Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

подгряване вектра 2.0 ДТИ

choko снимка choko 20 февруари 2008 - 19:04

Здравейте колеги,искам малко помощ.Проблема е в подгряването-колата вектра 2.0 дти 98г..От няколко дни забелязвам че не пали сутрин,както преди,повече върти.Погледнах свещите-работят,Установихме че като запали,изпушва,а преди пушенето го нямаше,мирише много гадно-казаха ми не грее.Пробвахме -наистина не отива ток до свещите.Къде се крие проблема-датчик,или бушон,казаха ми че има бушон на подгряването и реле но не зная къде да търся,ако някой знае ще съм много благодарен!
Отговори

lpp71 снимка lpp71 20 февруари 2008 - 19:37

релето се намира при двигателя над спирчната помпа една голямя черна кутия.Релето е електронно и предпазителите са монтирани на цокал до него мислиа че са два броя по 35А. Релето представлява алуминиев радиатор с букса посредата
Отговори

kiko85 снимка kiko85 20 февруари 2008 - 21:11

подгряването се пуска при температура под 5гр <_< :3:
Отговори

lpp71 снимка lpp71 20 февруари 2008 - 23:09

вярно е ама ако не си забелязал навънка е зима и до вчера температурите бяхя под нулата <_<
Отговори

Гено снимка Гено 21 февруари 2008 - 08:46

 choko, на Feb 20 2008, 07:04 PM, каза:

...мирише много гадно...

това е симптом за запушен катализатор, но не знам дали може да попречи на паленето

едит:
всъщност не съм прав, по скоро е симптом за бедна смес, ето цитат от ръководството за диагностика

В результате подачи в камеры сгорания переобедненной смеси происходит перегрев каталитического преобразователя, в котором при этом происходит необратимая химическая реакция с выделением сероводорода. Проверьте исправность состояния уплотнительной прокладки и вакуумных линий впускного тракта, произведите необходимые исправления.

препоръчват проверка на всмукателния тракт
Отговори

choko снимка choko 21 февруари 2008 - 08:53

проверих бушоните-здрави са,но тази сутрин бе прекалено топло + 5градуса и запали без да подгрява ,както преди много лесно,а относно запушен катализор не мисля,защото си върви без грешка а и на диагностиката ми казаха че си е добре.благодаря за помоща на колегата,аз мислех че тази кутия си е на ABS-а,ще отида при някой да прегледа релето
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg