Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Километра Астра г

djeki80 снимка djeki80 28 февруари 2019 - 15:12

Колега май четеш отгоре отгоре и старото ми табло е vdo и това което го взех и то е vdo
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 февруари 2019 - 15:32

Проблемът се оказа в таблото нали???
Мнението беше редактирано от IvailoM: 28 февруари 2019 - 16:14
Отговори

djeki80 снимка djeki80 28 февруари 2019 - 15:35

Не се знае сега е топло времето сутринта беше само -2 така че ще видим, засега всичко е наред сутринта стрелките си седяха там където трябва.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 01 март 2020 - 19:59

Не е от километража но никой не може да каже от какво го прави.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 март 2020 - 14:50

При мен го прави когато сутрин е 4-5 градуса вън.
При 7-8 не го прави. Това е от тая "зима".
За мен е от акумулатор.
При палене /когато го прави/ напрежението пада към 10 волта. НО това е по тези волтмери дето се пъхат в запалката...
Кастофона гасне. Като запали, стрелката на оборотомера играе и след секунда-две се нормализира.
Заряда ми е 14,2 волта, но явно АБ си отива...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 март 2020 - 15:54

Може да е от АБ, ма мое и да не е.
Според мен, не съм спец, от стартера-четки. Казвам го щото след смяна на четките, а след това и на АБ, проблемацията изчезна.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 март 2020 - 16:01

Е стартера нали е обслужен... и правел Фиууу даже...
Отговори

djeki80 снимка djeki80 04 март 2020 - 23:05

Така колеги, за мен нещата стоят така, обслужен стартер и генератор акумулатора е ок и според мен единствено остана скапаното реле за подгревни или по точно таймера на релето, обяснявам пак, влизаш в колата поставяш на контакт зимата индикацията за свещите светва и угасва след като угасне и завъртиш стрелките подскачат но ако изчакаш 10 до 15 секунди след като е угаснала индикацията за подгрева при палене стрелките не мърдат и според мен или релето е дало някаква фира т. е не си е заминало напълно и продължава да подгрява но не на импулси Ами постоянно, ходих сигурно при 5 различни сервизи за акумулатори и всички ми казват че батерията си е ок стартера си е ок генератора при включени всички консуматори на колата зарежда на 14,1, та моето мнение е само това реле да ми прави проблеми, но ще го изчакам още да умре напълно да съм сигурен че е от това.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 март 2020 - 12:01

При читав акумулатор, колкото и да ти работят свещите не трябва да мърдат стрелките.
Това, че заряда ти е 14,1 V, не значи че акумулатора е зареден добре.
Угасналата лампа за подгрев не значи, че свещите не продължават да подгряват.
Не пишеш колко ти пада напрежението когато върти стартера! На таблото "не му стига ток"
Радиото гасне ли при въртене на стартера?
Отговори

djeki80 снимка djeki80 06 март 2020 - 08:59

При въртене напрежението в акумулатора е 10,9 11 волта, да радиото гасне но то винаги си е гаснело при палене и оригиналното и това с което съм сега.
Мнението беше редактирано от djeki80: 06 март 2020 - 08:59
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 март 2020 - 16:12

На предната каляска я карах за ремонт на стартера. Такъв ремонт му бяха направили че после пак я карах на майстор. Оказа се че първия каламутник нищо не е почистил.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 07 март 2020 - 17:58

Незнам ще го чакам да умре напълно пък каквото излезе, дано не е на път само.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg