Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новият Opel Astra: Първокласен компактен автомобил

s7ifl3r снимка s7ifl3r 10 април 2009 - 19:49

Ми е тука няква статиика с 3 снимчици...просто е невероятно красива....
http://auto.dir.bg/2...ews4276302.html
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 10 април 2009 - 20:03

Хубава е новата визия на Астра.

Но в дизайна на новите модели на всички производители има огромна прилика по-между им.
Което мен доста ме дразни.

Например: С5 задницата досущ като на BMW 5
Passat CC в профил има прилики с Месцедес.
Фаровете на Астрата на BMW 3. В профил на Toyota.
Инсигния на Хюндай

Или ги правят едни и същи дизайнери.
Или нямат идеи.

Какво мислите?
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 10 април 2009 - 20:06

Наистина е много готина :icon_wink2: :icon_wink2: :newsm05_41: По-добра е от първите фейкове
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 11 април 2009 - 11:59

Малко тумбеста, ама става. Новата Зафира на картинка изглежда доста впечатляващо.
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 11 април 2009 - 12:29

Супер е новата астра :icon_wink2: :newsm05_41:
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 11 април 2009 - 13:34

 BOBSI, на 10 Apr 2009, 09:03 PM, каза:

Хубава е новата визия на Астра.

Но в дизайна на новите модели на всички производители има огромна прилика по-между им.
Което мен доста ме дразни.

Например: С5 задницата досущ като на BMW 5
Passat CC в профил има прилики с Месцедес.
Фаровете на Астрата на BMW 3. В профил на Toyota.
Инсигния на Хюндай

Или ги правят едни и същи дизайнери.
Или нямат идеи.

Какво мислите?

Мисленето се изчерпва .... нормално е даже ще се доближават все повече приликите между колите
Отговори

Gomes снимка Gomes 11 април 2009 - 16:33

Много агресивно изглежда!
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 11 април 2009 - 17:05

Прав е колегата по-горе, просто има толкова много модели и форми днес, че няма начин някои от следващите решения да не приличат поне малко на такива от други марки или на предходни.
Важното е,че в новата Астра има доста агресия!
Грабна ми окото от първият поглед, просто много красота и спортна визия :icon_wink2:
Отговори

loshoto снимка loshoto 13 май 2009 - 07:57

• Над очакванията: Изключителни технологии и иновации за автомобил от компактния клас
• Пълен с живот: Атлетичен скулптурен дизайн, който обещава вълнуващи преживявания зад волана
• Подвижен: Новата мехатронна ходова част вдига летвата по отношение на комфорта и поведението на автомобилите в класа

Съчетавайки превъзходния немски инженеринг, плавния скулптурен дизайн и достъпните иновативни технологии, новият Opel Astra е олицетворение на философията, която бързо превърна Insignia в най-продавания в Европа автомобил от средния сегмент. Новият компактен модел на Opel ще чества своята премиера на 17 септември на международното автомобилно изложение IAA във Франкфурт. Новият модел ще бъде представен с динамичната си версия хечбек с пет врати с елегантни детайли, въплъщаваща най-доброто от инженерните постижения на Opel, предназначени за вълнуващи преживявания зад волана.

Следващото поколение на Astra внася множество елементи на комфорт и безопасност в компактния клас, които за първи път се появиха в средния сегмент благодарение на Insignia. С Astra ще се предлагат изключителни технологии, като напълно новата „мехатронна" ходова част, най-модерната система на предните светлини, камерата за разпознаване на пътните знаци и технологията на седалките с най-добрите ергономични характеристики.

"С това десето поколение е наистина подчертано уникалното умение на Opel да прави новите технологии достъпни за компактния клас модели. Допълнително към това новата Astra внася духа на Insignia в компактния сегмент с безпрецедентна страст и отдаденост на превъзходството," каза Ален Висер, Вицепрезидент на Opel......

http://auto-press.net/cat_1/sub_6926/
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 13 май 2009 - 08:11

за мен е добре омесени мазда 3 и сеат леон! Не е нещо неповторимо.

ПС Продължавам да харесвам повече Н-ката!
Мнението беше редактирано от simbon4o: 13 май 2009 - 08:11
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 13 май 2009 - 08:39

Обаче много и е яка визията кефи много :) Мисля да ми е следващата кола :doh: :knee:
Мнението беше редактирано от Cv3tk0: 13 май 2009 - 08:39
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 май 2009 - 09:32

 simbon4o, на 13 May 2009, 09:11 AM, каза:

за мен е добре омесени мазда 3 и сеат леон! Не е нещо неповторимо.

ПС Продължавам да харесвам повече Н-ката!

Поддържам мнението на Симо- нищо неповторимо и неочаквано, а добре копирано от тук от там. Това не е истинският Опел! За съжаление в последните години любимата ни марка все повече изневерява на стила си и се води по течението, без никаква оригиналност.
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 13 май 2009 - 09:36

хубава е :knee:
Отговори

Sparx снимка Sparx 13 май 2009 - 11:26

След като прочетох днес темата не можах да се сдържа да пусна снимките тук ... много красив автомобил. Enjoy.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 май 2009 - 12:32

Бива, ама с тия светещи коледни мъркучи във фаровете дето са и боднали... сички правят едно и също :knee: , фаровете и са като на аЛди :doh:
Отговори

Icemann снимка Icemann 13 май 2009 - 15:50

 Liubeznia, на 13 May 2009, 01:32 PM, каза:

Бива, ама с тия светещи коледни мъркучи във фаровете дето са и боднали... сички правят едно и също :knee: , фаровете и са като на аЛди :doh:

Що? Стил Инсигния са.На Ауди са коренно различни.
Отговори

kaka снимка kaka 13 май 2009 - 16:18

Колеги, нека не пускаме повече нови теми по въпроса :knee: Знам, че е голяма и вълнуваща новина, но все пак...
Отговори

Алекс снимка Алекс 18 септември 2009 - 08:58

Вече излязоха цените на новата Astra в Англия.

Нивата на оборудване са:
Exclusiv
S
SRI
SE
Elite

Пример: Astra 1.4 Turbo 140 hp с ниво Exclusiv е 16 470 паунда; Astra 1.7 Diesel 110 hp с ниво Exclusiv е 17 195 паунда.

Искам да подчертая че това са цени в Англия, надявам се при нас да са малко по-надолу.

Съпоставимо, цените са по-ниски от на Голф, а отзивите от изложението във Франкфурт за новата Астра са отлични!
Отговори

Zygot снимка Zygot 19 април 2010 - 15:01

Видях на живо новата Астра във Варна, като цяло дизайна е ОК въпреки ,че не е много яка.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 22 април 2010 - 21:46

Първи впечатления вече и от новата Астра да споделя с 1.6 мурбо...Ми честно да си кажа не ме очарова изобщо.Отпред горе доле става шофиорското място макар, че е тесничко(а съм само 183см, демек за някой по голям от мене ще е мъка тая кола), отзад изобщо не може да се седне, освен ако не си 7 годишен 120см...А матора пълна скръб, супер голям лаг, тръгва чак към 3500-4000 оборота, а преди т'ва си е чисто умряло 1.6.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg