Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

запалка на Astra-G

Dimiter снимка Dimiter 11 април 2020 - 17:58

Здравейте,
Установих, че каквото и да включа в запалката влиза много хлабаво и не контактува добре.
Освен това имам усещането, че какъвто и да е конектор - било то зарядно за телефон или нещо друго влизат твърде плитко, т.е. "дълбочината" на цилиндърчето е недостатъчна, а за сметка на това диаметърът е по-голям отколкото трябва за плътно влизане и закрепване с помощта на пружинките отстрани.
Дали и при вас е така или при мен само нещо не е наред? Това е супер досадно, не може да се разчита на стабилно и непрекъсвано захранване от там.
Някакви идеи?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2020 - 18:02

Опелските запалки май са с по- голям диаметър и това е причината. Зарядното, което ползвах на вектрата беше точно така хлабаво, а сега на пежото е идеално.
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 април 2020 - 18:51

 tisho.74, на 11 април 2020 - 18:02, каза:

Опелските запалки май са с по- голям диаметър и това е причината. Зарядното, което ползвах на вектрата беше точно така хлабаво, а сега на пежото е идеално.

Значи са си такива нестандартни и или трябва да се примиря или да се опитам да пригодя запалка от друга кола евентуално. Доста досадно е това.

И все пак ако някой се е занимавал и е заменял успешно запалката, моля да сподели опит. Едва ли съм първият, който се дразни от този проблем.
Мнението беше редактирано от Dimiter: 11 април 2020 - 19:07
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2020 - 19:32

Аз съм с Астра Г, и имам най тъпото китайско "зарядно" за лаптоп, което включвам в запалката - нямал съм грижи с него. Имам зарядно оригинално на Нокиа за кола, пак няма грижи.


А като идея мога да ти дам следното, да си вземеш някой преходник, отиваш с колата на магазина и тестваш няколко, може пък да уцелиш нещо..
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 11 април 2020 - 19:41

 Д-и-м-о-в, на 11 април 2020 - 19:32, каза:

Аз съм с Астра Г, и имам най тъпото китайско "зарядно" за лаптоп, което включвам в запалката - нямал съм грижи с него. Имам зарядно оригинално на Нокиа за кола, пак няма грижи.


А като идея мога да ти дам следното, да си вземеш някой преходник, отиваш с колата на магазина и тестваш няколко, може пък да уцелиш нещо..


Странно, точно със зарядно за лаптоп забелязах най-напред проблема. После и със зарядно за телефон пак хлабаво и прекъсва.
Не разбирам за какъв преходник говориш.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 април 2020 - 20:27

За запалка, как какъв
https://www.google.c...Q9QEwAXoECAoQFA

Може да попаднеш на някой, който не е хлабав и да го ползваш.
Общо взето проблемът е че ушите, които контактуват за "маса", са много меки и пружинката на "плюса" го изхвърля навън.
Значи търси нещо с много твърди пера за "минуса".


или на твоите, които ръгаш там, им скъси пружинките вътре на "плюса", да нямат толкова голямо усилие. Не знам дали разбра какво имам предвид.

Все една от двете идеи ще помогне ми се струва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 април 2020 - 20:33
Отговори

sau-152 снимка sau-152 12 април 2020 - 10:16

В Зафирата ползвах ето това https://www.jmt.bg/h...-86918-pid15489

Задържа се супер в запалката, а собствените му гнезда са дълбоки. И вършеше чудесна работа за всичко.

Поздрави и успех!
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 април 2020 - 07:16

Гнездото за запалка на Опел си е само за запалка. По този стандарт е още от Рекорд А от 1963 година и тогава не е имало такива екстри. На Вектра Ц има гнездо в багажника, което е за допълнителни консуматори и не влиза запалка в него. Може такова или от други модели да се монтира отпред на по скрито място.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 13 април 2020 - 17:43

При мен има зад предните седалки букса за включване на Лаптоп...
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 04 юли 2020 - 13:39

В крайна сметка купих втора употреба гнездо за запалка от японска кола, мисля че беше Субару или Сузуки.
Предварително се уверих, че размерът позволява хубаво, стегнато включване на всякакви зарядни и след известна механична преработка замених опелската запалка с тази, която ми върши работа.
Все пак на мен запалка не ми трябва, тъй като не пуша, трябва ми гнездо за включване на зарядни. Никакви преходници и разклонители не помагаха, тъй като в крайна сметка трябва да го включиш в гнездото в купето, а там като е хлабаво и прекъсва, проблемът е налице.
Считам, че реших проблема добре. Поне за мен това е най-доброто решение.
Закупуването на ново гнездо за запалка най-често означава да се купи някаква китайщина, която не е качествена, при всички случаи не може да се мери с качеството на частите, които се влагат заводски в автомобилите.
Но пък да се купува чисто нова оригинална част обикновено е твърде скъпо. Така за 15 лева и малко работа си реших проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg