Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

спортен вал за 16sh

prozak снимка prozak 23 януари 2005 - 20:57

интересува ме дали няки има спортен вал за 16sh 8 клапана но да е нат 308 градосов и да е за хидравли4ни повдига4и
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 23 януари 2005 - 22:07

Това трябва да е в темата Купува+ :huh:

Аз имам но е на 297 градуса :huh:
Отговори

prozak снимка prozak 23 януари 2005 - 23:41

този вал с какъв ход на клапана е
Отговори

kelesha снимка kelesha 25 януари 2005 - 10:38

Няма толкова голям вал който да е за хидравлични повдигачи :huh: Това че някой майстори с главно М слагат валове над 280 градуса и голям лифт, на коли без да сменят повдигачите и пружините си е чиста проба ламерство и селения :lol: Простата причина е че горещите валове коренно променят динамиката на клапана и изискват много твърди пружини, които пружини от своя страна не могат да работят с хидравлични повдигачи :dancin: На практика разбира се е възможно поставянето и на 300+ вал на стандартен мотор стига да не сбори буталата и клапаните, обаче ефекта ще е остро селски макар и на мераклията собственик да му се струва че колата му е "откачила" :D
Отговори

prozak снимка prozak 25 януари 2005 - 20:02

6рих произвеждат 316 градосов вал за хидравли4ни повдига4и но еот 3500 до 7500 оборота а аналога само4е за механи4ни повдига4и пак на 6рих е от 4200 до 8500 оборотасамо4е и двата струват м..........
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 25 януари 2005 - 20:03

Цитат

kelesha

Сори но щом според теб е така аз не споря но ефекта се показа на чесовника, а на собственика да му се струва. А ти пробвал ли си? Аз съм прост маниак и изпробвам а що се отнася до валовете с хидравлични повдигачи има до 300 градуса :fire:

Валът е капариран вече сори "prozak" иначе е с хидравлични повдигачи 297/297/112/ход на клапана 6.99мм

А ето за невярващите да си почетат :huh:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  walowe.JPG (97,01K)
    Брой изтегляния: 68
Отговори

prozak снимка prozak 25 януари 2005 - 20:04

абре за вала не знам но едно сам сигурен мотора не е стандартен :D и все пак мерси
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 25 януари 2005 - 20:08

ани подарък отвънка за проби беше но сега минавам на друга система. Ако изпадне нещо ще имам на предвид. :fire:
Отговори

kelesha снимка kelesha 28 януари 2005 - 00:12

Цитат

Сори но щом според теб е така аз не споря но ефекта се показа на чесовника, а на собственика да му се струва.

Ае пак......... :lol: ся виж ко пич незнам ти кви представи имаш за тунинга, но явно те крайно не съвпадат с моите :lol: Ефекта на чЕсовника може да се постигне както с 5 така и с 50 така и с 500лв, аз лично съм привърженик на ефекта при който няма да се налага да отварям пак мотора поне през този сезон през който мисля да го карам. Пак казвам на практика можеш да направиш всичко и ако не засрещне бутала с клапани или клапан с клапан проблем няма никакъв и колата ЩЕ върви, обаче има едно НО смисъла от 300+ градусов вал с хидравлика клони към 280- вал пак с хидравлика само че с по лош празен ход. Нямам ама абсолютно никакво намерение да обясняям що е така, има една наука или по точно дял от механиката в която се учат понятия като гърбица и ексцентрицитет, тази наука е доста сложна повярвай ми, така че и да ти го напиша няма да ме разбереш като виждам на кво ниво са техническите ти познания от това което чета от теб във форума. Ако толкова се интересуваш информация има много намери и прочети аз да го науча това, точно така направих :D

Цитат

А ти пробвал ли си? Аз съм прост маниак и изпробвам а що се отнася до валовете с хидравлични повдигачи има до 300 градуса :fire:

Само не разбрах ти какъв си всъщност, прост ли си или си маняк, но както и да е.......... :D Пробвал съм доста неща ДА и знам какъв е ефекта със и след смяна на пружините и хидравликата :lol: Евентуално не си ли се запитвал защо "аджеба" има такъв тип валове т.е 300+ с хидравлика ?........ами нека ти дам жокер, тези валове се правят за да се спечелят пари от продажбата им, производствената цена на едно парче едва ли надхвърля от 20 до 50 евро на бройка а се сещаш сигурно на колко се продават, та питам те аз при такъв марш и тясна употреба ти ако си един такъв тип "производител" няма ли да опиташ да обхванеш по голяма част от "маняците" с цел да им прибереш парите ? Мисля че до тук съм ясен, та от тук нататък идва тънкия момент и той е като правиш нещо да мислиш и да можеш да отсееш това което може от това което може би може но не трябва........та ако все пак си разбрал поне малко кво искам ти кажа може би ще придобиеш по реална представа за това да ли аз съм прав или греша в случая :D

Цитат

А ето за невярващите да си почетат :huh:

Невярващите в какво ??????? Аз пак пиша НЯМА ВАЛ 280+ ГРАДУСА ДЕТО ДА Е ЗА ХИДРАВЛИЧНИ ПОВДИГАЧИ, с това имам предвид не че не може да се продава такъв вал и ламерите да го купуват а имам предвид че никой които си има РЕАЛНА представа от нещата ще си купи такъв вал без останалите ПРИЛЕЖАЩИ елементи към него. Пич хората който продават не са прости бе........те знаят че има ламери но ламерите пак даат пари макар и мноо по малко от истинските маняци, тези пари все някъде требе да отидат и вярвай ми те отиват пак дето им е мястото щото хората не са прости ами са тарикати и знаят как да играят картите за да им е дебел джоба :D
Отговори

prozak снимка prozak 28 януари 2005 - 13:13

:fire: мерси за информацията схванах идеята :huh:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 30 януари 2005 - 14:19

Цитат

kelesha - Няма толкова голям вал който да е за хидравлични повдигачи  Това че някой майстори с главно М слагат валове над 280 градуса и голям лифт, на коли без да сменят повдигачите и пружините си е чиста проба ламерство и селения 


Мохабета бе дали има и имали а не за това че с хидр. са по зле и ефектът не толкова добър. Така че има ли има това бе въпросът. :evil: :fire:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 30 януари 2005 - 14:28

Цитат

kelesha

И що се отнася до бензина пробвах за да съм 100% сигурен в това че при 14 степен на сгъстяване си иска :fire: 100октана и отгоре а не повече бензин затова и хората производители си предписват с 10.5 степен 95октана минимум или от лошият октан започва да чука аванса и буталцата може да нестават и за пипилници ако ще да са супер маркови. А съотношението за горивната смес си я знаеш все пак. B)Така че все пак неможи да давиш мотора и да очадваш да върви много грешно е. :huh:
Отговори

kelesha снимка kelesha 30 януари 2005 - 18:34

Цитат

StunyGT, на Jan 30 2005, 02:19 PM, каза:

Цитат

kelesha - Няма толкова голям вал който да е за хидравлични повдигачи  Това че някой майстори с главно М слагат валове над 280 градуса и голям лифт, на коли без да сменят повдигачите и пружините си е чиста проба ламерство и селения 



Мохабета бе дали има и имали а не за това че с хидр. са по зле и ефектът не толкова добър. Така че има ли има това бе въпросът. :evil: :huh:

Абе човек нали това се мъча да ти обясня бе, точно че НЯМА толкова голям вал който да работи с хидравлика, това че ги има в табличката и че са писани за хидравлика е с цел да са продават щото това все пак е продукт от който се печели, все едно да ми кажеш има ми от онези електрическите турбота, ами има да ама файдата от тях е :huh: . Естественно че след като не удря бутала с клапани хората ще го пуснат да са продава и за хидравлика, нищо че на високи обороти клапаните стоят постоянно отворени поради това че пружините са меки повдигачите хидравлични а лифта и градусите са големи. Голям градус значи точно че клапаните требе да следват супер точно профила на вала за да се получи ефекта който трябва, а да се получи това трябват хипер твърди пружини а хипер твърди пружини работят само с механични повдигачи, как да ти го обясня по елементарно не знам :fire: Не са залъгвай от тази табличка, казах ти го и пак ще повторя, ефекта от 300+ градуса с хидравлика ще е по лош от 280 градуса такъв просто щото на по малкия вал когато си с оригиналните пружини ще може да се следва по добре профила на вала а като си с големия вал клапана няма да има време да затвори поради простата причина че оборотите са големи лифта е голям а пружинката е слаба. По елементарно обяснено няма как да го измисля, казах ти вземи тази част от механиката и я прочети, може би ще ти стане по ясно като си напълниш главата със супер неясните понятия от учебника :D

Цитат

И що се отнася до бензина пробвах за да съм 100% сигурен в това че при 14 степен на сгъстяване си иска  100октана и отгоре а не повече бензин затова и хората производители си предписват с 10.5 степен 95октана минимум или от лошият октан започва да чука аванса и буталцата може да нестават и за пипилници ако ще да са супер маркови. А съотношението за горивната смес си я знаеш все пак. Така че все пак неможи да давиш мотора и да очадваш да върви много грешно е.

Абе човек има един пич от форумите пише се КАМИКАДЗЕ, той кара Е36 БМВ с мотор от Е34 М5 3.8 кубика. Мотора му е точно 14:1 сгъстен и го кара с даже понякога с 95, ако ми обясниш що на тази кола не и чука аванса мноо ше ма изкефиш B) Няма такъв филм че като си 14:1 си длъжен да караш със 100+. Казах ти може и на 16:1 да караш и пак да нямаш детонации всичко си зависи от времето за подаването на изкрата и състава на горивната смес. Ти не можеш да знаеш на ква смес караш понеже нямаш с кво да я замериш, никой не говори че требе да я давиш но още по грешно е да я държиш бедна и именно от това стаат дупките по буталата а не от удавяне :lol: Най малко пък знаеш на какъв аванс си при 6000 оборота примерно и 100% газ. Даже и да ти чука аванса лек има, сменяш софтуера с такъв който има подходящия аванс и готово. Тънкия момент е там че по новите модели коли имат кнок корекция на аванса и проблем с чукането там няма детонационния датчик си следи за детонация и в който цилиндър чукне там връща малко назад докато спре и после пак дава предверение като стига до момент който държи мотора 1-2 градуса преди момента на детонация и така хем пеформънса е най голям за сипаното гориво хем сигурността за мотора е огромна. Мога още доста да ти пиша по темата но идеята ми беше че в никакъв случай не си длъжен да сипваш 100+ като си със сгъстен мотор, това че вие сипвате 100+ е само защото не знаете как да се оправите с проблема с детонациите понеже доста от принципите на управление на мотора са ви крайно неясни и най лесно е да сложиш голям октан гориво, но само да та светна че с по голям октан и още по голям аванс температурите в горивната камера стаат доста големи и сигурността за мотора и по специално за буталата и биелите клони към нула B) . Ако има още нещо с което да не си съгласен, заповядай :D
Отговори

Postman снимка Postman 31 януари 2005 - 18:11

Много хубава темичка сте си спретнали :fire:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 31 януари 2005 - 19:27

Цитат

kelesha

Кефиш ме човече радвам се че така ги обясняваш работите та да могат и на другите от форума който имат мерак да им стават ясни :huh: .Като измисля някоя друга щуротия която да е в потребност на форумчето ще ти пиша веднага :fire: .
Можеш ли да обясниш къда буталото развива най-висока скорост ( в коя зона и да речем при 6500об. и колко е). :huh:
Отговори

kelesha снимка kelesha 31 януари 2005 - 20:23

Цитат

Можеш ли да обясниш къда буталото развива най-висока скорост ( в коя зона и да речем при 6500об. и колко е). :fire:

При 6500 оборота скоростта на буталото на ХЕ или ЛЕТ мотор е 18.63 метра в секунда.

Ако ми обясниш защо точно те интересува това ще ти бъда благодарен :D
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 01 февруари 2005 - 00:30

Скорост е 29.05м/сек (около)и се получава в момента на такт пълнене когато буталото малко след ГМТ все още го двиги инерцията нагоре а валът го издърпва надолу и се получва малко като ластик и тогава има натоварване на петета на биелата тоест в/у болтовете който се късат при ХЕ мотора(както ти каза) и в момента на издърпването на буталото и това е доста кратко като време и макс. скорост.
Това ми трябва за да мога да си пресметна дали болтовете ще издържата на оределини обороти при определено натоварване в/у буталата или ще се правят нови. Тъй като работният ход на буталото несъздава натоварване на петата на биелата явно ще е това бутало което ще изпилнява такта пълнене.
Благодаря за отзива "Тони". :fire:
Отговори

kelesha снимка kelesha 01 февруари 2005 - 01:09

Цитат

Скорост е 29.05м/сек

Как я смяташ тази скорост щото по мойте сметки си е баш 18.633м/сек при ход на буталото 86мм и обороти 6500 B)

Цитат

и се получава в момента на такт пълнене когато буталото малко след ГМТ все още го двиги инерцията нагоре а валът го издърпва надолу и се получва малко като ластик и тогава има натоварване на петета на биелата тоест в/у болтовете който се късат при ХЕ мотора(както ти каза) и в момента на издърпването на буталото и това е доста кратко като време и макс. скорост.
Това ми трябва за да мога да си пресметна дали болтовете ще издържата на оределини обороти при определено натоварване в/у буталата или ще се правят нови. Тъй като работният ход на буталото несъздава натоварване на петата на биелата явно ще е това бутало което ще изпилнява такта пълнене.

Ся ако ми кажеш или по точно напишеш как смяташ дали болта ще издържи еваларка ти праа :lol: . Пич ясно е че болтовете на ХЕ-то и на ЛЕТ-а не държат като се пренатоварят, така че елементарното решение е да се поставят болтове с доста по голяма якост на опън с нашия случай АРП болтовете са със два пъти по голяма якост. Това хората не го смятат а просто са го установили по неволя, и такива като нас требе да го приемат като факт понеже случаите не са един или два или три а много много повече така че няма нищо лошо човек да се презастрахова. Ясно е в кой такт се създава натоварване върху петата на биелата и съответно върху болтовете но не мислиш ли че болтовете са направени с определен резерв който явно не е достатъчен, явно малко не им достига и се късат, така че кво има за смятане не ми става ясно и за тва ми е интересно кво значение има за теб. Аз лично мразя да навлизам навътре в нещата след като те са ясни още от пръв поглед. Това си е чисто хабене на енергия при положение че може на готово да се ползва готовия опит и по добро от това едва ли има. Може би има смисъл да се смята пише и мисли за неща с които никой не се е сблъсквал, но относно моторите ХЕ и ЛЕТ на Опел тези неща са невероятно малко и лично аз не съм срещал проблем да намеря отговор на който и да е въпрос който ме е интересувал.

Цитат

Благодаря за отзива "Тони". :fire:

Аз също ти благодаря за това че хвърляш сили да ме впечатлиш, но като синтезирам всичко написано и по двете теми от теб, честно казано за сега не успяваш :) Както писах няма смисъл да се навлиза в подробности относно проблеми чиито решение са ясни отдавна, или преведено на български няя смисъл да откриваме колелото след като то вече е открито B)
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 01 февруари 2005 - 01:22

Смята се с конструктоска програма която я ползване в завода и можеш да създадеш каквито си условия на раб искаш.

Цитат

QUOTE 
Скорост е 29.05м/сек


Как я смяташ тази скорост щото по мойте сметки си е баш 18.633м/сек при ход на буталото 86мм и обороти 6500 

ами забравяш скороста на буталото в момента в който то се движи по инерция към главата а биелара започва да го дърпа надолу и тогава имаш ластичен егект същото като когато завържеш на края на един ластик една гайка и я хвърлиш напред и след това дръпнеш ластика и от това незнам как да ти го обесня по-простичко.


Цитат

Благодаря за отзива "Тони". 


Аз също ти благодаря за това че хвърляш сили да ме впечатлиш, но като синтезирам всичко написано и по двете теми от теб, честно казано за сега не успяваш  Както писах няма смисъл да се навлиза в подробности относно проблеми чиито решение са ясни отдавна, или преведено на български няя смисъл да откриваме колелото след като то вече е открито 

Ами неискам да те впечатлявам все пак няма смисъл само ми е интересно. :fire:
Малка грешка скороста е 30.74м/сек
Отговори

kelesha снимка kelesha 01 февруари 2005 - 11:13

Цитат

Смята се с конструктоска програма която я ползване в завода и можеш да създадеш каквито си условия на раб искаш.

Прав си аз съм ти написал не максимална а средна скорост, която се определя само от хода на буталото и оборотите, но точно тази величина е доста по използвана от колкото максималната скорост но както и да е аз отново ти казвам че това няма смисъл да се смята и прави след като на практика нещата са ясни. Освен това в заложените данни в програмата има грешки от които пък от своя страна зависи тази максимална скорост и т.н, прост пример ти давам, дължината на биелата от център до център на ХЕ или ЛЕТ е 143мм а в програмата стойността е 128мм. Както казах това не е важно поради простата причина че не проектираме нов двигател и като смятаме тези параметри само ще получим някакви стойности които така или иначе на практика няма как да променим понеже двигателя е вече готов произведен B)


Цитат

ами забравяш скороста на буталото в момента в който то се движи по инерция към главата а биелара започва да го дърпа надолу и тогава имаш ластичен егект същото като когато завържеш на края на един ластик една гайка и я хвърлиш напред и след това дръпнеш ластика и от това незнам как да ти го обесня по-простичко.

Прав си както казах, пропуснах този момент просто защото не ми се е налагало до сега да се замислям върху него понеже не виждам от каква полза ще ми е, както и все още не мога да видя. Казах ти и пак ще повторя че така каквото и да сметнеш все ще получиш грешен отговор понеже не всички променливи в уравнението са ти ясни B) Освен това ако наистина ти се смята и обичаш сметките аз ще ти предложа да се опиташ да сметнеш дали качествата на материала на оригиналната биела на ХЕ и ЛЕТ която е една и съща по принцип, стигат за да не се деформира тя при обороти 7500 на мотор сгъстен 14:1 и каран със 100+ октана бензин и 280 градусови валове със 11.5мм лифт :D Не са базикам, имам пред вид да сметнеш дали аджеба окръжността в която ляга лагера на биелата няма да стане елипса поради това че материала е слаб и се е деформирал :fire:. Ето ти една по сериозна задача с която можеш да сметнеш до какви условия ти трябват оригинални биели и след какви условия е нужна тяхната замяна, да смяташ болтовете няма смисъл, там е ясно че не издържат кой знае колко :D

Цитат

Ами неискам да те впечатлявам все пак няма смисъл само ми е интересно. :huh:
Малка грешка скороста е 30.74м/сек

Аз не се впечатлявам много лесно, малко хора могат да ме впечатлят наистина и един такъв пример е Постман човек който наистина знае какво говори и пише. Ако той пак погледне темата със сигурност ще се включи и може да ти обясни по научному това онова, да се омоташ в понятия и формули още повече :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg