Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за Astra K

Sim снимка Sim 01 март 2021 - 10:55

 forastero, на 28 февруари 2021 - 22:38, каза:

Снимката е на наша служебна кола, водната помпа още и е оригинална...., и термостата също..., и турбината...., и съединителя....


Тези приказки под шипковия храст, ги разправяй някъде другаде и на други.
Кой е този безсмъртен автомобил,на който на 500к+ км не е сменяна водна помпа, термостат и съединител?
Вярно, старата ми Астра, на 227к км е с оригиналния съединител, но водната помпа се сменя, защото може да скъса агренажния ремък.
Как не случихме на безсмъртни коли?
Случихме на пр0ст@ци, които са чули от някой нещо и обиждат и ръсят цинизми.
Ако някой потърси информация за Астра К в тази тема, ще остане разочарова, защото се превърна в помийна яма.
Моля модераторите да изтрият заяжданията и постовете, които нямат отношение към конкретния модел.
Нека всички да бъдем позитивни и да си помагаме.
Отговори

Sim снимка Sim 01 март 2021 - 19:33

 Dowper, на 27 февруари 2021 - 13:21, каза:

Гледам в английския форум нещо ново:

https://www.astrakfo...ile.php?id=6345

Безплатна подмяна на някакви части, заради проблема с тракането при старт на всички модели от 2014 до 2019та с 1.6 дизеловия мотор, важи до края на 2021ва и също за коли без гаранция, до 100к мили. Въпросът ми е тук при нас дали има такава кампания?

В БГ има кампания за актуализация на софтуера на колата, защото е излязла по-нова версия. Днес ми се обадиха от представителството на опел. Колата е Астра К, 1.6cdti.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 март 2021 - 19:39

 Sim, на 01 март 2021 - 10:55, каза:

Тези приказки под шипковия храст, ги разправяй някъде другаде и на други.
Кой е този безсмъртен автомобил,на който на 500к+ км не е сменяна водна помпа, термостат и съединител?
Вярно, старата ми Астра, на 227к км е с оригиналния съединител, но водната помпа се сменя, защото може да скъса агренажния ремък.
Как не случихме на безсмъртни коли?
Случихме на пр0ст@ци, които са чули от някой нещо и обиждат и ръсят цинизми.
Ако някой потърси информация за Астра К в тази тема, ще остане разочарова, защото се превърна в помийна яма.
Моля модераторите да изтрият заяжданията и постовете, които нямат отношение към конкретния модел.
Нека всички да бъдем позитивни и да си помагаме.


Нали виждаш , че е пълно с фантазьори? Особено този направо изби всичката риба в океана. Специално за него, са направили водна помпа, която държи над 500 000 км.. даже са гравирали името му на нея.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 март 2021 - 19:47
Отговори

Dowper снимка Dowper 02 март 2021 - 10:14

 Sim, на 01 март 2021 - 19:33, каза:

В БГ има кампания за актуализация на софтуера на колата, защото е излязла по-нова версия. Днес ми се обадиха от представителството на опел. Колата е Астра К, 1.6cdti.


Това е добре, но няма общо с английската кампания, може да им покажеш документа и да ги попиташ, ако искаш.
Отговори

kvn снимка kvn 10 април 2021 - 17:47

Понеже съвсем скоро купих моята от дилър ( АВТОСВЯТ - Русе ) и аз повдигнах въпроса за сервизни акции, но (уж) провериха и ми отговориха, че няма текущи активни кампании, които принципно са изгодни за всеки дилър, защото ОПЕЛ им ги заплаща!
Отговори

Sim снимка Sim 10 април 2021 - 18:28

 kvn, на 10 април 2021 - 17:47, каза:

Понеже съвсем скоро купих моята от дилър ( АВТОСВЯТ - Русе ) и аз повдигнах въпроса за сервизни акции, но (уж) провериха и ми отговориха, че няма текущи активни кампании, които принципно са изгодни за всеки дилър, защото ОПЕЛ им ги заплаща!

Направи си регистрация в my.opel.bg. Ще получаваш съобщения и напомняния за сервиз автоматично.
Отговори

Dowper снимка Dowper 12 април 2021 - 07:13

 kvn, на 10 април 2021 - 17:47, каза:

Понеже съвсем скоро купих моята от дилър ( АВТОСВЯТ - Русе ) и аз повдигнах въпроса за сервизни акции, но (уж) провериха и ми отговориха, че няма текущи активни кампании, които принципно са изгодни за всеки дилър, защото ОПЕЛ им ги заплаща!


Това е кофти, очевидно Опел признават за проблема, щом правят акция в Англия, но това означава, че не е за навсякъде и тука сме ощетени, ще караме с тракащи вериги. :biggrin:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 13 април 2021 - 06:57

Dower или неговата е минала през акцията още при предишния собственик.
Отговори

Dowper снимка Dowper 13 април 2021 - 07:48

 Hotblooded, на 13 април 2021 - 06:57, каза:

Dower или неговата е минала през акцията още при предишния собственик.


Възможно е, но тази акция е от няколко месеца, леко ме съмнява. Най-вероятно тук въобще няма да се изпълнява, щом никой не е чувал за нея.
Отговори

kvn снимка kvn 15 април 2021 - 13:21

Х-м, май се вижда краят на поколението Астра К. Новият модел( дали ще бъде Астра L ) вече е на фаза изпитания. Шефът на Опел твърдо заявил, да ме спокойни всички Астра фенове, че моделът ще си има и Sports Tuorer, въпреки че търсенето на комбита продължава да намалява.

За дизайна вече е напълно сигурно, че всички Опел-и вече ще имат маска(по-скоро отсъствие на маска) като фейслифта на Croslland X. С този силно отличителен белег на марката, всяка кола отдалече ще се познава, че е Опел - това било целта!

https://www.motor1.c...stra-rendering/
Отговори

Ivopetrov7912 снимка Ivopetrov7912 19 ноември 2021 - 08:00

Колеги моля за мнение.Гледах опел астра 1.6cdti 136hp 2016г. на 145000км.Според вас има ли надежда в тази кола и скъпа ли е за поддръжка.Благодаря ако някой сподели мнение.
Отговори

Sim снимка Sim 19 ноември 2021 - 13:43

Двигателят е подходящ за купето. При оглед бъди внимателен за шумове от ангренажната верига. Това им е слабо място, при немарлива поддръжка.
Отговори

benzy снимка benzy 19 ноември 2021 - 17:30

 Ivopetrov7912, на 19 ноември 2021 - 08:00, каза:

Колеги моля за мнение.Гледах опел астра 1.6cdti 136hp 2016г. на 145000км.Според вас има ли надежда в тази кола и скъпа ли е за поддръжка.Благодаря ако някой сподели мнение.

Един от последните добри двигатели е това и то не само при Опел.
Зависи къде и как ще я поддържаш. Аз съм с J, но мотора като цяло е същия. Последно смених ремъци и ролки - в официалния сервиз с ОЕМ частите грубо 360 лева, и 100тина работата. От там може само надолу да минеш, но е нещо, което ще смениш на 100+ хил км (аз го сменям на 150те хил просто като застраховка) и не знам струва ли си пестенето.

Спомената верига ако е поддържана и се сменя редовно маслото на 10 хил км трбва да кара до 180-200 и повече хил км. Пак в официален сервиз ще излезе около 2000 лв смяната.

Мойта е много по тежка, със 110 кс мотора и върви повече от достатъчно, в К със 136ца предполагам ще е самолет.
Ако търсиш комфорт мисля, че фейслифтова Jка с този мотор ще има малко по-добър комфорт и може да спестиш някой лев. К-е по-лекокрак и по-спортен, но според ревютата поне, е малко по-шумен и с малко по-стегнато окачване, но това не го прави некомфотна кола. А разхода на тези мотори е убийствено добър.

Доколкото съм чел, единствените проблеми са по-скоро с електроните помощници, но това не е масово и не е нещо, от което ще се отървеш при която и да е друга марка с толкова електронни джаджи. Тоест ако искаш по-малко проблеми търси по-бедно оборудване, но пък със сигурност ще искаш точно тия джаджи щото са си гъдел, така че това е нещо, което трябва да се преглъща :)
Отговори

Ivopetrov7912 снимка Ivopetrov7912 19 ноември 2021 - 18:45

Благодаря за отговора...
Отговори

kvn снимка kvn 26 ноември 2021 - 21:43

Общо взето потвърждавам изцяло предното мнение - силно препоръчвам "шептящия"1,6 CDTI (моята е 136 кс). Изборът на Astra J или K е въпрос на бюджет, но и при двете поколения, май този двигател няма алтернатива. Стойте далеч от бензиновите 1,4 125/150 к.с. Опел внезапно ги спря от производство, поради многото проблеми с тях. Това е факт! 1,6CDTI e типичен съвременен дизел, който има постоянно висок въртящ момент, удобно е, че 6-та може да се превключи практически на около 80 км/ч, което е доста добре(има други марки/модели, които се оплакват, че 6-тата си иска 100 км/ч)! Учудващо нисък разход, вече съм изминал 12 хил.км с тази кола, и ср. разход ми е 4,5 л/100 км, при средна скорост ок. 70 км/ч. Да не ви заблуждава този нисък разход, почти не карам градско, а и няма магистрала близо до мен, така че съм принуден да карам все икономично, без това да ми е цел. На магистрала с ок 130 разходът е 5,5-6,0! Като негатив мога да посоча относително големия шум, както от мотора, така и и аеродинамичен, Астра К "практически няма шумоизолация"! Мнението е на немски журналисти, и за съжаление са напълно прави. Аз го потвърждавам: Астра К няма никаква шумоизолация! При комбито няма и стиропор около резервната гума, а гола ламарина - това е само една от лиспващите изолации! Хечбеците имат стиропор, защото сеправят в Полша(там явно имат този материал, а комбито няма, защото практически е Vauxhall - сглобява се в Elshmere port, England!
Вярно е, че електрониките капризничат. При мен вече отказа сензора под задната броня за багажника, така че колкото и да ритам, не се отваря. Имам бъг и в сензора на нивелиране на фаровете, защото късите светят като дълги, а дългите светят направо в небето, а тази система няма никакво ръчно настройване на фаровете. Колата "от дъжд на вятър" си признава за това и ми пише, че има "проблем в системата за нивелиране на фаровете". Жалко за иначе уникалната разработка iLux на Opel, твърдяха, че това са най-добрите фарове в света, ама специално на моята кола това не е така! Сега ще пусна тема с това оплакване, да я дискутираме по-обстойно.
Мнението беше редактирано от kvn: 26 ноември 2021 - 21:44
Отговори

kvn снимка kvn 02 декември 2021 - 08:57

Вчера при 5 оС околна темп. 1.6CDTI 135 кс загря след ок. 12-13 км каране извънградско на равен участък, със скорост 80-90 и се питам дали не е ли твърде бавно?!? Ако е -10оС навън колко ще му трябва?!? Обяснявам си го със 6-тата скорост и много ниските обороти. Т.е. как да загрее една кола когато моментният разход е 3л/100км и се надявам да е нормално. Засега не се съмнявам в термостата. От друга страна, съвременните дизели имат този проблем, и според мен не е чак толкова сензационно. Карал съм чисто ново служебно Рено и неговото dci загряваше след 30-40 км! Няма грешка и няма лъжа в последното изречение!
Та, как загряват вашите 1.6CDTI?
Мнението беше редактирано от kvn: 02 декември 2021 - 09:00
Отговори

Sim снимка Sim 02 декември 2021 - 09:47

Тази сутрин при 0 градуса за 5км загря на около 70 градуса, достигна чертата преди 90. Да уточня, че колата нощува на подземен паркинг и там температурата не пада под 15-17 градуса през зимата.
Считам че за 10-15 км със скорост 80-90км\ч е нормално да загрее. Дизел е.
Отговори

benzy снимка benzy 02 декември 2021 - 14:33

 kvn, на 02 декември 2021 - 08:57, каза:

Та, как загряват вашите 1.6CDTI?

Не загрява тая гад завивам се с юрганче :biggrin:
Горе долу толкова - на около 13-15 км ми загрява и то ако стоя мирно и не пипам парното преди това.
Около 6-8 км стига 70 градуса и отваря втория кръг, с което "занулява", после според карането още толкова да стигне 90 градуса. В общи линии ако има мегдан за по-висока скорост около 80-90 независимо от по-ниските оброти загрява по-бързо отколкото ако карам със 70тина на по-ниска предавка и по-високи обороти.Аз все пак имам някакво съмнение в термостата, или е "умен" и при управлява отварянето на големия кръг според различните условия различно, още не мога да схвана логиката кога какво прави.

Като цяло Астър, (както го кръсти колегата Росен) мрази студа повече и от мен :nea::)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 декември 2021 - 07:48

Тайната в загряването е да пуснеш парното на 1ва степен когато отлепи стрелката от 50*С, по този начин не се стига до зануляването на градусите след включването на водната помпа и отварянето на големият кръг :) За градско върши чудна работа
Отговори

benzy снимка benzy 03 декември 2021 - 18:40

Значи управлението на термостата е "умно"? Всъщност точно за това се чудех, че когато пусна да духа, не "занулява" (но май понякога и според външната температура), а когато е изключено на 70 превключва и му се чудех... Но при всички случай, независимо какво правя хубавото топло идва след същите 13-15 км :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg