Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблеми от където щеш ...

becinko снимка becinko 04 септември 2009 - 17:28

1.Такаа,реших да сменя крушките на километража със диоди,речено сторено, слагам аз километража (с една букса е)лампата за маслото , ръчната и там за автодиагностика ли е кво е нз една оранжева - не светят.Не са бушни,не са писти не са крушки :icon_wink2: :spam: някъква идея ???
2.Възможно ли защото се лигавих с километража и местих стрелката до 220 (на ръка естествено) може ли това да влияе на точноста или просто си внушавам .жилото не е барано при скоростите само е откачено от там си играх малко с километража и го оставих.идея ???
3.Малко да се оплача.след всичко това паля и нещо дранка лягам гледам гърнето виси на .. нз си кво ама едвам се държи ...
4.карам си аз към нас и я пуснах по инерция и имам чуството ,че колата не иска да върви по инерция всеедно нещо я спира ...
Да вметна че исках да искарам жилото от скоростите обаче щото съм си идиот бърниках и разхлабвах жилото на съединителя та може ли това по някакав начин да влияе на това дали колато се движи по инерция ??? Не мисля но все пак да попитам
5.и за капак на всичко спирам аз колата и забелязвам ,че няма малки обороти ... :good: :spam: :spam: :good:

Оплаках се ,но най-вече искам инфо за лампите на километража дали има някакви предпазители различни от бушоните под волана който са защото те са здрави ... хелп ...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 септември 2009 - 11:45
Отговори

Димитър Петков снимка Димитър Петков 04 септември 2009 - 17:46

 becinko, на 04 Sep 2009, 06:28 PM, каза:

...


Това за стрелката може да ти влияе на точността на километража. Примерно караш с 60 то показва 100. Няма касаене с крушките дали светят или не. Надявам се да ме разбра правилно. Ако са ти читава диодите значи може да имаш проблем с контактите (където прави контакт крушката с платката на километража или прекъсната пътечка). За мен няма друго обяснение.
Гърнето се дръжи на тампони. Продават се навсякъде и се сменят и проблема ти се решава.
По отношение на жилото на съединителя, МОЖЕ от това да е при положение че си го качил горе. Не каза имаш ли проблем при превключване на скоростите ?
Какво разбираш под "няма малки обороти" ???
Мнението беше редактирано от Димитър Петков: 04 септември 2009 - 17:46
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 04 септември 2009 - 18:07

Оборотите на празен ход се контролират от моторчето за празен ход,
може да се нуждае от почистване или смяна.
Направи си самодиагностика и виж какви грешки ти изкарва,
нека оттам да тръгнем...
Отговори

ivo123 снимка ivo123 04 септември 2009 - 18:37

диодите имат поляритет и трябва да са свързани чрез резистор. Провери да не са обърнати + и - на диода.
Отговори

becinko снимка becinko 04 септември 2009 - 19:07

мерси че се отзовахте толкова бързо.значи аз на отдолу на таблото каде са въпросните лампички за ръчна и масло и т.н. не съм слагал диоди само на 4-те места каде осветяват циферблатите.за гарнето знам ама аз да се оплача :)
Съединителя като го разцентровах педала дойде много горе след това го сложих в нормалното му положение и проблеми със скоростите нямам
това моторче за празен ход къде е ? и как да си направя самодиагностика ?

 ivo123, на 04 Sep 2009, 07:37 PM, каза:

диодите имат поляритет и трябва да са свързани чрез резистор. Провери да не са обърнати + и - на диода.


А иначе всички диоди са свързани правилно и с резистор за инфо 910 ома :)
Отговори

Димитър Петков снимка Димитър Петков 04 септември 2009 - 19:47

 becinko, на 04 Sep 2009, 08:07 PM, каза:

...


По отношение самодиагностиката тук
За в бъдеще може да ползваш търсачката.
След като нямаш проблем със смяната на скоростите не би трябвало съединителят да ти е причина за убиването на инерцията. Сега като се замисля да не би да имаш някакви проблеми със спирачните апарати? Скоро да си сменял накладки, дискове и т.н. ???
Мнението беше редактирано от Димитър Петков: 04 септември 2009 - 19:48
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 04 септември 2009 - 23:08

как пускаш по инерция?изключваш от скорост или махаш кракът от газта? :icon_wink2:
Отговори

vulka снимка vulka 05 септември 2009 - 09:37

Колега и аз имам су6тия проблем с километража това ти е от самата стрелка.Зад нея има нещо като пружинка и тя съсипва всичко.Правишго с ново,а за инерцията виж да не ти задържа някое цилиндърче.Успех
Отговори

becinko снимка becinko 05 септември 2009 - 10:20

всичко ясно мерси за отговорите ,а за спирачките като погледнах предна дясна гума е мека може и от това да е там няма проблем.обаче това за скоростомера нищо не разбрах ,а някъкви идей за крушките ???
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 септември 2009 - 19:22

Виж коя писта е маса (-) и дали контактува добре към буксата , просто взимаш един мултицет и мериш откъм пистите на мястото на крушките . А тази за зареждането не я заменяй със светодиод .
Отговори

becinko снимка becinko 05 септември 2009 - 22:32

Значи аз въобще не бях решил да сменям тези крушки със диоди и нямам и това намерение защото е напълно безмислено (макар ,че някой хора си мислят че ще спестят ток с диоди ...) та,докато вадех километража незнаех че трябва да махна стъклото и лостчето което нулира изминатите километри и дърпам ли дърпам и изведнъж просто спряха да светят ... и утре при ел.техник ще замерим затчиците пистите ,може също и нещо да е излязло от самата букса от дърпането и се надявам да светнат защото постояно тръгвам на ръчна сега като не свети ... но смятам че ще са писти защото 3 крушки не светят и 2 от който са една до друга (за ръчната и за маслото) и на долния ред оранжевата за автодиагностиката.Мерси все пак за предопреждението
Отговори

Petio снимка Petio 03 октомври 2009 - 18:06

НАй вероятно прекъсната маса или от платката или от самият куплунг
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg