Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Проблем с приключване на тема.

оooooob снимка оooooob 23 април 2013 - 10:13

Колеги в много теми не се разбира за края на темата -дали се е решил проблема или не? Приключена ли е или е висяща ."Помощ...." ,а после като поизчерпят информация ни вопъл ни стон Бих помолил ,за повече отговорност,уважение към форума и самите колеги.Иначе се губи смисъла донякъде на полезността на форума.Моля за вашите мнения.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 23 април 2013 - 11:42

Това зависи само и единствено от самите потребители. Всеки се регистрира, пуска си темата и забравя за нея.
Това важи и за по-старите членове. После имат претенции, а не са допринесли със знание към форума с нищо.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 април 2013 - 13:06

Многократно след като съм давал мнение в интересна за мен тема, като е минало малко време съм питал какво става и отговор няма, писал съм и лични на потребителите създали темата, за да ги подсетя да опишат как са си решили проблемите и даже и така, не винаги темата е завършвана, ама какво да правиш, всеки мисли само за себе си...
Отговори

CH_M снимка CH_M 23 април 2013 - 13:43

А защо не се добави в Правилата за пускане на тема и най вече за техническите раздели,като препоръка или изискване - потребителя пуснал тема и при благоприятно развитие на нещата, отстраняване на проблем и т.н. да пише в края на темата - "Решено" .
Мнението беше редактирано от CH_M: 23 април 2013 - 14:32
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 април 2013 - 13:56

 CH_M, на 23 април 2013 - 13:43, каза:

А защо не се добави в Правилата за пускане на тема и най вече за техническите раздели,като препоръка или изискване - потребителя пуснал тема и при благоприятно развитие на нещата, отстраняване на проблем и т.н. да пише в края на темата - "Рещено".

Предполагам защото е много трудно да се следи, сега като има задължение всичко в "Продава" да е с реална снимка, цена и координати и пак всеки ден има обяви пуснати на гьотера, а и половината потребители от новорегистрираните се регистрират за да си решат проблема, или да си продадат нещо и до следващия път когато имат нужда не се сещат за форума...
Отговори

оooooob снимка оooooob 24 април 2013 - 09:43

 CH_M, на 23 април 2013 - 13:43, каза:

А защо не се добави в Правилата за пускане на тема и най вече за техническите раздели,като препоръка или изискване - потребителя пуснал тема и при благоприятно развитие на нещата, отстраняване на проблем и т.н. да пише в края на темата - "Решено" .


Това е добра идея с "Решено",стига да може да се реализира.Но всичко опира до съвест и уважение към потребителите .Има много полезни теми,интересни ,но не са актуализирани,завършени и възможността да се помогне на много колеги отпада.И според мен в правилата за започване на нова тема да се препоръчва тя да се завършва.Благодаря Ви за мненията.
Мнението беше редактирано от оooooob: 24 април 2013 - 09:48
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 април 2013 - 10:00

По принцип по-старите потребители, в повечето случаи споделят как е решен конкретния случай. Но не всеки го пише, не за друго.. ами да не подведе някого, защото не винаги решаването на даден проблем е меродавно за определяне на проблема при друг. Не знам да ли го обяснявам разбираемо, но да кажем (конкретен пример) - една дизелова ASTRA G с даден мотор, не пали заради въздух, дори да се установи, че 2-ра такава с аналогични "симптоми" не пали отнво заради въздух (дори да е еднакъв "източника на проблема"), не е гаранция примерно, че като аз съм сменил маркучи за обратна нафта и това се е оправило, пък на някой се налага смяна на О-пръстен на ел. клапан на ГНП, друг пък сменява уплътнения на дюзи. Надявам се ме разбрахте. В повечето случаи колегите споделят при кого какво е, но предполагам мнозина не пишат, за да не подведат някого. Или поне аз си мисля, че "проблема" е от подобно естество..

п.п. Съвсем от друга страна стои въпроса, кой е пуснал тема и след това не е описал какво се случва в частния му случай. Причини много, сметки да се търсят точно за това - абсурдно според мен! Форуми от този тип са на КОЛЕГИАЛНИ НАЧАЛА, т.е. добрата воля на всеки, желанието за взаимопомощ и т.н. трябва да са движещата сила (според мен)! Насила.. едва-ли ще стане.

-> В доста теми съм писал, че ако някой смята, че мога да му бъда полезен с решаването на даден проблем - спокойно може да ме пита на Л.С. И доста колеги са ме питали, дори понякога съм писал Л.С. АЗ ЛИЧНО, без някой да ме е питал. Мисля, че форума е достатъчно полезен от тая гледна точка. Пък и в крайна сметка не може всеки да си води дневник тук и да описва всичко подробно. Който има време и желание - знае кога и какво да напише по даден въпрос!
Отговори

proleten снимка proleten 24 април 2013 - 12:57

 DALGONSKi, на 24 април 2013 - 10:00, каза:




То не става въпрос за водене на дневник, ами с няколко изречения да се спомене при конкретния случай как е разрешен проблема. Няма значение дали причината за повредата ще е същата при другия потребител, все пак е насочване за извършване на конкретна проверка на детайл, възел. И горните колеги предлагат да се даде препоръка за завършване на темите, не под формата на изрична заповед.
Отговори

CH_M снимка CH_M 24 април 2013 - 15:16

Не знам повечето от участниците в текущата дискусия дали ползват "търсачката" но аз я ползвам редовно , било да покажа схема , мнение или снимка и т.н. по някакъв казус .Обаче ми отнема толкова време да отсея точната тема която ми трябва , че се налага да влизам и в моите мнения , и там да търся нещо което съм коментирал или пускал схема или снимка .
А колко по-лесно и бързо би било ако имаше след всяка приключена тема да пише -"Решено".
Така ги виждам нещата от моя гледна точка.
Отговори

оooooob снимка оooooob 25 април 2013 - 09:37

Това е добре и решението е до опциите "цитирай","редактирай" да има "решено" и при търсачката такива теми да имат примерно ЖЪЛТ белег ,а нерешените ЗЕЛЕН .Това ще улесни работата във форума ,човек ще се ориентира веднага и ще се пести време и нерви а и самият форум така ще има повече потребители защото ще има и по хубав графичен вид и т.т. .
Отговори

оooooob снимка оooooob 29 април 2013 - 10:17

 оooooob, на 25 април 2013 - 09:37, каза:

Това е добре и решението е до опциите "цитирай","редактирай" да има "решено" и при търсачката такива теми да имат примерно ЖЪЛТ белег ,а нерешените ЗЕЛЕН .Това ще улесни работата във форума ,човек ще се ориентира веднага и ще се пести време и нерви а и самият форум така ще има повече потребители защото ще има и по хубав графичен вид и т.т. .



Моля за мнения по това предложение.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 април 2013 - 13:23

 оooooob, на 29 април 2013 - 10:17, каза:

Моля за мнения по това предложение.


-Ето ти едно такова: подобна "отметка" по-скоро ще заблуждава, отколкото да решава даден проблем, защото (ПРИМЕРНО) моето решение на проблем НЕ Е меродавно! Натискайки отметка "РЕШЕНО" заблуждавам някой, чийто проблем с подобни 'симптоми' има съвсем друго решение.
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 юни 2014 - 10:51

Здревейте колеги,
Пиша по тази тема, която за мен не е приключила. Не се смятам за новобранец в клуба защото следя темите от самото му създаване. По добре късно от колкото никога. Продължават колеги да пускат теми за решаване на наболял проблем и дотук. Много от колегите им даваме мнение, някое вярно или някое заблуждаващо и чакаме отговор. Поне да напишат,че ние нищо не резбираме от Опели и някъде си имало супер майстор Опелджия. Да кажат дали майстора има връзки в дай-добрата морга или Опела "кине асфслта". Вярно е, че това е свободен форум и всеки решава сам са себе си дали да пише, че проблема му е решен. Прави ми впечетление, че "колеги" се регистрират в клуба, пускат тяхна болна тема и след като получат необходимите отговори става като стария Трънски виц.(Имам приятели Опелисти от град Трън дано не се засегнат). Харесва ми идеята на колегата СН М да се пише "решено" по еди-какъв си начин.
Въпреки всичко колеги пишете. Кой от хвалба, кой от яд.Нали за това е Форум.
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 юни 2014 - 12:46

Понеже съм напълно съгласен с мненията написани над моето, а по-точно, че зависи само от нас потребителите, форъмът да е едно още по-полезно място, съм направил една схемичка как набързо всеки може да провери поне пуснатите от него теми. И ако има развитие, което е забравил да опише, sега е моментът...

Публикувано изображение

1. Кликнете върху името/ника си горе в дясно, над бутона изход.
2. Идете на менюто "Моето съдържание"

Когато влезете в това меню изберете:

Публикувано изображение

3. "Виж всички теми, започнати от ХХХХ" - тук ще пише Вашето име/ник...
4. Натискате "Обнови" и това което се появи отдолу са темите които сте започнали. Може да влезете в тях и да видите, дали сте обяснили как сте си решили проблена, дали той е приключил до там и всичко друго полезно по темите.

Също така може да видите дали заглавието е достаъчно ясно и описателно на проблема Ви и т.н.т.

Това цялото описание е за изглед на скина IP.Board

Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg