Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

npace снимка npace 05 октомври 2014 - 17:49

 yHuKaTa, на 03 октомври 2014 - 17:56, каза:

но ако се смаже газта си включва някакъв обогатителен режим


Като намачкаш газта е нормално ламбдата да забива в богато без да прави синусуида.Колкото повече вдигате налягането толкова по голяма грешка внася изпълнителния елемент.Валтекоподобните инжектори работят най-добре на налягане около 1 бар +/- 0,2
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 08 ноември 2014 - 16:12

Здравейте и от мен в тази тема. Имам ГИ и комп. SEC ECO и рейка Rail на 2ома обаче ще я сменям с Barracuda. На колко мм трябва да са щуцерите на дюзите и на какво налягане. В софта на ГИ има възможност да се отбележат почти всички марки рейки,но barracuda няма. Ще ме посъветвате ли.
Мнението беше редактирано от FirestorM: 08 ноември 2014 - 23:52
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 10 ноември 2014 - 20:12

Ако е за колата от профила размера е от 1,6 до 1,8 зависи от налягането.Желателно е да е от 1.0 бар до 1.2.Ако имаш Хана в програмата задай тях тръгват добре.
Отговори

becinko снимка becinko 11 ноември 2014 - 08:42

Колеги, аз имам следния въпрос. Проблем ли е да сложа разпределителя, така че маркучите към 4-те дюзи да не са равни, а всеки следващ да е по-голям?

Ето така:

Публикувано изображение
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 11 ноември 2014 - 16:24

Не е проблем но ще стане като израно с нежелание.Защо не го преместиш между тръбата и пръчката за маслото.
Отговори

becinko снимка becinko 12 ноември 2014 - 00:07

Защото щуцерите са така сложени, че гледат така както са в момента дюзит, ако ги обърна към тръбата ще правят 90 градуса завой маркучите... Имам и някаква странна идея да прекарам маркучите през капака, който е отгоре.
Принципно предполагам няма да е проблем да запуша тези дупки с болтове с течен метал по резбата. Има ли някакво значение новите щуцери, които ще навия под какъв ъгъл ще са, и каква е схемата на дупчене без да се сваля колектора? Макар, че единствения вариант за който се сещам е да дупча право надолу точно до бензиновите и да въртя всеки маркуч между бенз. рейка и черната тръба...

П.с. Ще разгледам пак твойте монтажи във фейса, но май нямаш с такъв тип дюзи?

Имам и такъв капак:
Публикувано изображение

Имам и такъв:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от becinko: 12 ноември 2014 - 00:12
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 12 ноември 2014 - 07:16

Имам с романо дюзи но са скрити под капака и не се виждат.днес ще снимам една и ще ти я пратя
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 03 декември 2014 - 10:11

Здравейте,
Малко съвети и препоръки към мен
Zafira A OPC,
конфигурация: дюзи Baracuda, редуктор Magic 3, ECU Agis,
Препоръки и опасения да дадете някакви за mm на дюзите и работно налягане
Колата е ремапната и има динографика на 240 коня и 400 нМ
Благодаря на отзовалите се предварително
Отговори

becinko снимка becinko 03 декември 2014 - 11:14

Моя агис се ошашква като сложа еку с чип на моето ауди. При по-високи времена връзката изчезва за секунда и пак се възтановява. Според мен се насочи към друг компютър, фобос 1 може би?
Отделно на баракудата й дават 50 коня на цилиндър..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Мнението беше редактирано от becinko: 03 декември 2014 - 11:15
Отговори

vilden снимка vilden 03 декември 2014 - 19:31

Искам да попитам запознатите какво трябва да бъде съпротивлението на темп.датчик, който е монтиран на изпарителя при различните градуси? Инжекциона е полски КМЕ Диего и датчика е 5мм. Благодаря предварително.
Отговори

npace снимка npace 05 декември 2014 - 08:04

Всички ГИ могат да работят с 4.7. За да си сигурен вземи такъв
Отговори

vilden снимка vilden 10 декември 2014 - 19:45

Какви са стойностите на съпротовлението на датчика при различни градуси, примерно 10, 20, 30?
Отговори

npace снимка npace 11 декември 2014 - 16:20

Това не е от значение, не е линеен ако това питаш.Компютрите на всички ГИ са направени да могат да работят с 4.7, фобос примерно работи с 2.2 и 4.7, Агис работи с 2.2,4.7,6.8 и 10 килоома.Важното е температурния датчик да е 4.7 а това какви стойности има при различните температури може да ти каже само производителя на датчика.
Отговори

npace снимка npace 11 декември 2014 - 16:27

 becinko, на 03 декември 2014 - 11:14, каза:

Моя агис се ошашква като сложа еку с чип на моето ауди. При по-високи времена връзката изчезва за секунда и пак се възтановява. Според мен се насочи към друг компютър, фобос 1 може би?
Отделно на баракудата й дават 50 коня на цилиндър..

Sent from my iPhone using Tapatalk


Може и 60 да захрани но Агис-а не може да работи с по голямо налягане от 140кПа макар в таблицата да е до 160.При мен примерно точки след 100кПа не се записват и след като надуе турбината няма точки в картата, няма и корекции.Т.е. какво се случва - не се знае.Според мен Фобос ще има по добра настройка на турбо двигатели макар и с чип.Даже от скоро фобос ипродават и баракуда и си мисля че даже вече ги има и в софта.Обобщено: Турбо+Газ=Фобос+баракуда, агис-а е стабилен но за атмосферни мотори (без роуър и мазда заради двойния впръск).Особено мазда не става с агис.

Разлика между Фобос 1,2 и 4 - няма, ако има ми покажете каква че аз не я хващам.
Отговори

румънеца снимка румънеца 03 януари 2015 - 20:24

 becinko, на 11 ноември 2014 - 08:42, каза:

Колеги, аз имам следния въпрос. Проблем ли е да сложа разпределителя, така че маркучите към 4-те дюзи да не са равни, а всеки следващ да е по-голям?

Ето така:

Публикувано изображение
Отговори

becinko снимка becinko 03 януари 2015 - 21:53

Такъв ще бъде сетъпа на дюзите за в бъдеще:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Идеята и аз я имах, но колега от аудифорума се сети за такъв тип хендмейд разпределител и ще взаймствам от него, по-изчистено не виждам как може да бъде. Следващата идея е да сложа Фобос 4-ката от тиграта на аудито, но ме съмнява Shark 1200 да захрани аудито с чип, ще се минава на меджик компакт с 8мм магистрала май. Някой ако има предложение за читав изпарител до 300коня ще съм благодарен да го чуя.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 03 януари 2015 - 22:27

На този двигател на Инсигния - 2.0 бензин, автоматик, 220 к.с., многоточков. инжекц.
http://www.auto-data...Car&car_id=1788 , какво газово и може ли изобщо да се постави газово?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 03 януари 2015 - 22:53

Лошото е че този мотор на инсигния е с директно впъскване и може да ина проблеми със ситемата и настройката.Ще има и разход на бензин докато се кара на газ.Системата ще е над 2000лв .по добрия вариант е да се вземе 2.8 турбо там няма грижи с газта и ще излезне и по евтино както система.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 04 януари 2015 - 14:28

 2.0 16v, на 03 януари 2015 - 22:53, каза:

Лошото е че този мотор на инсигния е с директно впъскване и може да ина проблеми със ситемата и настройката.Ще има и разход на бензин докато се кара на газ.Системата ще е над 2000лв .по добрия вариант е да се вземе 2.8 турбо там няма грижи с газта и ще излезне и по евтино както система.


Ясно. Защото странното е, че в аутодата на двигателя с ръчни скорости го дава директно впръскване, а на автоматика многоточков инжекцион.
Отговори

npace снимка npace 09 януари 2015 - 12:48

 becinko, на 03 януари 2015 - 21:53, каза:

Такъв ще бъде сетъпа на дюзите за в бъдеще:
Публикувано изображение
Идеята и аз я имах, но колега от аудифорума се сети за такъв тип хендмейд разпределител и ще взаймствам от него, по-изчистено не виждам как може да бъде. Следващата идея е да сложа Фобос 4-ката от тиграта на аудито, но ме съмнява Shark 1200 да захрани аудито с чип, ще се минава на меджик компакт с 8мм магистрала май. Някой ако има предложение за читав изпарител до 300коня ще съм благодарен да го чуя.

Туй то красота!А иначе за меджик-а 250 коньоф ще те оправи дори и с чип.Само трябва да го храниш с 6мм термопластика щот медта не стига...

При мен е така и без чип няма никакъв проблем.Чип надали и някога ще сложа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg