Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със съединител.

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 09:04

 Д-и-м-о-в, на 25 април 2019 - 00:43, каза:

Какъв демпфер на Вектра Б, още повече на 1.8 бензин... Стига бе хора.
Което разбира се, не изключва смяната на маховик(някога). може да са слагали какъвто намерили. Това не изключвам, но за демпфер, абсурд. Даже си мисля че никоя Вектра Б с който и да е двигател не е била с демпферен маховик.

За каква Вектра 1.8????? Колата е Астра Г 1.7 исузу мотор
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2019 - 09:22

Явно съм погледнал друг профил без да искам. Но и Астра Г да е, преди 2003-та ли е(с изключение на 2.0 и 2.2 дизел), забрави за демпфер. Демпферите се слагат 2003-та и то само на изброените от мен двигатели.

Затова сега кажи кой ти купи съединителя(ти или майстора), от къде го взе, как позна че е той?
Щом имаш "празен ход", за мен има въздух в системата.
Също така не се монтира съединител с мазните ръкавици, ползва се спрей за спирачки най-малко при поставянето на комплекта, като се чисти както маховика, така и притискателя. А понеже си е кола на години вече, е хубаво да се отвие и маховика и да се види в какво състояние е семерингът на коляновия вал зад маховика. Даже не само да се гледа, ами направо да се смени с хубав.
А така и така ще се отвива маховика, ето ти номера оригиналния "97220582", сравни и виж такъв ли е. Другия номер по производител е : 6 16 008
И още нещо, ако има събрано слой мазно в кухината на кутията, също се изчиства, защото там има въртене с не малко обороти и всяко завихряне в затворено пространство, може да прави беля. При нас така направихме, кутията светна вътре. Ама майсторите нямат време за такива работи..... да ти го кажа. Има време само когато си го правиш сам, "за себе си" дет се вика.

Както казах най-сигурно е да се вземе направо "Rep set".

Ей тва ти е съединителя:
https://www.autopowe...i25659392.html.
Копирай му номера и търси най-добра цена, въпреки че и 397 е добра.

За по-сигурно, талончето и при програмата за потвърждение.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 април 2019 - 09:54
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 11:53

 Д-и-м-о-в, на 25 април 2019 - 09:22, каза:

Явно съм погледнал друг профил без да искам. Но и Астра Г да е, преди 2003-та ли е(с изключение на 2.0 и 2.2 дизел), забрави за демпфер. Демпферите се слагат 2003-та и то само на изброените от мен двигатели.

Затова сега кажи кой ти купи съединителя(ти или майстора), от къде го взе, как позна че е той?
Щом имаш "празен ход", за мен има въздух в системата.
Също така не се монтира съединител с мазните ръкавици, ползва се спрей за спирачки най-малко при поставянето на комплекта, като се чисти както маховика, така и притискателя. А понеже си е кола на години вече, е хубаво да се отвие и маховика и да се види в какво състояние е семерингът на коляновия вал зад маховика. Даже не само да се гледа, ами направо да се смени с хубав.
А така и така ще се отвива маховика, ето ти номера оригиналния "97220582", сравни и виж такъв ли е. Другия номер по производител е : 6 16 008
И още нещо, ако има събрано слой мазно в кухината на кутията, също се изчиства, защото там има въртене с не малко обороти и всяко завихряне в затворено пространство, може да прави беля. При нас така направихме, кутията светна вътре. Ама майсторите нямат време за такива работи..... да ти го кажа. Има време само когато си го правиш сам, "за себе си" дет се вика.

Както казах най-сигурно е да се вземе направо "Rep set".

Ей тва ти е съединителя:
https://www.autopowe...i25659392.html.
Копирай му номера и търси най-добра цена, въпреки че и 397 е добра.

За по-сигурно, талончето и при програмата за потвърждение.

Благодаря на всички за бързите отговори , в момента съм на канала и ОП единия болт на скоростната кутия е 2 см не завъртян от горната страна, има ли възможност от това да е проблема? Няма смисъл да пробвам да донававивам понеже всичко е стентато вече тампони и т.н няма да мръдне , ще трябва да се всаля да се гледа всичко ок ли е и пак на ново. Ще пиша по нататъка какво е станало..!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2019 - 12:51

Аха, вече и болтовете ли не си завиват. Представям си как е слаган тогава...
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 14:45

Ето какво направих за момента.!!!
Болта няма мърдане все пак опитах но не стана нищо може би съм направи половин оборот...
после забелязах че в горния край на кутията влиза тръбичка с щуцер за обезвъздушаване за течност от разширителния съд не знам на коя помпа трябва да е това предполагам долна... както и да е ... започнах да обезвъздушавам както се обезвъздушават спирачки “с помоща на един по тежък камък задържах педала” така около 6 , 7 пъти.. върнах си акомулатора и планката за него понеже пречеха , запалих и колкото и да е странно съединителя стана ТОП нито отделя горе нито доло , загрях добре двигателя и покарах известно време и всичко е ОК.. пробвах на 5-та предавка в гвижение да подавам умерено газ и леко започвам да натискам съединителя да видя къде ще започне да приплъзва и започна около стедата... което е супер , преди само крака да си бях подпрял на педала и боксуваше като луд камоли ако натисна леко... Ще следя как е през следващите дни как се държи и дали ще има промяна...! Иначе благодаря на всички за мненията... отностно съединителя аз си го копувах по код на двигателя и е същия който Д-И-М-О-В изпрати ..!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2019 - 15:32

Не случайно казах че имаш въздух, като следващото често срещано след смяна.
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 16:09

 Д-и-м-о-в, на 25 април 2019 - 15:32, каза:

Не случайно казах че имаш въздух, като следващото често срещано след смяна.

Така е да..!
Малко извън темата- предстой ми смяна на амортисьори предни задни.. гледах във форума но няма скорощно инфо. Преложете марка и най вече от къде??? Благодаря
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2019 - 16:39

 stankadiew, на 25 април 2019 - 16:09, каза:

Така е да..!
Малко извън темата- предстой ми смяна на амортисьори предни задни.. гледах във форума но няма скорощно инфо. Преложете марка и най вече от къде??? Благодаря



Ако искаш евтино, ALKO
Иначе Sachs, KYB, ако искаш и Bilstein

От къде, от където хванеш най-малката цена на номера, който си избереш
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 април 2019 - 16:41
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 19:47

Отново в темата .... отново същата работа със съединителя след 50- тина километра...
Обаче забелязах че когато обезвъздушавах оставих казанчето на спирачна четност точно до чертата макс... а сега е над нея тоест пълно свръх...! Е сега това как се случи??? Някоя помпа, запушване някъде???
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 април 2019 - 20:20

А нищо де! Обезвъздуши пак, ще стане! Пък ако не стане...
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 25 април 2019 - 20:30

Когато обезвъздушавах имаше в началото силна струя и после нищо до следващото помпене.. което ме навежда на мисълта за горна помпа...?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 април 2019 - 20:58

Луд умора няма- само се поти. Огледай какво тече през отвора между скоростната кутия и блока. Ако е моторно масло- ясно ти е от къде е. Ако е спирачна течност- пак е ясно. Ако е масло от скоростите- пак така. Всяка от тия течности при попадане върху феродовия диск води до боксуване на съединителя (спирачната течност по- малко). И не се оправя докато не изчезне теча, и доста след това. Ако нищо не тече остава варианта тия дискове или помпата, или бог знае какво, да не са за твоя случай, или работата да е кофти свършена- колегите са ти описали как трябва да се затваря скоростната кутия към блока ако всичко е ОК и ако не е ОК.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 април 2019 - 20:59
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 26 април 2019 - 12:01

 tisho.74, на 25 април 2019 - 20:58, каза:

Луд умора няма- само се поти. Огледай какво тече през отвора между скоростната кутия и блока. Ако е моторно масло- ясно ти е от къде е. Ако е спирачна течност- пак е ясно. Ако е масло от скоростите- пак така. Всяка от тия течности при попадане върху феродовия диск води до боксуване на съединителя (спирачната течност по- малко). И не се оправя докато не изчезне теча, и доста след това. Ако нищо не тече остава варианта тия дискове или помпата, или бог знае какво, да не са за твоя случай, или работата да е кофти свършена- колегите са ти описали как трябва да се затваря скоростната кутия към блока ако всичко е ОК и ако не е ОК.
Гледах за течове НЯМА никакви...! Не губи нито масло нито спиранча НИЩО. Не съм писал тук за да ми се казва от всичко може да е , това и аз го знам...! Писал съм ако някой е имал подобен проблем как го е решил.. и следя фактите.. как след обезвъздушаване се оправя за извесно време и след това отново буксува...?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 април 2019 - 13:00

Щом го знаеш- оправи го!!! И сподели как се е оправило в дългосрочен план, та да си полезен вместо да се дървиш на всеки, който е написал по нещо смислено.

Коя година е астрата?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 април 2019 - 13:13
Отговори

stankadiew снимка stankadiew 26 април 2019 - 13:25

 tisho.74, на 26 април 2019 - 13:00, каза:

Щом го знаеш- оправи го!!! И сподели как се е оправило в дългосрочен план, та да си полезен вместо да се дървиш на всеки, който е написал по нещо смислено.

Коя година е астрата?

2003 година
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 април 2019 - 14:44

Първо провери дали оригинално е била с демпфер, защото астра г от 2003 е доста вероятно да е била така. Ако е била така от завода, а после е преминато към твърд маховик, според мен нещо по съединителя не е наред- не са съобразени феродов диск, притискателен, помпа...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 април 2019 - 21:13

Гледай сега колега. Ако искаш смляна информация - гледай сега:
Аз ако съм, какво ще направя...
И аз съм от тези дето луди умора нямат... тук са ми го казвали, та...
Имаш проблем със буксуване на съединител. Демек оттърва като се натовари.
Това по никакъв начин не е от евентуално НЕпомпене от горната помпа.
Не е и от въздух в системата.
Туй за мен е или от зацапан съединител, или омекнали ламели, или долната помпа натиска съединителя без да си натиснал педала.
Казваш, че няма течове, че съединителя е нов, значи иде от последното да е.
Според мен просто /е, не е чак толкова просто/ разхлаби болтовете на кутията и провери туй с натискането на ръка. Трябва да каже "хлоп"- както казва Димов. Ама добре да опре чело с чело. После при отпускане на ръката пак да излезе. Това е от хода на пружината на помпата.
От друга страна, казваш, че ти се е понапълнило казанчето с течност. Това може да стане от връщане на лагерпомпата под натиска на ламелите на съединителя. По принцип при износване на съединителя течността трябва да се покачва. Като работния участък на помпата се премества към ск.кутия...
За туй е добре да извадиш цялата кутия /това като втори вариант/ и да видиш ....ама всичко. +Дали имаш подложка под помпата!
Ето аз как сам си обезвъздушавам съединителя Виж втория пост

Същевременно се поинтересувай с какъв маховик ти е била колата и виж алфакода на кутията таблица, да не се окаже, че си с друга кутия.
Дано съм от помагащите
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 април 2019 - 21:31

Според мен не е била с двумасов, защото дори в каталога не дават такъв. Но за 2.0 и 2.2 ги дават и двата номера. За 1.7 има само един номер и той е едномасов. Говоря за 1.7 DTi, не за CDTi(комън рейл-а).

Сега вече ако нещо изгъзици имало - не мога да кажа, но за мен 1.7 стария мотор няма двумасови- - мое мнение.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 април 2019 - 21:43

Тъй де, то всеки с мнението си е....
та може да е с друга кутия ....от двумасов, и да е слагана подложка на помпата...ама да не гадая.
И това повишаване на нивото на сп.течност...сякаш този съединител нещо не е добре с хода си...да не гадая, и това от първия пост - за надървените спирачки...
Интересно - на изгасен двигател съединителя пак ли така се държи! За последното не ме вземайте на сериозно!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 май 2019 - 22:04

Много глупости се изговориха в темата. А само трябва някой да регулира педала към помпата. Срам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg