Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

npace снимка npace 25 март 2016 - 15:03

Ново е на пазара, няма много отзиви за момента.Този който е с OBD работи коректно.
Отговори

Sixkiller снимка Sixkiller 26 март 2016 - 21:24

Колеги, имам въпрос. От известно време газовите инжектори започнаха да работят по-шумно от нормалното, звукът е като леко чукане. Консултирах се с газаджия (имах и други проблеми - не вървеше добре на бензин, правиха диагностика с OP COM - това по друг повод) но ме насочи към дюзите, огледа ги и препоръча смяна. Всъщност чукането идва най-вече от първата (при нея е най-осезаемо) - разглоби я и се оказа че уплътнението го няма. ГИ е Тамона, монтиран беше на колата още като я купих и не знам преди колко време са сменяни или въобще преди колко километра са слагани. Сегашните дюзи са RAIL IG2 Namur, рейката също е Rail IG1 Apache. По принцип съм решил да ги сменя, препоръчаха ми два варианта - същите като старите на Rail или на Lovato (не знам точния модел, като цена са по-скъпи). Понеже не съм наясно, да ви попитам налага ли се при смяната на дюзите да сменя и рейката и ще има ли проблем за новите дюзи (ако сложа Lovato) да остане старата рейка?
Мнението беше редактирано от Sixkiller: 26 март 2016 - 21:28
Отговори

zafira2006 снимка zafira2006 17 април 2016 - 13:10

 npace, на 11 март 2016 - 11:09, каза:

BRC пълен комплект или BRC с турска периферия?


С малко закъснение, пълен комплект BRC. За сега всичко е наред.
Отговори

npace снимка npace 21 април 2016 - 10:50

 zafira2006, на 17 април 2016 - 13:10, каза:

С малко закъснение, пълен комплект BRC. За сега всичко е наред.


Ще сменяш само филтри.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 21 април 2016 - 23:30

Някой с мнение за компютър TAG(не е STAG)?
Има само за 4-ри цилиндрови
Отговори

manta sport снимка manta sport 22 април 2016 - 15:52

До колегата Sixkiller: Какво разбираш под дюзи и рейка.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 април 2016 - 19:18

 MONOPOLA, на 21 април 2016 - 23:30, каза:

Някой с мнение за компютър TAG(не е STAG)?
Има само за 4-ри цилиндрови

Това е някаква нова изгъзица!Дай снимки да видим как изглежда?
Отговори

npace снимка npace 22 април 2016 - 20:14

 MONOPOLA, на 21 април 2016 - 23:30, каза:

Някой с мнение за компютър TAG(не е STAG)?
Има само за 4-ри цилиндрови


Да не би да е STAG с изтрито "S"? :D

Шегата на страни, ако е ново надали ще има мнения все още.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 22 април 2016 - 23:58

 npace, на 22 април 2016 - 20:14, каза:

Да не би да е STAG с изтрито "S"? :D

Шегата на страни, ако е ново надали ще има мнения все още.


Публикувано изображение

шегата настрана ама май ми реши проблемите завинаги с турбото, след мъките с AGIS-a

единственото което намерих е това
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 април 2016 - 19:00

Открийте седемте разлики!
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Така като гледам пак е Агис,ама брандиран под друго име! :newsm05_41:
Аз тези програми за АГИС съм ги изтрил.Сега инсталирах,че да покажа снимки!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 23 април 2016 - 19:02
Отговори

npace снимка npace 23 април 2016 - 19:46

 MONOPOLA, на 22 април 2016 - 23:58, каза:

Публикувано изображение

шегата настрана ама май ми реши проблемите завинаги с турбото, след мъките с AGIS-a

единственото което намерих е това


Както колегата ivan_pop го е дал са еднакви с AGIS.Какви проблеми ти създаваше AGIS-а?Принципно след 0,3 бууст не прави карта но това не пречи да работи.Аз примерно карам вече 34-5 хил.км. с М210 и никога не съм имал проблеми с него.Нямам чип.Турбината надува на 0,63.На турбо двигатели с чип създава проблеми макар в резюмето му да пише че работи с турбо и чип.Проблема при чиповете идва от това че в определени обороти бензиновите инжектори са "full open", оттам и газовите правят същото и мотора се дави.Такива чипове има много и при мен идват също.Няма оправия.Само Мишо (2.0 16V) ги лекува по някакъв начин за което може да се обръщате към него.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 23 април 2016 - 21:21

Да, може би сте прави, в момента го тествам и мога да каже като поведение че няма общо с агиса поне в моя случай с моя мотор, проблемите ми няха точно калвито ги описа прасе в добавка че колата ми си надува 1,2-1,3 и агисчето се побъркваше като качи 0,5 налягане. Сега вече всичко е наред, софтуера не е същия по съвсем друг начин изглежда, настроиката която правихме е с 3D графика, аз на агиса не съм виждал такова нещо или поне до последния update мямаше такова нещо, трети ден тествам вече и като минат поне 2-3к км тогава би трябвало да кажа, но колкото и да му търся кусури и да изпитвам предубеждение не мога да си изкривя душата,е нито една мизерия ме маправи това измислено TAG-че. Имам някакво съмнение че бранда е краден но не мога да разбера коя електроника е хакната но със сигурност не е този агис освен ако агиса ме са пуснали нов комп с нов софт, на кутията пише някакъв адрес който ме съществува nordgas.pl, по-късно ще кача снимка на опаковката
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 април 2016 - 09:16

 MONOPOLA, на 23 април 2016 - 21:21, каза:

софтуера не е същия по съвсем друг начин изглежда, настроиката която правихме е с 3D графика, аз на агиса не съм виждал такова нещо или поне до последния update мямаше такова нещо

Дай снимка на основния екран на софта и снимка на ключето газ/бензин?
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 01 юни 2016 - 17:52

Колеги какво мислите за тези зареждачки с филтър. След препоръка от газ сервиз един приятел си я е взел

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Dechkko: 04 юни 2016 - 16:58
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 юни 2016 - 18:20

Като идея е добре.А вътре филтъра какво представлява?
На някои ГИ дето са с течна газ има филтър на зареждането.Този филтър представлява едни много дребни(под милиметър) бронзови сачми,които са пресовани.
Отговори

becinko снимка becinko 03 юни 2016 - 15:41

За втори път в рамките на 5000км ми се налага да чистя клапана на сондата в бутилката, пълни се с графит и не иска да пуска достатъчно газ,а сондата е чисто нова монтирана. Един такъв х*йоподобен филтър дали ще ми реши проблема?
Отговори

DanDan снимка DanDan 03 юни 2016 - 17:29

Ти къде зареждаш? Направо смени газстанцията. Имам над 500к км на газ и досега сонда и клапан на сондата не съм чистил, ама нито веднъж. Карал съм и карам главно с италиански сонди, ако има значение, но надали...
Отговори

npace снимка npace 03 юни 2016 - 22:09

 becinko, на 03 юни 2016 - 15:41, каза:

За втори път в рамките на 5000км ми се налага да чистя клапана на сондата в бутилката, пълни се с графит и не иска да пуска достатъчно газ,а сондата е чисто нова монтирана. Един такъв х*йоподобен филтър дали ще ми реши проблема?

Ти нали си с такива "модерни" пластмасови тръби, не би трябвало да имаш подобни проблеми?

Моите филтри са вече на почти 40000 км. и още не съм ги сменял.Специално за вас като ги сменя някой ден ще ги снимам!
Отговори

becinko снимка becinko 03 юни 2016 - 22:10

Пълни се клапана отзад и неска го чистих



Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
Отговори

DanDan снимка DanDan 04 юни 2016 - 09:03

Аз пак ти казвам да смениш газстанцията или сондата...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg