Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Сервизен режим

fredyda снимка fredyda 15 октомври 2018 - 08:37

Здравейте колеги.
Имам проблем и реших да го споделя тук за насоки.Имам опел астра h 1.7 cdti и имам поне за мен един странен проблем.Аз съм от град Кюстендил,но често пътувам и извън града.Когато съм извън града колата си движи нормално и нямам проблеми с нея.Обаче щом наближа града и тя преминава в сервизен режим и той е,поне за мен,доста странен-мога да си карам с 100-120 км.,но не и да направя примерно повече от 3100 оборота.А иначе като съм извън града пак казвам,че нямам проблеми-може да съм един ден или няколко месеца извън града,навсякъде по страната и няма нищо,но щом съм в Кюстендил и се почва!Някои ще може ли да ме упъти?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2018 - 09:24

Ако свети чека- четеш грешките с опком и ги пишеш тук, след което може да помагаме. Иначе по това което си описал може само да се гадае. А това не ти е от полза, повярвай.
А ако колата ти е от подписа- става и без диагностика, с педалите на газта и спирачката и изписва кодовете на малкото дисплейче с километрите. Не помня точно как става, но все някой ще се включи. Отделно има доста писано по форума за такава самодиагностика, та може да потърсиш с търсачката горе вляво.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 октомври 2018 - 09:48

Натискат се педала на газта и спирачката едновременно и се дава на контакт. на мястото на изписаните километри се появяват 6 цифрени кодове за грешки. Запиши ги и ги пишу тук.
Отговори

fredyda снимка fredyda 15 октомври 2018 - 10:09

 Ne6to Smisleno, на 15 октомври 2018 - 09:48, каза:

Натискат се педала на газта и спирачката едновременно и се дава на контакт. на мястото на изписаните километри се появяват 6 цифрени кодове за грешки. Запиши ги и ги пишу тук.

Благодаря ще го пробвам това и ще пиша :)
Отговори

fredyda снимка fredyda 31 октомври 2018 - 20:51

Извинявайте за позакъснялото писане,но така се развиха нещата!
Та закачих колата на диагностика,показа четири грешки,две от които не успяха да се изчистят!Тъкмо тръгнах да ги записвам,по влезнах в големи спорове със майсторите.Едната грешка беше свързана с вихровия клапан,а другата-че турбината е била замърсена.Аз и не казвам,че тя е чиста,но думите на майсторите са че проблема е във вихровия клапан.И малко доуточнение-като запаля колата сутрин преди работа сервизния режим не ми се стартира около минута.Мина ми през главата за турбината-дали няма да паля свещи.Но извън града,като изгася колата и след това я пусна,няма сервизен режим,а само удоволствие от шофирането.И крайния въпрос-да сменявам ли вихровия клапан или първо да сменя въздушния филтър,както ме съветват някои мои приятели???????????
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg