Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

реле регулатор

peterl снимка peterl 25 февруари 2007 - 19:29

Как да проверя дали работи реле-регулатора?Днес установих, че ми пада напрежението до 13.3V с включени фарове и парно на 2.Като угася фаровете и парното се качва на 13.8V.Това е на празен ход.При високи обороти не ми пада напрежението.Нямам късо по инсталацията.Напрежението си пада дори от музиката.Проблема съм сигурен, че е в генератора.Имам отделни маси по купето и останалите кабели са зачистени.Лампата на таблото не светва-крушката е здрава.Утре ще отварям генератора и с диодната плочка ще се оправя, ако има лош контакт ще го почистя но се съмнявам да е от това.Но не знам как да проверя този регулатор?
:mhihi:
Отговори

peterl снимка peterl 25 февруари 2007 - 20:03

Да добавя само:Напрежението се следи с един компаратор.Схемата е на "НЕОМОНТАНА" китовете.Като тънкото кабелче съм го свързал през една крушка за плюса на акумулатора.А крушките на таблото към този компаратор.
Отговори

i_p снимка i_p 25 февруари 2007 - 20:06

При вкл. консуматори е нормално и няма смисъл да буташ генератора
Отговори

пламен снимка пламен 25 февруари 2007 - 20:10

Аз съм съгласен с колегата.Лошо е когато презарежда че алкумолатора може да получи мъртва клетка.Според мен не го базикай ,а и фаровете са голям консуматор.
Отговори

peterl снимка peterl 25 февруари 2007 - 20:12

Това е схемата:http://neomontana.dir.bg/kit123.htm

Цитат

При вкл. консуматори е нормално и няма смисъл да буташ генератора
Нормално?Меря при положение, че колата е работила 3 часа т.е. акумулатора би трябвало да е зареден.
И да уточня малко.Лампата на таблото не ми светва когато е свържа директно към генератора.А когато е към схемата свети.
Отговори

peterl снимка peterl 25 февруари 2007 - 23:59

И все пак ще съм благодарен, ако някои ми каже как да си проверя реле регулатора в демонтирано състояние!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 26 февруари 2007 - 03:11

peterl, на Feb 25 2007, 11:59 PM, каза:

И все пак ще съм благодарен, ако някои ми каже как да си проверя реле регулатора в демонтирано състояние!
 

незнам колко е вярно,но ако проследиш от къде се захранва и му подадеш + ,а след това и - ,би трябвало м/у четките да получиш захранващото напрежение,а ако го захранваш от работеща изправна кола,би трябвало напрежението м/у четките да варира м/у 0 и захранващото напрежение.Очаквам критика :mhihi:
Отговори

peterl снимка peterl 26 февруари 2007 - 08:53

Има смисъл.Като му подам напрежение над 14.4V(или там колкото му е стабилизиращото) напрежението м/у четките трябва да стане 0?
Отговори

peterl снимка peterl 26 февруари 2007 - 10:28

100% е реле регулатора.Преди 10 мин. измерих напрежението и беше 15 и нещо си на празен ход без фарове и парно и т.н.!Отивам да взимам нов.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 февруари 2007 - 15:12

peterl, на Feb 26 2007, 11:28 AM, каза:

100% е реле регулатора.Преди 10 мин. измерих напрежението и беше 15 и нещо си на празен ход без фарове и парно и т.н.!Отивам да взимам нов.
 

А може ли малко повече инфо за незнаещите :mhihi:

Къде се намира този регулатор? Предполагам е електронен?!?
Отговори

tena снимка tena 26 февруари 2007 - 15:25

Цитат

Къде се намира този регулатор? Предполагам е електронен?!?



1.В генератора. 2.Ахъм.


Лека и безаварийна!!!
Отговори

tazmanieco снимка tazmanieco 26 февруари 2007 - 15:58

peterl, на Feb 26 2007, 10:28 AM, каза:

100% е реле регулатора.Преди 10 мин. измерих напрежението и беше 15 и нещо си на празен ход без фарове и парно и т.н.!Отивам да взимам нов.
 


Ами свален няма как да го пробваш,замери ли зареждането направо от алтенатора?Защото на опела проблема е в масата на алтенатора?и от там идват повечето проблеми,поне при мене де.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 26 февруари 2007 - 16:13

Ами свален няма как да го пробваш,замери ли зареждането направо от алтенатора?Защото на опела проблема е в масата на алтенатора?и от там идват повечето проблеми,поне при мене де.
 
[/quote]




И свален може. Между двета четки включваш крушка ( десетина вата) Ако имаш стабилизиран токоизправител на който може да се променя изходното напрежение започваш да подаваш от 5-6v до15V. През цялото време лампата ще свети и би трябвало да огасне при напрежение 14,4V . Ако не огасне на време е лошо.
Отговори

peterl снимка peterl 26 февруари 2007 - 17:22

Регулатора е електронен и се намира вътре в генератора.Масата на алтернатора е перфектна.

Цитат

И свален може. Между двета четки включваш крушка ( десетина вата) Ако имаш стабилизиран токоизправител на който може да се променя изходното напрежение започваш да подаваш от 5-6v до15V. През цялото време лампата ще свети и би трябвало да огасне при напрежение 14,4V . Ако не огасне на време е лошо.

А задължително ли е да има товар т.е. мога ли направо с мултимера да меря?


п.с.Купих релето.Цената му беше 20лв. само ме притеснява марката му: "Франсизкуп-България".Дано да е добро
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 26 февруари 2007 - 18:19

И аз съм със същия кит на тази фирма.От скоро и на мен ми прави впечатление, че като няма консумация свети червеният диод, а като включа фарове или нещо друго светва зеленият.Вчера рещих да заредя акумулатора на зарядното и гледам, че електролитът в двете крайни клетки е на много ниско ниво, а в другите е по-ниско от нормалното.Навежда ме на мисълта за реле-регулатора.Дали съм на прав път?Колега, ще споделиш ли след ремонта дали се е оправил проблемът?!?
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 26 февруари 2007 - 18:23

И аз съм със същия кит на тази фирма.От скоро и на мен ми прави впечатление, че като няма консумация свети червеният диод, а като включа фарове или нещо друго светва зеленият.Вчера рещих да заредя акумулатора на зарядното и гледам, че електролитът в двете крайни клетки е на много ниско ниво, а в другите е по-ниско от нормалното.Навежда ме на мисълта за реле-регулатора.Дали съм на прав път?Колега, ще споделиш ли след ремонта дали се е оправил проблемът?!?
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 26 февруари 2007 - 18:39

А задължително ли е да има товар т.е. мога ли направо с мултимера да меря?[COLOR=red]


И без товар може но с лампичка виждащ точно прага на сработване.
Отговори

peterl снимка peterl 26 февруари 2007 - 19:29

Цитат

А задължително ли е да има товар т.е. мога ли направо с мултимера да меря?[COLOR=red]


И без товар може но с лампичка виждащ точно прага на сработване.
:mhihi:

Цитат

И аз съм със същия кит на тази фирма.От скоро и на мен ми прави впечатление, че като няма консумация свети червеният диод, а като включа фарове или нещо друго светва зеленият.Вчера рещих да заредя акумулатора на зарядното и гледам, че електролитът в двете крайни клетки е на много ниско ниво, а в другите е по-ниско от нормалното.Навежда ме на мисълта за реле-регулатора.Дали съм на прав път?Колега, ще споделиш ли след ремонта дали се е оправил проблемът?!?

Още не съм монтирал генератора.Утре сутринта, но мисля, че това ще да е проблема.Диодите са ми здрави,нямам прекъсната намотка или пък лош контакт.Миналото лято смених четките и тогава почистих генератора.А и вчера ми показваше 13,3В днес 15,5В.След последното замерване(15,5В) реших че проблема е в релето.А ти преди да отваряш провери за лош контакт след генератора.А ако не се лъжа на твоита Астра Ф релето може да се свали много лесно и слагането също не е проблем.Ако имаш въпроси питаи.Успех!
Отговори

peterl снимка peterl 27 февруари 2007 - 10:23

Сега монтирах генератора.На празен ход при положение, че двг е работил 5~6 мин. пак вдига високо напрежение-14.5В.Без да са пуснати каквито и да било консуматори.С фарове ми държи 14.1В пак на празен ход.Възможно ли е да съм сложил неправилно релето и от там да държи високо напрежение?Двигателя работи с нормални обороти-800~900
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 февруари 2007 - 17:23

peterl, на Feb 27 2007, 10:23 AM, каза:

Сега монтирах генератора.На празен ход при положение, че двг е работил 5~6 мин. пак вдига високо напрежение-14.5В.Без да са пуснати каквито и да било консуматори.С фарове ми държи 14.1В пак на празен ход.Възможно ли е да съм сложил неправилно релето и от там да държи високо напрежение?Двигателя работи с нормални обороти-800~900
 

Не можеш да сгрешиш в монтажа :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg