Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Наследникът на Калибра?

se1 снимка se1 19 февруари 2009 - 18:38

Добре де, а има ли нещо ново около тоя модел в сми Инсинията излезе ама е доста далеч от тая двувратка ;)
:surrender: да знам дали да кътам още парите под матрака или да си купувам някой пропелер :D
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 06 август 2009 - 08:29

Ето това изтече в медийното пространство:
Легендарното спортно купе на "Опел" e близко до възраждането си - очаквано като твърде аеродинамичен и елегантен автомобил.

Старият модел, който се появи през 1989 г., имаше най-добрият аеродинамичен коефициент за сериен автомобил в света, припомня Автопрес 2001.

Новата "Калибра" ще има гладко тяло с чертите на студията GTC Concept, показан на автосалона в Детройт през 2007 г. Определено ще вземе доста от чертите на последния хит на марката - "Инсигния".

Автомобилът е развит върху глобалната и последна по ред платформа с предно задвижване Delta.

Новата кола ще срещне сериозни съперници на пазара в лицето на "VW Сироко", както и на впечатляващото "Пежо 308 RC Z", а също и на очаквания нов двуврат спортен модел на "Форд", базиран на "Фокус".

Новата "Калибра" вероятно ще е решена във формулата за сядане 2+2, като задните седалки ще ползват навярно системата за аранжиране на вътрешното пространство Flex4. Тя позволява седалките да се издърпват много напред, така че да се получи максимален товарен обем, когато е нужно.

В окачването ще бъде приложена електронната система FlexRide с режими на работа Standard, Sport и Tour, които позволяват на водача да подбира твърдостта на окачването, начинът на реакция на педала на газта, както и други настройки за каране.

Под капака ще намерят място мотори 1,6 л - 177 к.с., 2-литров турбодизел - 157 к.с. и топ-вариантът 2-литров бензинов, с принудително пълнене и мощност над 250 к.с.

Честито на всички Опел маниаци!
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от zheleznia: 07 август 2009 - 22:26
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 06 август 2009 - 08:53

Евала за идеята ама мен лично не ме радва. Обаче много  :wave: за това, че връщат традицийте и възобновяват производството.
Отговори

lorda снимка lorda 06 август 2009 - 09:49

Това е много хубава новина. Въпреки че не съм карал Калибра съм голям фен на този модел на Опел. Предполагам това ще зарадва всички Опел фенове които са имали Калибра. А по повод това че ще има сериозни конкуренти в лицето на Пежо, VW и Ford си мисля че Calibra с тези мотори които смятат да вграждат ще ги отвее без никакъв проблем. Разбира се говоря за бензиновите не за агрегатите за вадене на вода. :wave:
Мнението беше редактирано от lorda: 06 август 2009 - 09:49
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 06 август 2009 - 12:27

Старият модел, който се появи през 1989 г., имаше най-добрият аеродинамичен коефициент за сериен автомобил в света..........
уау това не го знаех ! ами какво да кaжа ....чакаме !
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 06 август 2009 - 14:40
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 06 август 2009 - 12:37

Бе хубава е Калибрата.... ама само на мене ли ми прави впчеталение, че сивите въдушни отвори отпред са 1:1 с тези на новия Меган купе....
Отговори

mantzel снимка mantzel 06 август 2009 - 13:45

Едва ли ще е толкова здрава като старата,но ще видим.
Отговори

Vas снимка Vas 06 август 2009 - 17:15

Какво ви кара да мислите, че няма да е толкова здрава :wave:
Отговори

TsEtSoMaN снимка TsEtSoMaN 06 август 2009 - 17:43

 Liubeznia, на 06 Aug 2009, 01:37 PM, каза:

Бе хубава е Калибрата.... ама само на мене ли ми прави впчеталение, че сивите въдушни отвори отпред са 1:1 с тези на новия Меган купе....


Мегана е от края на 2008 а Калибра Концепт от пролетта на 2007.Първата Калибра беше най-аеродинамичният автомобил серийно производство в света от 1989 до 1999,(в момента е на 2-ро място след Honda Insight и Audi A2 които са с еднаква аеродинамика)да видим как ще се представи наследника. :wave:
Отговори

yasmania снимка yasmania 06 август 2009 - 18:49

Това на снимките е GTC Cancept от 2007 ма, бе представен за да предскаже бъдещата моделна линия на марката, след това имаше дизайн на Инсигнията, а сега Калибра има за цел да скочи още по - високо, като вземе НАЙ - доброто от концепта и го превъплати в серийна база . . . Дали ще успее .. въпрос на време !

Единственото което ми се иска е името да остане !
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 август 2009 - 18:51

Според мен неминуемо ще бъде великолепен автомобил... Но все си мисля, че името ще бъде сменено :wave:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 06 август 2009 - 19:00

Eто още една статия за новата Калибра.

Публикувано изображение
Отговори

Monta-B снимка Monta-B 06 август 2009 - 19:50

Ето малко снимки и от мен :wave:
Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Мнението беше редактирано от Monta-B: 06 август 2009 - 19:52
Отговори

yasmania снимка yasmania 06 август 2009 - 23:13

СТИГА сте слагали снимки на 2 години ... и то едни и същи ! НЯМА да е това новата калибра, може да взаимства малко или много, но това е Концепт Кар от 2007-ма /повтарям се ма ко да напрая/ . . .

И за ivozet спецялно да кажа - ДА , в БЪЛГАРИЯ на КАЛИБРА точно викаха "циганското ферари" .. .и все още викат . Българска работа.

Поздрави !
Отговори

Maiky снимка Maiky 06 август 2009 - 23:30

 yasmania, на 07 Aug 2009, 12:13 AM, каза:

И за ivozet спецялно да кажа - ДА , в БЪЛГАРИЯ на КАЛИБРА точно викаха "циганското ферари" .. .и все още викат . Българска работа.



А аз искам да добавя, че ако Ivozet повтори ненужния си комемтар или друг от този род, ще бъде "награден" за това! Ненужните коментари за собствена консумация! Щото и на Вектра Б и викат ВеХта......
Отговори

Taz снимка Taz 07 август 2009 - 00:04

Циганско ли е... не знам, ноновината за нова Калибра ме радва много. Дано наистина да си запази името само... Иначе, чакам я от доста време да се появи в реалност, ще я почакам и след това известно време и най-вероятно ще ми е третата Калибра :surrender:
Хахахааа, Сигурно тогава ще съм един от най голямите мангали във форума :mhihi:
А по въпроса за конкуренцията, тия другите нещо не ги виждам, може би някой от следващите им модели... може би :smile3560:
И още нещо ми се иска - отново да изкъртят зъбите на всички с аеродинамиката. Бах'ти колата...
Мнението беше редактирано от Taz: 07 август 2009 - 00:08
Отговори

Sparx снимка Sparx 07 август 2009 - 03:03

Някакси ме съмнява работата със тея снимки. GTC concept-a е доста близо до Инсигния ОПЦ, ако от Опел направят Калибра със сходен външен вид, това би било трагично за новия модел. Тъжното е, че все още няма снимки на новата Астра ГТЦ, която ще излезе догодина а вие искате да има снимки на новата Калибра, която още не е официално анонсирана и ще излезне ... никой не знае кога :surrender:
Отговори

Globe снимка Globe 07 август 2009 - 07:19

дам новината (която е поредната..) е найстина радваща..,но няма смисъл да се слагат снимки от разни сайтове ..,който ги има вече от 2 години.. и най-вероятно няма да имат нищо общо (само за инфо снимката на интериора който е сложена е от Инсигния.. (който има или е карал.. или е сядал в нея ще го потвърди) ,а останалите..

Само може да пожелаем успех на Опел :) и нека сложат някой 8-мак например за разноообразие..,но и да го светнат 500+ магарета ..,че да има 1 ДиФ опел :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 август 2009 - 12:10

 Globe, на 07 Aug 2009, 08:19 AM, каза:

дам новината (която е поредната..) е найстина радваща..,но няма смисъл да се слагат снимки от разни сайтове ..,който ги има вече от 2 години.. и най-вероятно няма да имат нищо общо (само за инфо снимката на интериора който е сложена е от Инсигния.. (който има или е карал.. или е сядал в нея ще го потвърди) ,а останалите..

Само може да пожелаем успех на Опел :) и нека сложат някой 8-мак например за разноообразие..,но и да го светнат 500+ магарета ..,че да има 1 ДиФ опел :)



Последното го повтарям от 4 години. Крайно време е. В този сегмент Опел са 15 години назад с материала....
Отговори

Марто снимка Марто 12 август 2009 - 14:28

Мотора е ясен . V8 - 480 магарета ето от това зверче :

Публикувано изображение

Само дето Делта с предно и такъв мотор няма как да просъществуват заедно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg