Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Смяна на осветлението в сенниците

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 27 февруари 2012 - 22:35

Колеги искам да сменя лампичките в сенниците с бели диоди,но незнам с какви да ги сменя.гледам в чуждите сайтове някакви готови крушки с 2smd точно от този тип какъвто е крушката, но в никой магазин ги няма. някой има ли идея къде може да се намерят или да предложите някаква друга крушка, за да свети добре-не искам да свети твърде силно.Търся готова plug&play,защото не ми се вече занимава със спойки и поялници.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 27 февруари 2012 - 23:06

Вероятно в магазините за автоаксесоари могат да се намерят. Сваляш една и почваш да обикаляш. Или в някой български сайт от сорта на Eftini.com. Ако се разтрсиш ще намериш и други.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 11 март 2012 - 23:58

След като почти никой не ми помогна реших да си помогна сам..
Взех си от аутоманиите от готовите сулфидни крушки и ги разглобих.взех им платките с диодите,монтирах ги на мястото на фабричните лампи и вече си имам и сенници с бяла led подсветка.
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 декември 2013 - 22:46

Може ли да направиш една две снимки, защото крушките в сенника са доста специфични, едни такива по-тънки...
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 09 декември 2013 - 20:03

Здрасти, колега.сега видях темата..
Всъщност, отдавна ми омръзнаха и ги махнах белите диоди в плафоните и си сложих пак стандартните крушки, но ще се опитам по спомен да кажа как го бях направил.
Въпросните крушки са наистина специфични и единствено съм ги виждал в някакъв чужд сайт. точно същите с 2 смд диодчета.
Тъй като не намерих направих следното:купих си от автоаксесоарите от готовите сулфидни крушки за плафон (с 3 малки диодчета, мисля че са 3мм), разглобих ги и им взех платките.
сложих на платките по една тънка лентичка двойнолепещо и ги залепих на мястото, където са обикновените крушки-пасват и потъват много точно. после ги свързах към пластините на сенника (хубаво е да се запоят, но не ми се занимаваше и примигваха от време на време), сложих капачето с огледалото и готово.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 09 декември 2013 - 20:05
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg