Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

едната тонколона спря да свири

jonkata007 снимка jonkata007 11 февруари 2012 - 22:40

Проблема е с предистория - доста време не ми свиреше предната лява фабрична колона на Вектра Б и при усилване на плеъра просвирваше и после нямаше проблем така известно време... като спре пак... пак усилвам малко повече и просвирваше. Сега вече тотално спря тонколоната, заедно с пищялката отгоре. Какъв може да е проблема, нещо с буксата отзад на плеъра и връзката с евробуксата, на самата врата нещо проблем, или на тонколоната... но пък и пищялката спря. Въпроса е малко тъп и е за човек да се види... но просто нямам време защото съм постоянно по командировки и нямам никакво време да се занимавам с колата... ако мога да си я оправя сам ще е най-добре, най-лесно и с големи благодарности към форума.
Благодаря предварително :)
Отговори

dth_user снимка dth_user 11 февруари 2012 - 22:59

Колега, имам сходния проблем, така, че ако намерш решение, моля да го споделиш. При мен звука блуждае ту отляво, ту отдясно , ту отзад, и почти винаги се оправя като притисна областта около врътката за включване. Поздрави!
Отговори

myzrael снимка myzrael 12 февруари 2012 - 01:12

Буксата е колеги.И при мен така.Натисна плеяра навътре земе някоя колона да свири,ама лявата половина спре и така не мога да нацеля.Накрая го свалих сд-то и уж хубаво натиснах буксата и внимателно го прибрах обратно пуснах музиката всичко 6-зех да блъскам по плеъра(имитация на нашите хубави пътища) добре работи.Но от тогава и колата не съм я карал де.
Отговори

dth_user снимка dth_user 12 февруари 2012 - 13:14

Да, колега, точно така , както го описваш! Пробвах с контактен спрей, но не стана. Някакви други идеи?
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 февруари 2012 - 18:06

 dth_user, на 12 февруари 2012 - 13:14, каза:

Да, колега, точно така , както го описваш! Пробвах с контактен спрей, но не стана. Някакви други идеи?

Значи не е проблема в буксата , по вероятно да е от самия плеър - някоя студена споика.
Даи точния модел на радиото......
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 12 февруари 2012 - 20:31

Аз го имах същия проблем. При мен се оказа от буксата по точно от обувката проверете и там.
Успех
Отговори

dth_user снимка dth_user 12 февруари 2012 - 21:01

Радиото е Филипс Кар 400. Преди известно време много щателно огледах навсякъде, но не видях студена спойка. Някакви идеи къде точно да огледам по-добре?
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 13 февруари 2012 - 20:02

Колега, долу до левия ти крак(като си седнал в колата) има едни три голеееми букси.Намират се под една декоративна пластмаса, която се маха доста трудно, защото лоста за предния капак пречи. Много е вроятно там да е проблема. Пробвай, като не ти свири някоя колона, чукни там с умерена сила и виж дали няма да има резултат.
Отговори

dth_user снимка dth_user 13 февруари 2012 - 22:27

Благодаря, колега!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg