Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с хидравликата на волана

kraskoval снимка kraskoval 13 април 2008 - 23:05

Здравейте колеги!
Преди около половин година правих ремонт на хидравличната помпа - смяна на лагер и семерина. След смяната в началото всичко беше наред, но по-късно започна да работи хидравликата когато си поиска т. е като запаля колата сутрин шанса да работи тя е 50:50. Изчаках да се затопли окончателно времето да не би да има вода в системата или около маншона на рейката/каквито предположения са правени от колегите в други подобни случаи/, която да прави проблем, но историята е все същата. Не знам дали си въобразявам, но в моментите когато работи хидравликата се чува откъм помпата съвсем леко мрънкане.
Някой има ли представа какъв може да е проблема, защото аз не съм много наясно с конструкцията на въпросната система???
Да допълня, че след ремонта е налято чисто ново хидравлично масло на GM....
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 29 април 2008 - 10:54

 kraskoval, на Apr 14 2008, 12:05 AM, каза:

Здравейте колеги!
Преди около половин година правих ремонт на хидравличната помпа - смяна на лагер и семерина. След смяната в началото всичко беше наред, но по-късно започна да работи хидравликата когато си поиска т. е като запаля колата сутрин шанса да работи тя е 50:50. Изчаках да се затопли окончателно времето да не би да има вода в системата или около маншона на рейката/каквито предположения са правени от колегите в други подобни случаи/, която да прави проблем, но историята е все същата. Не знам дали си въобразявам, но в моментите когато работи хидравликата се чува откъм помпата съвсем леко мрънкане.
Някой има ли представа какъв може да е проблема, защото аз не съм много наясно с конструкцията на въпросната система???
Да допълня, че след ремонта е налято чисто ново хидравлично масло на GM....


:knee: :unsure:
Отговори

banan80 снимка banan80 29 април 2008 - 11:17

Колега ако не е тайна колко ти излезе ремонта на помпата??Щото аз не мисля че си заслужава да се прави ремонт след като никой не дава гаранция за след ремонта?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 30 април 2008 - 08:41

Причината може и да не е в помпата , а в рейката. Опитай като запалиш сутрин да навиеш волана до край в едната посока. Входящия маркуч който отива в рейката трябва да се поизпъне малко ( от повишенито налягане) . Пиши какво става?

А на banan80 - Ремонта на помпата е оправдан на 100 %. Проблем е само намирането на преса за сваляне ( и качване ) на шайбата.
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 30 април 2008 - 09:57

 banan80, на Apr 29 2008, 12:17 PM, каза:

Колега ако не е тайна колко ти излезе ремонта на помпата??Щото аз не мисля че си заслужава да се прави ремонт след като никой не дава гаранция за след ремонта?


Ако не се лъжа ремонта ми излезна около 10 лева :unsure: /за лагер и семеринг/, понеже труда беше безплатен. Потърси има една тема за ремонта на помпата, в която един колега беше описал суперпрецизно и пълно ремонта.


А иначе за рейката какво може да се направи с нея - в смисъл задръстен участък ли да има или какво. Почистването с продухване ли става или трябва демонтаж, което ми се вижда доста работа????

Ще наблюдавам маркуча и ще пиша.
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 01 май 2008 - 14:52

 Georgi - Plovdiv, на Apr 30 2008, 09:41 AM, каза:

Причината може и да не е в помпата , а в рейката. Опитай като запалиш сутрин да навиеш волана до край в едната посока. Входящия маркуч който отива в рейката трябва да се поизпъне малко ( от повишенито налягане) . Пиши какво става?

Значи обърнах внимание на тези маркучи и положението е следното:
- когато работи хидравликата(т.е волана е "лек") маркучите при рейката се местят;
- когато не работи хидравликата тези маркучи не мърдат.
Въпроса е по това може ли да се предположи къде е запушването.
Отговори

stan4o снимка stan4o 01 май 2008 - 15:29

не е запушване сменяи помпата в нея има и други неща освен лагери и семеринги и се износват сьщо горе доле ремонта толкоз трая 2-3000км и тотал изхода е нова
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 02 май 2008 - 21:38

 stan4o, на May 1 2008, 04:29 PM, каза:

не е запушване сменяи помпата в нея има и други неща освен лагери и семеринги и се износват сьщо горе доле ремонта толкоз трая 2-3000км и тотал изхода е нова

Преди да протече семеринга си работеше екстра помпата, както и сега отвреме-навреме, така че по скоро е друг проблема. Мобе би запушване на рейката. Въпроса е мога ли с компресор да я продухам примерно или трябва задължително сваляне на рейката за по сложни процедури :unsure: ???
Отговори

banan80 снимка banan80 03 май 2008 - 08:59

 kraskoval, на May 2 2008, 10:38 PM, каза:

Преди да протече семеринга си работеше екстра помпата, както и сега отвреме-навреме, така че по скоро е друг проблема. Мобе би запушване на рейката......

Колега както сам установяваш преди ремонта си е работела екстра помпата и след като е протекла т.е. след ремонта работи от време на време?? :knee: И все още твърдиш че "....може би е запушване на рейката..."А запитал ли си се от какво може да се запуши тая рейка.От къде ще се вземе някакъв боклук да я запуши??Според мен преди да тръгнеш да я сваляш(рейката) ако можеш пробвай с друга помпа,само за пробата.Мисля че този вариант е по лесен.
Успех. :unsure:
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 05 май 2008 - 08:36

Не е запушване! Ако е запушване например в рейката - ще има втвърдяване на входящия маркуч. По скоро хидромодулаторът може да се бъзика. Най лошото е че проблемът не е постоянен и трудно се хваща гелето. А в помпата има освен лагер и семеринга и десетина пластини които се плъзгат по един овал и центробежно се избутват. Та там ми се струва малко вероятно да има проблем 9 и то от време на време.
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 05 май 2008 - 09:44

Значи колеги проблема е решен вече. След повторно разглабяне на помпата се оказа, че въпросният овал не е фиксиран при предишният монтаж със чопове и се върти на където му е кеф. И когато е в правилната позиция за трансфер на входния поток от течност към изхода - 
помпата работи, когато е в неправилна позиция помпата не работи.  Благодаря на всички отзовали се с мнения колеги :whistle:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg