Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нов автомобил Опел Астра J Седан

vaniosl снимка vaniosl 14 декември 2018 - 20:13

Здравейте, доста време се чудих дали да пусна тази тема, но в крайна сметка се реших.Мисля да си закупя нов автомобил Опел и по-точно Астра J седан(цената му е доста изгодна и затова съм се насочил към него).Въпросът ми е ако един нов автомобил е закупен от даден дилър после гаранцията важи ли и при останалите дилъри в страната?В района на Пловдив съм,но най-добра цена ми предложиха в Сливен и София,та ако закупя от там автомобила дали ще имам проблеми с предявяване на гаранцията в Пловдив,както и да ми се извършват периодичните обслужвания също в Пловдив.И последно много се чудя дали да поръчам фарови с AFL и ксенон,какво ще ме посъветвате вие?Идват ми малко вече над бюджета,но дали си заслужават малко над 2000лв.?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 декември 2018 - 08:10

Ако е чисто нов автомобила - гаранцията си важи във всяко представителство. На употребяваните с удължена гаранция важи само от дилъра от които я купуваш.
Отговори

Sim снимка Sim 15 декември 2018 - 08:36

Отиди в Опел Стефанов Пловдив и ще получиш отговор на първия ти въпрос.
Отговори

benzy снимка benzy 15 декември 2018 - 21:00

Гаранцията принципно е от производителя в случая Опел АД и би следвало да ти важи В цяла Европа.

AFL фаровете са готини, принципно съм изненан колко добре функционират, но въпреки всичко има моменти в които ги хващаш в "издънка". Аз лично не бих потрошил толкова пара, да не говорим, че след изтичане на гаранцията са си скъпи ако нещо стане - та зависи колко мислиш да се задържа при теб колата.

И сигурен ли си че можещ да поръчаш AFL - щом е Астра J трябва да става дума за някоя изостанала бройка и тя си идва с каквото са я натъпкали, не с каквото ти искаш...

П.С. сетих се, че за срамотиите вече би трябвало и в Пежо ако влезеш пак да те приемат - нали сме "едно" :kinggrin:
Мнението беше редактирано от benzy: 15 декември 2018 - 21:02
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 декември 2018 - 08:38

Стига с в това Пежо, двете фирми имат един собственик, но все още нямат нищо друго общо. Нито дилъри, нито сервизи скоро ще са общи...
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 16 декември 2018 - 12:50

Благодаря на всички за отговорите.Аз като цяло съм решил да е без AFL, но ако срещна мнения че това е най-хубавата екстра на Опел бих си я поръчал :) .
Честно казано аз не се притеснявам за първите две години от гаранцията,които са от производителя,а притесненията ми идват по-скоро от следващите три,които нали са през някаква застрахователна компания и не са от Опел.Както каза колегата по-горе ,най-добре е да попиташ дилъра,но той ми отговаря,това което искам да чуя,че гаранцията важи при всички дилъри в България,даже и в Европа.Въпроса беше дали е имало някой в подобна ситуация и да сподели дали е имал проблеми с това да поддържа автомобила си при дилър от който не я е закупил.

Цитат

И сигурен ли си че можещ да поръчаш AFL - щом е Астра J трябва да става дума за някоя изостанала бройка и тя си идва с каквото са я натъпкали, не с каквото ти искаш...


Седан версията все още е в производство.Даже ще ми се наложи да чакам около 3 месеца за доставка на автомобила,защото ще се поръчва и го нямат наличен.Понеже е стария модел цената му е много добра поне според мен.В Сливен ми предлагат цена около 30150лв. а в Пловдив 30840лв. за автомобил с автоматична скоростна кутия 1,4Т бензин 140к.с. задни паркинг сензори,двузонов климатроник,кожен волан и електрическа ръчна спирачка с преден подлакътник.В момента никой друг производител не предлага такава цена за автомобил от този клас с подобни екстри.Е да има си и недостатъци,като теглото на автомобила и вече малко поостарялата визия,но пък автомобила е нов,което е най-важното.
Мнението беше редактирано от vaniosl: 16 декември 2018 - 12:51
Отговори

Коцето снимка Коцето 16 декември 2018 - 14:05

В момента Тойота имат добра оферта за по-малко манги и повече екстри, единствената "спирачка" поне за мен е вариатора. Но пък е голям кеф, уникално усещане д*ба.
Мнението беше редактирано от Коцето: 16 декември 2018 - 14:07
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 16 декември 2018 - 17:26

Може малко да поспорим,че цената на Тойота е по-ниска.За автоматик ми направиха наистина хубава отстъпка от 15%,но цената отново идва с около 2500 повече от Опел.
За мен недостатък е атмосферния двигател при Тойота,също така и липсата на круизконтрол,а за мен е важен понеже карам много извънградско и магистрално(около 70%).От Тойота София ми обявиха цена от 800лв. да ми го добавят,което е меко казано лудост за едно лостче,което струва около 15$ в ebay.Също така цената на цвета не е включена в отстъпката и искат да доплатя още 890лв. за цвят и цената стана... 3500лв. над тази на Опел.

Така и така се повдигна темата за автоматични скоростни кутии,какво ще ми кажете за тази използвана в Астрата - Aisin-Warner TF-80sc.
Изчетох доста за нея в този форум(поне темите,които успях да открия с търсачката),както и такива в други форуми.Установих,че е може би най-често поставяната автоматична скоростна кутия при автомобили с предно предаване.Това,което ми обясни един от диларите е че доживотно кутията е необслужваема и няма нужда от смяна на маслото,но от информацията,която аз си намерих видях,че не е точно така,ако смяташ да ползваш колата по-дълго време и е добре на всеки 50-60 000км. да се сменя маслото частично.Видях също,че най-често срещаните проблеми с тази кутия са повреда в така наречения мозък и че ремонта обикновено отива на около 2500лв.Според вас какъв пробег мога да очаквам преди да вземе да ми прави проблеми?Примерно ще изкара ли средно 200 000км.?Нали абстрахираме се че няма нищо сигурно и може да се счупи дето се вика на първите 1000км. още,все пак е техника.

Въпросите ми малко може да са новобрански,но не се имам за човек,който много разбира от коли,а и също така почти нямам допир с автомобили от марката Опел.
Отговори

benzy снимка benzy 16 декември 2018 - 20:38

Те такова чудо като необслужваема кутия няма - дето има въртящи се части си трябва и масълце, а то с времето си губи характеристиките. От това, което съм чел дори на 30-40 000 км е хубаво да се обслужва и да се сменя маслото.
Опита ми с автоматици е дотолкова доколкото няколко пъти съм карал (и май се надявам скоро да не добивам по-богат опит)- другото е теоретично, но знак че нещо става е като започнеш усещаш разлики в смяната на предавките, или неочаквани смени. Може би "приплъзване" - несъответствия с натискането на педала и ускорението или дори "удари" при превключване и вибрации.
Но след като караш основно на дълго при постоянна скорост трансмисията ти не е натоварена и ако не излезеш нещо коцузлия ще те кара много километри. Трансмисия се убива на градско споко :)
Мнението беше редактирано от benzy: 16 декември 2018 - 20:41
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 декември 2018 - 20:50

Кутията иска 3литра масло през 60-70 000 км, но даже и без тях пак ще изкара 200 000.
Отговори

Коцето снимка Коцето 16 декември 2018 - 21:27

 vaniosl, на 16 декември 2018 - 17:26, каза:

Може малко да поспорим,че цената на Тойота е по-ниска.За автоматик ми направиха наистина хубава отстъпка от 15%,но цената отново идва с около 2500 повече от Опел.
За мен недостатък е атмосферния двигател при Тойота,също така и липсата на круизконтрол,а за мен е важен понеже карам много извънградско и магистрално(около 70%).От Тойота София ми обявиха цена от 800лв. да ми го добавят,което е меко казано лудост за едно лостче,което струва около 15$ в ebay.Също така цената на цвета не е включена в отстъпката и искат да доплатя още 890лв. за цвят и цената стана... 3500лв. над тази на Опел.

Така и така се повдигна темата за автоматични скоростни кутии,какво ще ми кажете за тази използвана в Астрата - Aisin-Warner TF-80sc

В Тойота бях преди 2 седмици и ми обявиха цена 29260 за Корола, минуси - цвят не металик някакъв тъмен беше - избора е колкото казваш, стоманени джанти, алуминиевите от 1200 до 3000 хилки, и да без автопилот но не ме и интересува тази екстра. Направо бях се навил но ме отказа CVT кутията въпреки че навсякъде я имат за надеждна, и тя е Айсин.
Класическите автомати на Айсин също претендират за надеждност но поради факта че е най-масовия автомат сред автомобилите с предно задвижване има и доста случаи на дефекти. Знам че до преди 95-та година са се произвеждали само в Япония, след това изнасят производство и навън но не знам къде, отдавна съм го чел. Вярно че автомата си иска редовна и качествена поддръжка само в точни сервизи и точни консумативи, обаче кефа цена няма. Също да отбележим и повишения разход на гориво, но той се отнася предимно за градското каране.
Мнението беше редактирано от Коцето: 16 декември 2018 - 21:37
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 05 януари 2019 - 18:29

Ползвах търсачката,но нещо не успях да открия информация за Radio cd 600 intellilink с която идва автомобила.Това,което разбрах за системата е че може да се свързва с телефона посредством блутута и да се показват на дисплея на автомобила телефонния указател и съобщенията.Въпросът ми е може ли да се изобрази на дисплея навигацията от телефона?Навигацията ще се управлява от телефона ,но да се вижда на дисплея на автомобила.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 05 януари 2019 - 18:49

Колега,
Ти останалото оправи ли, че стигна до мултимедията?
Като те остави "турбото" на пътя, тя ще ти е последна грижа.
Този двигател, който си избрал има проблеми. Собствениците и специалистите препоръчват 1.6 атмосферен, ако още се предлага с такъв.
Вземи погледай клипове в нета с тзаи кола и ще разбереш какво ти пиша.
Гледай надеждността, управляемостта и безопасността на водача и пътниците преди всичко. Мултимедия можеш да си сложиш и китайска след това.
Отговори

benzy снимка benzy 05 януари 2019 - 20:44

 Gena_bs, на 05 януари 2019 - 18:49, каза:

Ти останалото оправи ли, че стигна до мултимедията?
Този двигател, който си избрал има проблеми.

Колега тоя атмосферен 1.6 при близо тон и половина купе ще е абсолютен астматик особено пък скопен с автоматика.
То няма двигател без проблеми, ако се заровиш из форумите за всеки мотор ще изникне нещо. Вярно, че има писано за проблемите на 1.4 турбо, но като имаме предвид, че това е най-популярния мотор на Опел, който се слага даже и на Инсигния и е произведен сигурно вече в десетки милиони бройки ако се съотнесе едното към другото не е толкова зле работата. Пък и той я купува нова има гаранция, колко беше 3 години май и може за почти никакви пари да я удължи до 5 години. По добре да "рискува" с едно турбо отколкото да си къса нервите всеки път като рече да изпреварва.

 vaniosl, на 05 януари 2019 - 18:29, каза:

информация за Radio cd 600 intellilink ... може ли да се изобрази на дисплея навигацията от телефона...

Относно Инфотейнмънта не съм сигурен, но мисля, че не може да стане това, което искаш. Ръчкахме една навигация на Мока (наистина не знам кой модел беше) и си е доста куца. Виждал съм на клип на Нави900 да изобразяват навигация от телефон. Принципно за това което искаш, мисля че трябва андроид ауто или епъл карплей, CD600 е остаряло още 6 месеца след пускането на модела, а ти го дириш 5-6 год по късно, което ме води на другата мисъл...

Колко по-скъпо ти е да си вземеш Астра К? Проблемите по мотора са отстранени, по-лек, по икономичен, по-мощен, по-просторен, по-красив. Много, много по-модерен и по-добър автомобил от J е. С Интелилинк R4.0 и инфотейнмъта му е в крак с времето. Е, трябва да прежалиш да не е седан, но лично моето мнение е, че и без това седаните на Астра са си малко грозновати...
Отговори

sathv снимка sathv 05 януари 2019 - 20:57

Абе какво го интересува човека какви проблеми има двигателя след незнайно колко хиляди километри? Човека си купува нова кола с 5 години гаранция. Ще й скъса гъза от каране и ще я продаде. После пак ще си вземе нова. И не се занимавай с астра К. Като цената на J е изгодна. Аз така 2009 година си купих астрата G от магазина за 18400 лева. Най евтината астра H гонеше 30000 лева. Относно навигацията, няма да стане номера.
Отговори

vaniosl снимка vaniosl 05 януари 2019 - 21:36

Като цяло за почти едни и същи екстри разликата между J седан и K хечбек е около 2200лв. Разликата не е голяма,но пък К е по-малък автомобил ,а аз си търся семеен автомобил и е важно да е по-големичък,това е и причината да се спра на J, защото попринцип седаните са по-големи и просторни автомобили.Имам време да реша до следващата Събота,когато и ще поръчвам автомобила.А двигателя не е ли един и същ и при J и К,все е 1,4Т бензин следователно 140к.с. и 150к.с.?Аз си мислех,че разликата е само софтуерно.И благодаря за съветите,много са ми полезни,защото аз не съм много навътре с автомобилите.
Отговори

benzy снимка benzy 05 януари 2019 - 23:21

Разликата ти в товарното пространство 90 литра, 370 срещу 460 литра, но на хеча според мен е по използваемо, ако се наложи да превозваш нещо буташ седалките и си на 2/3 с комби... ти си знаеш какво и колко багаж караш, но 4 куфара все ще може да побереш и в хеча...
В същото време вътрешното пространството на купето при К е по-голямо и е по-удобна. Това беше една от основните критики за J, че прахосват място. Все пак разликата в разработката им е 6-7 години и Опел си взеха поука за повечето забележки, които имаше в J и ги избегнаха при К.

Същото важи и за двигателя, горе долу е същия, но много от детайлите са подобрени и надеждността им е повишена. Другото голямо нещо е, че намалиха теглото на К с около 150-200 килограма - това си е сериозна диета! Горе долу все едно разкараш 3 добре сложени мацки с тебе всеки път като тръгнеш на път - и пътно поведение и разход на гориво са по-различни при ниското тегло. Ако ти се разкарват 150 кила наистина е по-добре да са на 3 манекенки :icon_razz2:

От тука идва и разликата в горивото 1.4т при астра J седан е 6.6 средно (заводска стойност) докато за К при повишена мощност е 5.4 тия 2000 лева повече, които ти искат за К ще ги избиеш с времето, за 100 хил километра това са 1200 литра гориво по-малко, да не говорим, че спокойно може да вземеш 1.4т със 125 коня - пак е по-пъргава от J и още по-икономична и по-евтина... (но май не се предлага с автоматик)

По-новото винаги е по-добро. По висока пасивна и активна безопасност, по-добри материали, по-добра инфотейнмът - последните постижения в автомобилостроенето. Определено бих си помислил за К и бих направил един тестдрайв. Дето се вика напълни си багажника като ходиш другата седмица така както го пълниш при семейно пътуване и виж какво може да вместиш от него в К хеч и какво остава - ще направиш малко цирк ма дреме ти важно е да знаеш, че ти върши работа. Успех :good:

P.S. Ето и едно клипче, колко багаж се побира в К хеч
https://www.youtube....h?v=PDfbo1YCXCU

и P.P.S. още едно клипче от същия пич в което казва:
"Последната версия на Астра е огромна стъпка напред спрямо предишния модел що се отнася до пътното поведение, вида и дори качеството на интериора. Вече е опасно близко до Голф що се касае до качеството на материалите ....
бла бла бла... Всяка версия идва с андроид ауто и епъл кар плей така че може да използвате гугъл мапс вместо да плащате за ъпдейти на навигацията..."
https://www.youtube....h?v=dk4H-BlBRwo
Мнението беше редактирано от benzy: 05 януари 2019 - 23:31
Отговори

sathv снимка sathv 06 януари 2019 - 00:17

 benzy, на 05 януари 2019 - 23:21, каза:


По-новото винаги е по-добро.


Не винаги е така. Пък при опел хептен. След астра f опел произведоха най-големите боклуци в автомобилостроенето. Всеки нов модел беше по-калпав от предходния. Западняците се усеъиха, че ги цакат и спряха да купуват опел. В резултат на което опел буквално фалира. Нито материалите нито качеството е по-добро при астра К. Проблемите са много. Сервиците им олигофренски. Пък това, че е по-лека може да си представиш на какво се дължи. Те затова сега са най евтини като бранд. Пък евтиното знаете не води до нищо добро като цяло. Но в крайна сметка питащия това не го касае много. Той влиза в играта с нов автомобил и след някой друга година ще го продаде и ще си вземе нов. И тогава съм сигурен, че новия няма да е опел.
Отговори

benzy снимка benzy 06 януари 2019 - 02:07

Още като го пишех това знаех, че ще почне спор... да го кажем така може да е по-ненадеждно, но като ново е по-добро. Просто с всеки нов модел стават все по-сложни автомобилите заради непрекъснато нарастващите изисквания и затова като ги вземем 3та потреба и почнем да правим и наливаме пари ни се струват калпави. Почнал съм от Кадет Е минал съм по цялата редица до Астра J (до G като собственик) и определено всеки нов модел е по-прятен за каране. Аеро динамика, пътно поведение, спирачки, комфорт - винаги е по-добре. А Опел не е най-лошата (нито най-евтината) кола на света - напротив трудно може да намериш по-добро съотношение между цена и качество.
Истината е, че повече няма да получим неубиваеми коли като Опел Кадет, Пежо 405 или Мерцедес 124 - кво да правим "прогрес"... хората искат да изкарват кинти.
Мнението беше редактирано от benzy: 06 януари 2019 - 02:10
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 06 януари 2019 - 09:31

Много ги плюете тия опели ,ве. От кое е по-евтино Опел ,от Пежо ,от Рено ,от Дачия ,от лада? С другите марки само масло и филтри сигурно само сменяш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg