Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Гарнитура на глава

ГостЧимев_* 20 април 2019 - 16:30

Здравейте всички от известно време имам проблем с гарнитура на глава на Опел Корса ц 1.2 75к 2004г..въпросът ми е има ли някаде да продават за този модел готови шлайфани глави ..благодаря ви
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2019 - 17:02

Защо трябва непременно да има "готови" глави? Едва ли някой има "на склад" шлайфани глави, че пък и за този мотор. Глави има да се продават, но едва ли някой ги складира за продаване, готови за употреба.

Обикновено всеки сваля главата, носи се за ремонт(ревизия), проверява се за нужда от шлайф, защото в някой случаи се оказва че няма нужда и се качва главата обратно с нова гарнитура..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 април 2019 - 17:03
Отговори

ГостЧимев_* 20 април 2019 - 18:44

Ок
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 април 2019 - 19:05

А как разбра,че проблема е в гарнитурата на главата?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2019 - 19:59

Това е другият резонен въпрос, надявам се да ни каже защо мисли така.
Отговори

ГостЧимев_* 21 април 2019 - 09:18

Здравейте..значи..постоянно ми се губеше антифриза в казанчето,за 3 дни и е празно ..няма никъде теч по пода..направих проба ..карам около 10м.вдигам капака пипам маркуча на термостата(малко надут и твърт )отвъртам капачката на казанчето и се чува едно силно ..(съскане) прави вакум
Това са симптомите който знам..ако някой знае нещо..моля споделете ..благодаря
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 април 2019 - 10:01

Колега, виждам, че си нов тук! Добре дошъл първо! Съветвам те първо да си полълниш код на двигателя в профила. Също така да си пускаш въпросите в съответните раздели по същество, защото тук примерно си пуснал въпрос, свързан с двигател в раздел електрическа инсталация и електроника, което няма нищо общо! След това да потърсиш, преди да отваряш нова тема, защото има доста отговори на доста въпроси тук :icon_wink2: Конкретно за главата има няколко теста, които могат да потвърдят и/или отхвърлят тази възможност за повреда!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 април 2019 - 10:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg