Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Питанка за дистрибуторна капачка

buXus снимка buXus 06 октомври 2009 - 15:01

Астра Ф Ц14НЗ - не пали, гледам бензин има, искра от бобината мята здраво обаче на края на кабелите - тц. Колата мнооого отдавна не е палена (сигурно има една година). Отварям дистрибуторната капачка то вътре една чернилка по изводите - затрих ги малко със шкурка да се покаже медта и викам ще направя същото и с оная джаджа дето се върти вътре (не знам как се казва на котва прилича). да обаче това нещо си мислех, че е неподвижно и се върти само като се върти и двигателя, НО като зех да го търкам и си го завъртях.
Дали беше правилно да чистя изводите на капачката със шкурка или направо да я сменя? Тази въртящата се част как да я позиционирам в "Правилна" позиция ?
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 06 октомври 2009 - 15:47

Колега на въпросната "котва" по принцип и викат "палец" и тя не трябва да се върти свободно(на ръка).Ако се върти наистина на ръка,значи там ти е проблема.По принцип се захваща с един вид като шпонка,ако не е сложен(набутан) докрай ще се върти и на ръка,но пък тогава мисля че няма да можеш да затовриш дострибуторната капачка без да опира и затова си мисля че трябва да го издърпаш и да видиш дали не е счупен.

Поздрави!
Отговори

kikaha снимка kikaha 06 октомври 2009 - 15:53

колега той /палеца /трябва да си има нещо което да го насочи или застопори като го слагаш по оста не се притеснявай /ако не си го оправил все още/ огледаяй внимателно не си го счупил a а капачката ако след зачистването двигателя работи неравномерно прекъсва губи обороти сменяй.

колегата ме изпревари за секунди
Отговори

buXus снимка buXus 06 октомври 2009 - 17:10

Благодаря и на двама ви. А тоя палец как се сваля? Пробвах да го дърпам ама не излиза. Върти се заедно с една кръгла пластина а под тая пластина има нещо като гитенаксова плочка с някакви винтове на нея. Тях ли трябва да развия, щото доста през тая пластина доста зор ше видя да ги сваля.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 07 октомври 2009 - 15:33

колега,като въртиш палеца,оста върти ли се?Ако-да,делкото ти е за ремонт.А палеца се сваля с дърпане.
Отговори

buXus снимка buXus 07 октомври 2009 - 16:03

точно под палеца има една метална пластина, която се върти заедно с него - не знам тя дали е част от него или към оста. мен затова не ми се щеше и да го напъвам много щото не знам дали да го дърпам с железото или само самия палец. явно ше се наложи да го дърпам зверската па да видим какво ше потроша
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 октомври 2009 - 17:35

Здравей колега,помоли някой да врътне ключа на стартера и виж дали се върти самия палец.Преди години бях скъсал разпределителен вал(при теб е възможно делкото да се е строшило)и при въртене на стартер палеца не се движеше и искра по свещите нямаше.Поздрави и успех
Отговори

buXus снимка buXus 07 октомври 2009 - 18:25

Още вчера го пробах това. Като започне да върти стартера в първия момент не върти палеца. После почва и ту върти ту не. Ако го хвана спира. Леле дано не е вала
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 октомври 2009 - 20:24

Най добре първо бележи делкото.Отдолу има гайка с конзола която се разхлабва за центровка на делкото-ти я отвиваш докрай и дърпаш делкото.След като го дръпнеш ще видиш начина по който се захваща към вала,а именно с опашка,която може да се е отчупила.За твое успокоение при мен палеца не се въртеше изобщо.Ако по делкото няма видими поръжения сваляш капака на клапаните и всичко се вижда.
п.п.Въпреки това което си написал че палеца върти е добре да погледнеш и агренажния ремък.Поздрави и успех
Отговори

buXus снимка buXus 07 октомври 2009 - 21:29

Благодаря ще пробвам утре, ако има нещо неясно ше питам пак :) Ангренажа е здрав гледах го
Отговори

buXus снимка buXus 08 октомври 2009 - 11:55

Евала на майстора бележих делкото, свалих го и се оказа счупено палчето на пластмасовата част която се захваща за вала (май по-тънко немаше как да мина). Бележих и там за да не я завъртя на 180 градуса. Сега ше се опитвам да я вадя. Дали се продава само платстмасовата част и уплътнението за това делко или да търся от хора дето са сменяли цялото делко заради датчик на Хол
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg