Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна гарнитура на главата

tihomir_rs снимка tihomir_rs 20 януари 2014 - 20:16

Здравейте колеги.Нещата загрубяха.
А именно-сутрин при първо запалване колата работи на 3 цилиндъра,прекъсва,тресе двигателя.
Като позагрее малко и стигне 40-50 градуса и се оправя и заспива.
Имам и малки загуби на антифриз(лятото повече) без видими течове.Което ме навежда на мисълта гарнитурка.
Някой ако е сменял гарнитура скоро на Астра Ф нека сподели какво излиза от към финансовата част.
Къде бихте ме посъветвали да закарам колата-където няма да ми свалят кожата и естествено качествена работа и нормална цена.

Благодаря предварително.
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 20 януари 2014 - 21:17

На приятел скоро му сменяха и му излезе 90 лв,но може да излезат и други неща като се отвори главата !
Отговори

0gnqn снимка 0gnqn 22 януари 2014 - 09:48

 tihomir_rs, на 20 януари 2014 - 20:16, каза:

Здравейте колеги.Нещата загрубяха.
А именно-сутрин при първо запалване колата работи на 3 цилиндъра,прекъсва,тресе двигателя.
Като позагрее малко и стигне 40-50 градуса и се оправя и заспива.
Имам и малки загуби на антифриз(лятото повече) без видими течове.Което ме навежда на мисълта гарнитурка.
Някой ако е сменял гарнитура скоро на Астра Ф нека сподели какво излиза от към финансовата част.
Къде бихте ме посъветвали да закарам колата-където няма да ми свалят кожата и естествено качествена работа и нормална цена.

Благодаря предварително.



Защо ти е да сменяш гарнитурата ?
Пробвай със някаква добавка за двигателно масло.
Отговори

sando_ снимка sando_ 22 януари 2014 - 10:30

Първо почни от по простото-кабели свещи капачка палец, тогава мисли за гарнитура. Течовете по охл. система не винаги са видими. Мойта шкода примерно капе от о пръстенчето на датчика за перката и така на 2000км си и доливам половин кило вода. не се вижда освен ако не светнеш с фенерче да видиш че е влажно и да пипнеш та да го усетиш. радиаторче на парното, някой леко цепнат маркуч, провери първо тези работи и тогава давай с гарнитура :)
Отговори

borro снимка borro 22 януари 2014 - 10:41

Верно огледай нещата - няма нужда да бързаш с гарнитурата.
Имах случай с един пеж, дето почти никви сиптоми за болежки даваше, перкаше яко, а се оказа спукана глава. Та даже и в реномиран сервиз, да не го споменавам, не откриха проблема.

По горния пост - Сандо, земи тури малко клингирит на датчика - четвърт квадрат е една бира дееба. Медните дифтунги за нищо не стаат.
Отговори

sando_ снимка sando_ 22 януари 2014 - 10:46

знам бе колега ама нямам време се да си погледна мойта кола....
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 януари 2014 - 12:15

Колега не бързай да сменяш гарнитурата,отиди в някой сервиз и да ти тестват изгорелите газове в антифриза,става бързо,ако нямаш изгорели газове значи гарнитурата ти е ок и имаш външен теч.За прекъсването може да е температурният датчик на антифриза при студена температура да здава багажа.Пиши какво си измислил!
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 22 януари 2014 - 20:09

Ок мерси колеги.
Събота ще я карам в едно сервизче да видим какво ще стане- и ще пиша.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 януари 2014 - 17:01

Незнам дали е възможно, но я развии свещите сутрин рано преди първо палене една по една и виж дали има мокри. Също така може вечер след като спреш и изгасиш колата да изпуснеш налягането от разширителния съд внимателно и да видиш каква ще е ситуацията на другата сутрин с паленето на 3 цилиндъра.
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 26 януари 2014 - 21:24

 javor_bg, на 26 януари 2014 - 17:01, каза:

Незнам дали е възможно, но я развии свещите сутрин рано преди първо палене една по една и виж дали има мокри. Също така може вечер след като спреш и изгасиш колата да изпуснеш налягането от разширителния съд внимателно и да видиш каква ще е ситуацията на другата сутрин с паленето на 3 цилиндъра.




Колегата е прав пробвай това.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 26 януари 2014 - 21:58

 boyko1975, на 26 януари 2014 - 21:24, каза:

Колегата е прав пробвай това.

Изпробвано е да развия капачката вечер.
На следващата сутрин при първоначално стартиране на двигателя отново на 3 цилиндъра работи.
Колата в момента е в един сервиз-ще видим какво ще стане.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 27 януари 2014 - 12:43

Позапушена дюза, бобина , кабели, свещи. Възможни са като вариант.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 29 януари 2014 - 20:13

 javor_bg, на 27 януари 2014 - 12:43, каза:

Позапушена дюза, бобина , кабели, свещи. Възможни са като вариант.

Така,нека кажа с няколко думи развитието на проблема.
Големи благодарности на колегата IvailoM,че ме насочи към неговия познат(той си знае кой е).Много съм доволен от момчетата в сервиза.
При диагностиката се оказа-пълнене на 4 цилиндър с антифриз.
Затова при палене на студен двигател паткаше,прекъсваше и така докато не издуха антифриза през ауспуха.
Естествено последва сваляне на главата-проверка,шлайф.
Нови свещи GM,масло GM10/40,комплект болтове,гумички на клапани,гарнитури на изпускателен и всмукателен колектор,термостат,антифриз.
Всичко е наред и отново съм в играта.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg