Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблемите при газифицирането на автомобил

ivanovbg снимка ivanovbg 31 май 2010 - 22:07

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:36
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 02 юни 2010 - 23:41

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:36
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 04 юни 2010 - 20:32

=======================
2.Всички инжекциони изкючват подаването на бензин на принудителен празен ход и вдигат аванса за да не се чуват неприятни пукания в изпускателната система.
=======================
??? а как така се изключва подаването на гориво, при мен не е така , да не би ми е развален двигателя ??? при празен ход много добре си се вижда бензина в моноинжекцията. ? би ли обяснил ако си смяня октанкоректора от 95 на 91 дали няма да има ефект при предварението !?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 04 юни 2010 - 20:35

А Вие колега правите ли разлика между принудителен празен ход и празен ход :mhihi:
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 04 юни 2010 - 22:00

 Lord Extra, на 04 Jun 2010, 21:32, каза:

=======================
2.Всички инжекциони изкючват подаването на бензин на принудителен празен ход и вдигат аванса за да не се чуват неприятни пукания в изпускателната система.
=======================
??? а как така се изключва подаването на гориво, при мен не е така , да не би ми е развален двигателя ??? при празен ход много добре си се вижда бензина в моноинжекцията. ? би ли обяснил ако си смяня октанкоректора от 95 на 91 дали няма да има ефект при предварението !?

Принудителен празен ход е когато си на скорост и махнеш крака си от педала на газта.Това се прави с цел икономия по нанадолнищата и в градгки условия.Ако го използваш и изключваш от скорост едва когато оборотите ти паднат под 1500 преди да спреш на светофарите разхода ще ти се намали с до 20%.Да не говорим и за накладките :)
Ефект винаги има :mhihi: А ако смениш октан коректора за по нискооктанов бензин предварението че се намали.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 04 юни 2010 - 22:15

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:37
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 04 юни 2010 - 22:56

Доста голяма разлика има в ниските обороти,след 4000 вече се презастъпват!
Нещо интересно
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 04 юни 2010 - 23:40
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 05 юни 2010 - 07:00

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:37
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 05 юни 2010 - 09:43

И на мен ми дойде на ума ,че зависи от степента на сгъстяване и вала,колкото е по висока по голям аванс трабва да се даде нали?
Искам да те питам още нещо,когато компа получи сигнал ,че климатика е пуснат какво се случва понеже тихите ми оборотие се заковават на 900 и колата осезаемо върви доста по-добре! :mhihi:
Уредчета
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 05 юни 2010 - 16:58
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 05 юни 2010 - 21:54

И така, значи имам питане, кола нагласена за бензин 94 ( не се смейте имаше такива ) си работи нормално с 95 и горе долу с 91 от шел ( 1993 до 2003 г. ) , но се наложи да се зареди с 86 и поведението на двигателя се промени мигновенно, т.е. на 4-та на равно , повече от 86 км/час не искаше да направи, иначе с предните бензини ( 95 безоловен или оловен ) колата си правеше по 130 км/час .
Моля да ми обясните къде е отишъл аванса, в смисъл +20 , или +35 градуса от ГМТ ( 0 ) при норма +10 за този двигател, без да е пипано делкото ( фиат 126р ), след като си наляхме 95 двигателя се оправи. Мерси.
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 05 юни 2010 - 23:10

 ivanovbg, на 04 Jun 2010, 23:15, каза:

Публикувано изображение
Ето и една примерна графика за изпреварване на запалването спрямо бензина


Малко въпроси, колега…
Въпросната графика за стехиометрични въздушни отношение при трите горива ли е? Ъглите на изпреварване на запалването за бензин по какъв изходен параметър са правени? Питам защото графиката ми изглежда доста линейна, а правилната функция при бензинов двигател не е права, според мен? Защо си търсил по-ниска температура на отработените газове от пропан-бутан отколкото на бензин, при положение, че температурата в края на такт сгъстяване е по-висока при пълнене с изпарен пропан-бутан и въздух, отколкото при бензино-въздушна смес (конкретно за твоя двигател)?
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 06 юни 2010 - 20:36

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:37
Причина за редактиране:: Качих графиката направо в коментара
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 06 юни 2010 - 22:49

Поздравления за компетентните постове!
Не съм забравил уроците по физика, но докато на бензин е ясно, че колата работи с въздушно отношение 0.96-0.99 (на установените междинни режими) и получаваш съответната температура на отработените газове, как разбираш състава на газо-въздушната смес, докато използваш термосондата на мястото на кислородния възприемател. Това искам да разбера… Иначе си прав, че при равни условия, количеството топлина от смес на пропан-бутан и въздух отдава по-малко количество топлина от аналогичната бензино-въздушна смес.
Разгънатата индикаторна диаграма, която си постнал няма общо с различни ъгли на изпреварване на запалване, просто защото графиката на горенето се отделя от политропата на едно и също място, което няма как да стане при еднакво натоварване и различен ъгъл. Пунктираната линия долу е просто политропата на сгъстяване и там нямаме горивен процес (демек какво ще стане, ако забравим да подадем искра). Другите две показват разликата между нормално и детонационно горене. Поправи ме, ако греша.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 юни 2010 - 22:55

Незнам дали наистина вдига аванса но колата става доста по-пъргава и на газ затова и зададох въпроса,а относно клапаните на новите коли прав си,виждал съм C18XE с дупка в клапана след продължително каране на газ на високи обороти!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 06 юни 2010 - 23:12
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 06 юни 2010 - 23:51

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:38
Отговори

dinio84 снимка dinio84 07 юни 2010 - 14:44

Колиги, това което пишете е страхотно, но бихте ли го обяснили на по-прост език(все пак не всички сме толкова напред с теорията) т.е. как да си настроим предваренирето на колите. Аз мисля да си слагам адванс процесор който според производителя изменя предварението динамично(според оборотите).Какво мислите за тая "джаджа" и може ли някой да каже как можем да подобрим малко пълненето на цилиндрите при обиновена газова уредба при осем клапанов мотор на високите обороти. Нали сте по запознати с теорията та за това питам. Мерси предварително и се извинявам че се натрапвам така в темата.
.....
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 08 юни 2010 - 06:36

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 12 януари 2012 - 21:38
Отговори

dinio84 снимка dinio84 08 юни 2010 - 15:20

Колега това с А и Б крачетата за всички опели ли става(дори и тези с делко)? Накъсяването при запален мотор ли се прави? И това с настройването на ъгъла не го ли прави адванс процесора?
Отговори

patz снимка patz 08 юни 2010 - 16:22

 ivanovbg, на 04 Jun 2010, 23:00, каза:

Принудителен празен ход е когато си на скорост и махнеш крака си от педала на газта.Това се прави с цел икономия по нанадолнищата и в градгки условия.Ако го използваш и изключваш от скорост едва когато оборотите ти паднат под 1500 преди да спреш на светофарите разхода ще ти се намали с до 20%.Да не говорим и за накладките :)
Ефект винаги има :icon_razz2: А ако смениш октан коректора за по нискооктанов бензин предварението че се намали.


Колега, това важи ли и за бензиновите? X16XEL на Зафира? Не зная, за това питам. Благодаря!
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 08 юни 2010 - 17:21

.Другото нещо е правилната центровка на ъгъла.
Аванса се регулира по следния начин:На напълно загряла кола се дават накъсо А и Б -лампата на моторната електроника започва да мига с постоянна честота-това значи че е влязла в базова настройка,маха се октан коректора и тогава се центрова ъгъла.Гасиш махаш мостчето и си готов.Всеки друг начин за центровка е грешен и после сбогом бутала.

[/quote]
Ей тва е доста интересно при кои модели на Опел се прави,с делко или без с кнок сензор и без октан коректор и най интересното е как се гласи аванса когато нямаш от къде да го врътнеш.Благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg