Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20NETT

Жоро88 снимка Жоро88 11 септември 2018 - 19:26

Здравейте;
Пускам тази тема защото имам какво да споделя с хора които ги интересува.
Колата е Калибра ц20не с 2-ве дизелови турбини от рено лагуна 2.2тд двигателя е ревизиран и разреден на 8.5-8.6 степен чрез вкопаване на буталата
кара се със сток електроника и сонда на 0.6(0.7) бууст с 250сс дюзи от х20хев сток помпа и регулатор на бензина 100 ОКТАНА от колонката на ЕКО като разходът е 12(13)градско с почети нормално даване на газ.Генерация на ф60 с крайно гърне което ще изхвълям.Има челен кулер от опел виваро 1.9 който върши работа.Турбините започват да се развъртат към 2800 оборота като достигат пик към 4000 и го държат до регулатора.Надуването става през дебитомера работи равно и гладко пали без газ и не се колебае.Колата върви на КОПЕЛЕ НА 1,2 И 3 ВЪРТИ ГУМИ (205/45R17)НО има проблеми и то няколко които може би се дължат на свещи понеже са сток гориво от малки дюзи центровка от еку-то комресия тъйкато все още я няма а може и да не се появи такава някъде към 9.5 е в момента на всички цилиндри
Поблемите са;
1.преди турбините да достигнат техния пик от 3700 до 4000об. има предръпване след това го няма и се цепи до регулатор без да се замисли и счупи вече 2000км
2.протече масло първо от картера почети веднага даже беше на 0.2 бара сега вече горе долу от всякъде
3.трудно се охлажда понеже турбините са доста близо до радиатора и перките пред радиатора ограничават притока на въздух ще видите от снимките за момента няма и маслен радиатор но съм предвидил такъв
предвидил съм и свещи иридиум с по-ниско топлинно число бензинова помпа с 300л дебит инжектори с 410сс на 3 бара (това изпадна)
трябва ми някой достатъчно луд да направи ремап на тая кочина на сносна цена ако познавате някой пишете
тези дни ще кача снимки има нее като да няма.Ако някой има някакъв съвет или мнение моля да не се колебае да сподели.
Благодаря за вниманието и отделеното време;
Мнението беше редактирано от Жоро88: 25 септември 2018 - 01:46
Отговори

fanatic снимка fanatic 11 септември 2018 - 21:49

Снимки имаш ли на проекта, не съм чувал все още някои да правил такова нещо в този форума поне.

Поздрави за голямата работа, която си свършил
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 12 септември 2018 - 01:39

Ще кача линк но утре
Мнението беше редактирано от Жоро88: 12 септември 2018 - 01:44
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 12 септември 2018 - 16:35

Ето малко материал
http://gogipa3954ac....g/turbo.5148085
Мнението беше редактирано от Жоро88: 01 юни 2019 - 21:38
Отговори

Samuil_Rashev снимка Samuil_Rashev 13 септември 2018 - 09:58

Поздравления за работата, която си свършил, колега. Определено си направил нещо, което не се вижда всеки ден. Адмирации за труда.
Относно течовете на масло - изолирай картерната вентилация (маркуча от капака на клапаните, който изпраща маслените пари до дросела за изгаряне). Може да сложиш oil catch can или да оставиш картерната вентилация да се освобождава в атмосферата. Иначе ти буквално надуваш картера и е нормално да се разтече от всякъде, дори и с нови гарнитури. Изненадвам се как на това налягане не е започнало да ти изхвърля щеката на маслото. Успех с проекта и продължавай да пишеш тук, сигурен съм че на много хора ще им е интересно да следят развитието на колата!
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 13 септември 2018 - 11:30

Вентилацията съм е изолирал колега при дросела съм е запушил а маркучът от капака е към атмосфера от него и от щеката не хвърля нищо не е в това проблема.
Затова си мисля че е от компресията понеже е ниска и явно духа долу повечко.иначе филтера на картерните съм го разглобил и изчистил перфектно няма ефект.обмислям да уголемя отвора на капака на клапаните да падне това налягане.Работата не на добре понеже протичат и гумичките на клапаните дори като я държиш в средни обороти на една предавка в движение после като дадеш газ изпушва син пушек за момент и после няма дори и в бууст не пуши.явно налягането е огромно дори атмосферна тече вече в началото не беше така.
Мнението беше редактирано от Жоро88: 13 септември 2018 - 11:39
Отговори

krisso снимка krisso 13 септември 2018 - 11:45

Много добре колега! Браво! Интересен проект си започнал. Интересно си го направил с двете турбини, но може би ще е по добре ако ги направиш с последователно свързване, а не така, защото така само 2 цилиндъра пълнят едното турбо и получаваш много голяма турбо дупка. Но ти си знаеш, щом така си решил, твоя си е колата :D Просто споделям мнение не искам да те обидя с нещо! Аз карах такъв мотор, пак с турбо, но на газ с плочка със стоковия компютър с потенциметър на мястото на температурния датчик и колата вървеше много приятно, без дебитомер. А това с картерната вентилация се решава лесно, както си замислил ти. Просто слагаш един щуцер 16мм примерно вместо оригиналния, който е зверски малък...
Мнението беше редактирано от krisso: 13 септември 2018 - 11:49
Отговори

ufer снимка ufer 13 септември 2018 - 12:44

Viper green! Браво и от мен! :clap:
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 септември 2018 - 13:01

А защо си я разредил с вкопаване на буталата, а не с по-дебела гарнитура? Какви са +совете и -нусите?
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 14 септември 2018 - 11:15

Благодаря за съветите колеги;
Искам да попитам този потенциометър за датчика на температурата колко ома трябва да бъде.
По въпроса с гарнитурата не съм разредил с по-дебела понеже исках да имам опция за по нататък,ако реша да вдигам налягането тогава ще разредя с гарнитура,ако има нужда разбирасе.
Мнението беше редактирано от Жоро88: 15 септември 2018 - 00:15
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 17 септември 2018 - 01:43

Днес сложих щуцер ф16 горе на капака на клапаните,но ефект нямаше,интересно мие защо от щуцера и от щеката капка не хвърла,а от всякъде другаде лее като лейка.Смених и свещите с иридиеви по студени мисля,че с топлинно число (6) бяха.ефект няма кой знае какъв сега започна да прекъсва вместо в 4000 обр.вече е към 4500/5000 обр.и е доста по-тромава.мисля да пробвам с по-топли свещи да вида какво ще стане.пробвах и без дебитомер,но както и преди това мисля ,че не съм го споменал без него,не може да работи на празен ход,а в движение пак е същата работата с прекъсването.Най-вероятно нещо е умряло или ще мре в тоя мотор и ще се наложи отваряне поне на главата да се гледа за някакви дефекти било в нея или в гарнитурата,тя между другото е елринг обикновена 1.7мм не е метална,при затегнато положение отива на 1.5мм
Мнението беше редактирано от Жоро88: 17 септември 2018 - 01:54
Отговори

krisso снимка krisso 21 септември 2018 - 17:31

Колека за потенциометъра, аз бях сложил 5kΩ. A за прекъсването... много е тънък момента със стоковия комп на бензин под налягане... Пробвал съм и не ми се получи да ти кажа чесно. На газ няма никакви ядове без дебитомер, без стъпков мотор и с потенциометъра на мястото на темп. датчик. Ако имаш възможност да я подкараш на газ ще ти дам съвет как го бях скалъпил аз и беше пушка.
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 25 септември 2018 - 01:31

Благодаря за съвета колега,но не съм фен на газта.Иначе съм наясно за испарителя и другите подробности към цялата система,имам няколко приятели с турбо коли с обикновена газ.Горе долу съм наясно,а съм и разгледал и твоя проект с мантата,зелената нали е твоя,ако не се лъжа.има ценна информация в твоята тема,благодаря за което.Колкото до моята кочина исках да пробвам на бензин да видя как ще се държи.Остянових,че до 80/85градуса на водата няма такова прекъсване,чак когато загрее в нормални градуси започва да предръпва.Затова си мисля ,че с този потенциометър може да се докара в некви граници.Има и вероятност датчика да е пръднал,понеже
В началото не правеше така.Ще кача един нов датчик за проба,ако ли не потенциометър и така.Течът на масло намаля,покапва но не чак толкова ще сменя гарнитурата и би трябвало да е ок,щуцерът помага.Още веднъж благодаря за съветите.
Мнението беше редактирано от Жоро88: 25 септември 2018 - 23:25
Отговори

krisso снимка krisso 25 септември 2018 - 15:01

Ясно щом не си фен на газчицата, ако не успееш да подкараш като хората на бензин със стоковия комп... единствения вариант адекватен е една мегичка от някъде. Мъчил съм го и аз на бензин със стоковия мотроник, но винаги имаше някви ядове с авансите.
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 27 септември 2018 - 11:47

Снощи кочината си показа дефекта.напълни цилиндер с антифриз.иначе сложих потенциометър и прекъсването изчезна колата започна да върви доста по приятно но пуста гарнитура или глава не издържа.тези дни ще отворим и ще видим.през това време докъто трае ремонта ще прехвърлим железата на вектрата и ще пробваме и нея да счупим.ще тестваме раздатката дали ще издържи на напъна.ще намалим малко налягането понеже не е разреждан мотора.мисля,че ще е ненормално яко понеже неиния двигател върви много повече от този на калибрата и няма да върти гуми като това предно предаване.ще видим другата седмица ще си каже за какво иде реч.Вектрата е с20не 4х4.
Мнението беше редактирано от Жоро88: 27 септември 2018 - 23:54
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 септември 2018 - 08:19

 Жоро88, на 27 септември 2018 - 11:47, каза:

.....през това време докъто трае ремонта ще прехвърлим железата на вектрата и ще пробваме и нея да счупим.ще тестваме раздатката дали ще издържи на напъна.ще намалим малко налягането понеже не е разреждан мотора.мисля,че ще е ненормално яко понеже неиния двигател върви много повече от този на калибрата и няма да върти гуми като това предно предаване.ще видим другата седмица ще си каже за какво иде реч.Вектрата е с20не 4х4.


Направо от сега и слагайте кръста :bishop:
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 29 септември 2018 - 17:07

Кое по-точно за Вектрата те притеснява колега.има хора карат на 1бар без да са разредили мотора и нямат проблеми,но това е за друга тема.аз мисля да го намаля на 0.4 някъде.колкото до раздатката ако това те притеснява,
Че няма да издържи идеята е да се ускорява плавно и най-вече да се кара на сняг като падне такъв.ако има хора с опит с тези коли 4х4 на Опел знаят за какво става въпрос.дрифта е ненормален
Мнението беше редактирано от Жоро88: 29 септември 2018 - 17:20
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 30 септември 2018 - 16:56

Днес отворих мотора и се оказа дефект в гарнитурата.разпада се все едно е на 20 години,разцъфтяна е каточели е от корк.тези дни ще кача друга може би метална,не знам каква ще намеря ще видим.поне за сега вектрата ще живее.
Отговори

Жоро88 снимка Жоро88 26 февруари 2019 - 20:21

Известно време,не съм писал нищо ново по темата,това е защото виждам,че няма койзнае какъв интерес но както и да е.за момента отново се движим с сток гарнитура под налягане разбирасе 0.7 бара качени са:маслен радиатор тип серпентина на дължина колкото водния и ширина наполовината му.върши работа маслото не вдига повече от 97/98 градуса при доста зор,иначе държи около 85при нормално каране.вързано е и водното охлаждане на турбините тъкато до сега не беше,разлика няма койзнае каква лятото пак ше вдига градуса сигурно ама времето ще каже.иначе колата се държи прилично изминати са около 1500 километра за сега без ядове без прекъсване и тем подобни,потенциометъра който ме посъветва колегата с мантата го премахнах и си закачих датчика.държим температурата под 90 градуса и няма ядове,иначе започва леко да предръпва,явно детонации но тва е със сток електроника толкова.Сега проблема е,че съединителя се предаде на 4 и 5 преплъзва стабилно напрактика го няма.Най вероятно това ще е последното което ще споделя тук в този форум поради липса на интерес от хората.но ако някой все пак има някакви въпроси кое как какво и защо с радост ще споделя и обясна до колкото мога понеже не съм начетен майстор като някои тук колеги,които не разбират но мнение за всичко имат.Не ме разбирайте погрешно но тук има доста хора които не са виждали и пипали но дават мнения без кой знае какви доказателсва понеже така било написано някъде.прочетох почети всички възможни теми за такъв тип извращение с този мотор и почети не видаях позитивно мнение.Нямало да стане,така не можело,качи си ХЕ и забравяш,много скъпо по-добре се откажи,колкото и да го надуваш ХЕ си е ХЕ,и каквили още не доводи,че от тва НЕ не става нищо.Мога да кажа ,че доста коли виждат зор да държат темпото на тоя кош който аз направих,с не много средстава.Ама както и да е като цяло не е тук мястото явно за споделяне на каквито и да е проекти,много "хеитъри".
Мнението беше редактирано от Жоро88: 26 февруари 2019 - 20:46
Отговори

calibul снимка calibul 26 февруари 2019 - 21:04

Колега, грешиш. Интерес има, поне аз съм един от тези които няма да пропуснат всеки нов пост в твоята тема! Супер ме е интересно, още повече, че съм минал през този двигател ( е без тези интервенции ) и ме радва, всеки който споделя опит и познания! Това че не коментирам тук е продиктувано само от липсата ми на компетентност...
Успех и продължавай да ъпдейтваш... и пускай по някоя снимка за нас зяпачите. :-)

П.П. Друго не мога да ти предложа, за да съм ти от някаква ползва, освен когато си готов да ги пуснем с моето "ХЕ". Ей така, за сверка. И като ми направиш 3 дължини, да им запушиш на другите устите :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg