Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Реле за Бензиновата помпа C16NZ

ma6inatora снимка ma6inatora 11 ноември 2012 - 15:53

Здравейте колеги!
Имам един голям проблем с опела. Беше на майстор, защото нямаше ток и там седя около две седмици, накрая се ядосах и си го прибрах и сам реших проблема беше ми заминал комутатора, но както и да е да не обеснявам.
Проблемът ми сега е следният онези малоумните ми сложили релето за помпата на бензина, аз го бях махнал и ми изгарят помпата. Помпата ще си я сменя няма проблем. Въпросът ми е следният: Нямам ток до това реле, което е за помпата. Пробвах се да проследя кой кабел от къде идва, но не можах да открия от къде идва токът.
Нямам изгорял предпазител или нещо подобно. Да не забравя колата ми е на Газ!!!
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 17 ноември 2012 - 16:27

Тъй като никой не ми отговори се позагледах малко и се ровичках доста и установих следното:
Намерих кой е предпазителя който подава ток до релето, прозвъних кабела здрав е и отива точно там къде му е мястото на релето...
Следното което установих и си блъсках главата е следното до гнездото на предпазителя няма ток.... Въпроса мие следният случайно да знаете от къде идва кабела подаващ ток до гнездото от компа или от някъде другаде.
Отговори

SKRU4 снимка SKRU4 17 ноември 2012 - 16:46

Коя година е Вектрухата?Има разлика в схемите,но в общи линии предпазителя е след релето.То получава директен + от компа на силовия контакт и при запалване пак от компа на бубината,за да сработи.
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 17 ноември 2012 - 16:49

 SKRU4, на 17 ноември 2012 - 16:46, каза:

Коя година е Вектрухата?Има разлика в схемите,но в общи линии предпазителя е след релето.То получава директен + от компа на силовия контакт и при запалване пак от компа на бубината,за да сработи.


1990 е вектрата...
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 17 ноември 2012 - 16:59

 SKRU4, на 17 ноември 2012 - 16:46, каза:

Коя година е Вектрухата?Има разлика в схемите,но в общи линии предпазителя е след релето.То получава директен + от компа на силовия контакт и при запалване пак от компа на бубината,за да сработи.


Значи аз установих след мерене:
Релето има четири края:
-минус
-единият е кабела който подава плюс на помпата
-на единия трябва да има директно 12-волта
- и един който да подава 12 волта пак до релето но след контакт ..
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 17 ноември 2012 - 17:59

Май се разбрал малко погрешно-не релето да подава +12в на ЕКУ-то,а обратното трябва да е.
На релето на бензиновата помпа на краче 30(червен кабел) идва +12в постоянно.
На краче 85(кафяв) има постоянна маса.
На краче 86(черно) идва +12в при работещ мотор,от краче А1 на ЕКУ-то.
На краче 87(червено-син)+12в към бензиновата помпа,през бушон 20А.
Надявам се това да ти е достатъчно да си отстраниш проблем.Ако има още нещо,с което да помогнем пиши.
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 17 ноември 2012 - 22:47

 Ивчо, на 17 ноември 2012 - 17:59, каза:

Май се разбрал малко погрешно-не релето да подава +12в на ЕКУ-то,а обратното трябва да е.
На релето на бензиновата помпа на краче 30(червен кабел) идва +12в постоянно.
На краче 85(кафяв) има постоянна маса.
На краче 86(черно) идва +12в при работещ мотор,от краче А1 на ЕКУ-то.
На краче 87(червено-син)+12в към бензиновата помпа,през бушон 20А.
Надявам се това да ти е достатъчно да си отстраниш проблем.Ако има още нещо,с което да помогнем пиши.

На крачето 30 където е червения кабел там нямам постоянен ток. Незнам от къде идва къде му е другият край. Постоянното напрежение щего оправя няма проблем. Аз установих колега, че на черното кабелче не идва ток при работещ двигател. Мисля утре да го търся при ЕКУ... Ще напиша какво е станало да но се оправи.
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 07 декември 2012 - 19:09

Готово подкарах и релето и помпата карах на бензин, но стана нещо много кофти както работи и угасна.
След замерване установих, че на червения кабел идва постоянен ток.
Липсва тока на черното кабелче което идва от еку както каза колегата по горе....
Отговори

ma6inatora снимка ma6inatora 14 декември 2012 - 23:48

Готово помпата бачка без проблем.... Даже карам и на бензин :)
Проблема не беше един а няколко...
Купих контактен спрей напръсках всички букси на ЕКУ и се оправи подаването на ток до релето...
След това помпата направо ми разказа играта :( Вадих я няколко пъти подавам и ток и бачка слагам я слагам буксата не работи.
Идва ток на буксата и тем подобни и излезе от накрайника на помпата за ток където е горе на капака. Не предава ток до помпата и я махнах и изкарах кабелчетата запълних дупката със Маслено устойчив Бишоп и намазах след това със някакъв силикон който не се разтваря от бензин и такива разтворители....
С термо-шлауфки го направих врътнах ключа и запали..
Просто ми изяде нервите няколко дена...
Отговори

biolander снимка biolander 02 декември 2019 - 11:06

Здравейте, вдигам стара тема, но не намерих по-подходяща. Колата е Вектра с C18NZ. Сутрин на бензин пали чак на втори-трети опит. Веднъж запалила и загасена - веднага. Питанката ми е кога трябва да се включва бензиновата помпа - при подаване на контакт или при завъртане на стартера? Не я чувам да работи при подаване на контакт. Къде се намира евентуално релето, което отговаря за това?
Благодаря ви предварително!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 декември 2019 - 11:57

Мястото на релето е показано с червена стрелка.
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg