Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със сутрешно палене

чоки4а снимка чоки4а 19 септември 2009 - 12:20

колеги защо спрях те темата,тъкмо стана интересно няма ли някакво развитие на нещата...? сутринта когато е студена още неми държи обороти,помагам и с малко подаване на газ ..на какво се дължи това..?
Мнението беше редактирано от чоки4а: 19 септември 2009 - 12:26
Отговори

astraaa снимка astraaa 21 септември 2009 - 16:22

оффф,брато и при мен е така,само 4е аз се старая да не и подажам газ изобщо!из4аквам я да си задаржи оборотите сама!!!
Ве4е се замислям дали да не отпуша смотания ЕГР,4е нз ве4е кво да направя........
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 21 септември 2009 - 19:49

ами колега аз да ти кажа моят клапан преди два дни го отпуших.бях го затапил вече 15000км но сега реших да го отпуша почистих го много добре,и сега разликата е огромна с работещ ЕГР клапан ече на високите неми забива а си ускорява нормално ..късмет дано и ти осетиш разлика.. :devil-smiley-019:
Отговори

Did снимка Did 22 септември 2009 - 20:09

Kолеги свърши ми боба, лещата и всички производни. Вече нищо не мога да измисля. Последното, което смених от тиграта и го сложих на астрата е клапана за вентилация на резервоара. Стария на астрата постоянно смучеше въздух от резервоара. Откакто го смених колата пали нормално или поне така си мисля и ми се струва, че работи по плавно и няма толкова придърпване ама утре в хубавите софийски задръствания ще го проверим и това. Но проблема не е само оттам, тъй като тиграта макар, че е с клапана от астрата си пали екстра. Явно има още нещо, дано да го хвана, че вече нерви не ми останаха.

Поздрави
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 22 септември 2009 - 23:33

в тебе ни е надеждата колега :devil-smiley-019: че маи доста хора сме с този проблем....
Отговори

ekaro снимка ekaro 05 ноември 2009 - 15:03

Колегата Дид, :)

имаш ли новини, че и аз съм се наредил на опашката защото и при мене има проблем с паленето. Аз я полъгвам като дам на стартер да завърти 2-3 пъти. Спирам да я мъча и след като спре бенз. помпата изчаквам 2-3 секунди и като врътна ключа пак и пали от раз.
После при подаване на гас прекъсва докато е студена и т.н. и т.н.
Отговори

Did снимка Did 07 ноември 2009 - 12:02

Един ден пътувайки към работа изведнъж ми изчезна единия цилиндър тотално. След направените проверки се оказа един тотално заминал кабел и два прекъсващи. Само искам да уточня, че кабелите вече ги бях сменил с Тесла минала пролет 2008г. Та те издържаха едвам 1 година и половина, След като ме хванаха бесовете отидох и си купих кабели BERU на стойност 229лв. Само мога да кажа,че след смяната колата стана друга. Първо разхода падна с около 1,5л градско, като и подадеш газ не се чуди, а тръгва и придръпването се появява много рядко. Паленето сутрин на студено един пат е нормално, а другия по старата технология. Имам дефектирал клапан за вентилацията на резервоара, който съм го поръчал и ще пристигне другата седмица - 70лв. Единственото, за което се сещам е клапан за налягане на горивото в рампата. Като ми остане време и него ще го погледна. А междувременно колата е вече с 4 нови амортесьора KYB и много се кефя как движи сега.

Поздрави
Отговори

ekaro снимка ekaro 10 ноември 2009 - 21:44

Супер, радвам се че си отстранил проблема. ... :( само че аз не съм с кабели ами с някаква "всеобща джаджа" която се нахлузва на свещите. Кажи ми къде е този клапан за вентилацията на резервоара и как да го тествам?

Мерси и поздрави
Отговори

riverplate снимка riverplate 10 ноември 2009 - 23:05

аз нямам проблем с паленето, колата пали от раз обаче като я оставя да загрее малко и след това тръгна, първите 200 метра колата я няма изобщо едвам върви с 5-10 км. придърпва и изведнъж тръгва нормално и цял ден нямам проблеми????откакто взе да застодява проблема е по-сериозен.....
Отговори

BapBapuHaT снимка BapBapuHaT 12 ноември 2009 - 23:00

Колеги, здравейте... Естествено имам същия проблем за да пиша в тази тема, трудно палене, не държи обороти и след това придърпва, но незнам дали някой се е сетил за температурния датчик, който е до термостата?
Прави ми впечетление, че когато е студено времето ( под +10 градуса ) когато запалвам за първи път колата, оборотите са ниски, двигателя се стресе и не работи нормално, ако времето е по - топло ( над +20 градуса ) всичко е супер. При температура между 10 и 20 градуса, всичко е на кантар, един ден е ОК, на другия не е!!!
Бях да замервам темп. датчик, но от +90 до +40 градуса, показанията му бяха верни, след това монтьора ме убеди, че не е от това проблема ( за което съжелявам сега ) и прекратихме замерванията. Мерихме му съпротивлението с мултицет при различни температури.

Предложете нещо...?
Отговори

dondancho снимка dondancho 13 ноември 2009 - 00:33

здравеите колега , имах проблем сас един такъв двигател , колата трудно палеше , не изкаше да се изфорсира , в друг момент ,варвеше добре, несхто се давеше , придарпва, такива симптоми , и от много ровене , понеже , на скенера нищо не показва , смених на риск, дебитомера,ваздушниа сензор ,които е преди дросела , и колата запя, .. пробвай.
Отговори

riverplate снимка riverplate 13 ноември 2009 - 14:39

Колега, ще кажеш ли нещо ако обичаш за този въздушен сензор-къде се намира, каква точно роля изпълнява?
Отговори

dondancho снимка dondancho 13 ноември 2009 - 16:40

здрасти колега , сензора се намира , на изхода на въздушниа филтър ,след него е мъркуча, който влиза в дросела , този сензор определя въздух гориво , почистиго сас спрей , спрея е специален ,и в никакав случай сас згъстен въздух !,но наи добре си купи нов .
Отговори

riverplate снимка riverplate 13 ноември 2009 - 20:05

P>Благодаря за инфото...понеже си мисля, че моя проблем е много вероятно да идва оттам-сутрин като тръгвам колата я няма изобщо- никаква мощност и предърпва едвам едвам се помръдва и в следващият момент се оправя и сякаш нищо не е било......а ще споделиш ли колко струва този сензор?</P>
Отговори

dondancho снимка dondancho 14 ноември 2009 - 00:17

да ти кажа и идеа си немам ,аз сам в еспаниа , в момента и тука струва 150 еуро , незнам в бг колко е .
Отговори

Did снимка Did 18 ноември 2009 - 19:53

Въпросният датчик следи единственно температурата на въздуха. Аз съм го сменявал и няма никакъв ефект. Нов от София Ауто е 60лв. А колкото да температурния датчик на ECU и него съм го сменил и ефект пак нямаше никакъв.
Отговори

blagom снимка blagom 19 ноември 2009 - 09:30

 riverplate, на 13 Nov 2009, 20:05, каза:

мисля, че моя проблем е много вероятно да идва оттам-сутрин като тръгвам колата я няма изобщо- никаква мощност и предърпва едвам едвам се помръдва и в следващият момент се оправя и сякаш нищо не е било

ти не си с такъв сензор. ти си с дебитомер и цената му не е 60 лв. по към 400лв отиваш. само че не мога да разбера как така реши че от дебитомера е проблема. нещо лампи ли светят?? грешки ли ти показва? като начало вземи си добавка на лики моли за инжекцион, покарай е така и после пиши дали има подобрение. аз сутрешното палене и сутрешното забиване на муцуната го оправих по този начин.
Отговори

BapBapuHaT снимка BapBapuHaT 19 ноември 2009 - 14:34

 blagom, на 19 Nov 2009, 9:30, каза:

ти не си с такъв сензор. ти си с дебитомер и цената му не е 60 лв. по към 400лв отиваш. само че не мога да разбера как така реши че от дебитомера е проблема. нещо лампи ли светят?? грешки ли ти показва? като начало вземи си добавка на лики моли за инжекцион, покарай е така и после пиши дали има подобрение. аз сутрешното палене и сутрешното забиване на муцуната го оправих по този начин.

Каква е тази вълшебна добавка на Лики Моли колега?
Отговори

Vlad Dracula снимка Vlad Dracula 19 ноември 2009 - 16:17

Аз съм против тези добавки за пречистване на системата.Защото те така вдигат боклука от резервоара и от всякъде където го има, че след това сменяш горивен филтър чистиш дюзи и какво ли още не.На някой помагат ама на някой повече вредят.Ако слагаш такива добавки колега изгори колкото се може по бързо горивото в резервоара за да не започне да се отлага по системата.Моето мнение е такова всекий си решава кво да прави.На колегата е помогнала тази добавка а на един приятел с рено уилямс му задръсти всичко.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 19 ноември 2009 - 16:38

 blagom, на 19 Nov 2009, 9:30, каза:

ти не си с такъв сензор. ти си с дебитомер и цената му не е 60 лв. по към 400лв отиваш. само че не мога да разбера как така реши че от дебитомера е проблема. нещо лампи ли светят?? грешки ли ти показва? като начало вземи си добавка на лики моли за инжекцион, покарай е така и после пиши дали има подобрение. аз сутрешното палене и сутрешното забиване на муцуната го оправих по този начин.


Колегата пита за мотор на Астра Г X14XE.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg