Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сваляне на турбокомпресор

Themechanic снимка Themechanic 15 май 2019 - 17:56

Всичко мина добре с ремонта на турбото, колата върви доволно но пак се опитва да пропушва. Вече не знам от къде е това, щото смених целия капак за съмнение в спукана мембрана, продължи да пуши, сега вече и турбото е с нова средна част и пак се опитва да пропушва. Някой има ли идеи на какво може да се дължи това че вече идея си нямам???
Отговори

bat van снимка bat van 15 май 2019 - 18:05

Кога пропушва. При палене или по време на движение.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 16 май 2019 - 05:50

Само при палене за около 30-40 секунди докато изчисти оборотите и тръгне на около 1100 оборота и след минута, минута и половина падне на нормални обороти.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 май 2019 - 07:20

А пушека какъв е?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 май 2019 - 09:04

 tisho.74, на 16 май 2019 - 07:20, каза:

А пушека какъв е?

100% смесен, докато изчисти въздуха.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 16 май 2019 - 09:13

Пушека е синкъв задушлив. След това нямало следа от димене.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 май 2019 - 09:55

Това ако е на всеки голям престой, значи имаш стичане на масло в цилиндрите. И както казва dimitarmark, докато се изчисти го имаш този "задушлив" пушек.
Ако угасиш за 2-3-5 минути и пак запалиш, има ли го пак? Предполагам не.

Сигурно следващото нещо, което ще правиш... е ревизия на глава. Може и да си караш така още много, но това си е твое решение.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 май 2019 - 10:00
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 16 май 2019 - 12:06

Е това масло от къде се стича в цилиндрите?
Иначе си прав, като престои колата през деня като отида на работа и вечер като си тръгвам пуши и сутрин като я запаля пак същата работа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 май 2019 - 13:38

Гумичките на клапаните.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 16 май 2019 - 18:35

Според мен не би трябвало да е гумички на клапаните, пушенето щеше да е непрекъснато, дори и малко по слабо. Аз мисля че е нещо свързано с картерните газове, симптомите са обслютно същите както и преди ремонта на турбото. Може да се каже че съм направил излишен ремонт на турбо, което ме пречи де. Затова първо ще затапя маркуча към смукателния колектор, като оставя отклонението само към всмукатела на турбото, така ще покарам два-три дена за да видя ще има ли някаква промяна. Защото съм сигурен че от неделя до днес не е възможно да се натрупа голямо количество масло пред кулера и да достигне до всмукателния колектор без да се отрази на нивото на щеката.
Отговори

ceko снимка ceko 16 май 2019 - 19:43

Мини купър S,на сестра ми е колата,започна да пуши сутрин след престой,като я запаля за 10сетина секунди синкавее след което няма ядове.Като отворих отгоре гумичките на клапаните ги нямаше на места,направо се ронеха.Всичко си дойде на място след това.Разбира се преди това замерих компресията и тогава реших да чопля само гумичките.
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 17 май 2019 - 12:05

Вече тотално се обърках, а ти я гумички дали могат да се сменят без сваляне на главата, че иначе пак сваляне на турбото ще стане голям ремонт
Отговори

ceko снимка ceko 17 май 2019 - 12:14

Винаги има някакъв вариянт.Нямам представа как е на този мотор,нека запознати да изкажат мнение.Така става,малък мотор много мощност,държат по високи температури и всичко живо гумено става на препечена филиика.На минито от всеки възможен гумен уплътнител течеше,сменил съм абс.всички видове о пръстени и гарнитури от гума,всичко беше на камък.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 май 2019 - 13:51

Може и без , ама си е голяма играчка и трябват инструменти. Най-малко инструмент за клапани(за пружините).
След това въздух за да надуеш цилиндрите докато сваляш пружината, да не хлътват клапаните навътре.
Някой пълнят цилиндъра с нещо (въже най-често, да се навие вътре) и въртят към горни мъртви точки на всеки цилиндър, за да няма пак пропадане на клапаните. Има варианти, ама си е хамалогия. Освен това, по тоя начин не можеш да видиш и състоянието на клапаните какво е. И ако не е било добро, освен цена за тоя ремонт, ще дадеш после и за сваляне пак да я правят.

Не знам, мисли и действай. И знай че ще става по-зле.. по-добре не. Недей да си мислиш че изтичат литри там. Достатъчно е да има и 10 капки и веднага се отразява, започва да гори заедно с гориво-въздушната смес, резултатът го виждаш отзад.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 май 2019 - 13:57
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 май 2019 - 14:55

 ceko, на 17 май 2019 - 12:14, каза:

Винаги има някакъв вариянт.Нямам представа как е на този мотор,нека запознати да изкажат мнение.Така става,малък мотор много мощност,държат по високи температури и всичко живо гумено става на препечена филиика.На минито от всеки възможен гумен уплътнител течеше,сменил съм абс.всички видове о пръстени и гарнитури от гума,всичко беше на камък.



Жалко, но вярно!

Затова стария ни Монтерей беше 3.1 114 коня. Голяма кубатура, малко натоварване. 94-та година звяр без един пипнат болт по него.

Сега гледам от 1.0 ги надуват, ги ебават, по 100 коня, по 105 коня, 115 коня.. кво е тва бе !? 1.5 1.6 вече 200 коня. Е как да стане... ? Костенурка да носи слон...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 май 2019 - 15:13
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 18 май 2019 - 12:13

Сега смъкнах маркуча от кулера и масло около 100 грам изтече. Все едно не съм сменял средната част. В смукателя на турбото където се забива маркуча от картерните газове няма и следа от масло което показва че маслото е от средната част на турбото. Обадих се на търговеца от когото купих часта, той ми каза че имам проблеми с картерните газове. Че не може да се стича свободно маслото и избива по оста на турбото. И може би е запушена самата тръбичка според мен, защото ако има чак такова налягане съм чувал че може да избие и гарнитура на капака на клапаните. Днес сигурно не ама утре ще се мъча да я измъкна въпросната тръбичка без да пипам турбото. Тя е флексибълна и като я разкача от турбото мисля че ще излезе.
Мнението беше редактирано от Themechanic: 18 май 2019 - 15:14
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 18 май 2019 - 16:16

Тъпотии
Че си за гумички е ясно, ама 100-ца в кулера е много, може да е мазен но 100грама са много, проблема е в турбото, тъпотиите за запушени трабички край нямат, има някаква грешка в картриджа или в самата сглобка
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 18 май 2019 - 17:40

Каква грешка да има в сглобката, всичко е снимано преди разглобяване и новия картридж е монтиран по същия начин, захранването и дренажа на маслото са както при старата част, то и да искаш не може да сбъркаш защото връзките него позволяват.Сега развих долната тръбичка за да я продухам и няма абсолютно никакво съпротивление на трудно преминаване. Въпроса е защо маслото излиза през оста на турбото а не се стича по тръбичката. Макруча от капака на клапаните който се разклонява към дросела другата част отива в смукатела на турбото, но отвътре под отвора където е забит маркуча би трябвало да има диря от масло ако има навлизане на такова от капака на клапаните, а то няма, което само показва мембраната си върши работата и не допуска масло извън капака. Масло има в частта между турбото и кулера. Единственото което се сещам и аз е картридж да е дефектен и вътрешно някак да му е запушен дренажа и маслото да не отива в картера.
Мнението беше редактирано от Themechanic: 18 май 2019 - 17:47
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 май 2019 - 19:35

Дефект в сглобката (лагерите) на средната част- това има предвид колегата. И е доста вероятно с оглед на това, което си написал.
А запушения дренаж е такава дивотия, че не е за коментар.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 май 2019 - 19:36
Отговори

Themechanic снимка Themechanic 18 май 2019 - 20:33

И сега какво да правя изобщо не знам. Първо смятам да отида на една диагностика за да видя дали турбото работи нормално, щото с предишното нагнетяваше 1,2 вместо една атмосфера, да ли това работи по същия начин. Но симптомите са абсолютно едни и същи както преди да сменя картриджа с нов, значи проблема продължава да съществува без изменение. Дали пък нещо не е запушило каналите в картриджа както на стария така и на новия и налягането на маслото да не се оттича в картера а да избива през оста и от там към кулера. Утре мисля да разкача маслопроводите му и от входа да вкарам керосин с цел ако има задръствания по каналите за смазване да се изчистят, в което дълбоко се съмнявам да са задръстени, защото това масло преди да тръгне по маслопроводите по целия двигател все пак минава през филтър. А то явно е работило по същия начин още от първия ден така, само че първите два-три дена не е пушело защото се събирало повечко масло пред кулера и когато стане достатъчно количество почва да прескача към смукателния колектор и го изгаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg