Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новият Opel Astra: Първокласен компактен автомобил

Рошко снимка Рошко 22 април 2010 - 22:22

Вярно, че е тесничко (точно днес ходих на тестдрайв в Стефанов), още повече сравнявайки с пространството в Ауриса, пък аз съм даже по-къс от теб - 177, обаче кожения салон и анатомичните седалки са уникални. :doh: Карах 1,7 дизел (125 к.с.) - това има само като тестов автомобил, иначе и аз исках да карам турбинираната 1,6-ица, но честно казано дизеларката ме очарова! Аз, дето съм върл противник на котелното гориво... :newsm05_41: Динамика - почти като на бензинов двигател, шума от агрегата е сведен до минимум и почти не се забелязва досадното дизелово тракане... Абе...к'во да кажа - Флюбих сЪ и сега ще обирам банка! :mhihi:
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 22 април 2010 - 22:24

 s7ifl3r, на 22 Apr 2010, 22:46, каза:

Първи впечатления вече и от новата Астра да споделя с 1.6 мурбо...Ми честно да си кажа не ме очарова изобщо.Отпред горе доле става шофиорското място макар, че е тесничко(а съм само 183см, демек за някой по голям от мене ще е мъка тая кола), отзад изобщо не може да се седне, освен ако не си 7 годишен 120см...А матора пълна скръб, супер голям лаг, тръгва чак към 3500-4000 оборота, а преди т'ва си е чисто умряло 1.6.


Дано дизеловите версии да са по-споучливи :newsm05_41:
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 23 април 2010 - 08:46

+ малко irmscher :newsm05_41:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Публикувано изображение
пожелавам я на всички фенове на Астра :)
Поздрави :mhihi:
Отговори

Алекс снимка Алекс 26 април 2010 - 15:14

Преди седмица карах новата Астра с мотор 1.7/125 к.с., оборудвана с всички възможни екстри, вкл. Flex Ride. Очарован съм от поведението на автомобила - маневреност, управляемост, стабилност. Направиха ми впечатление невероятното серво което притежава (доста по-добро от на H), удобните седалки, красивият кокпит, добрата шумоизолация, качествената изработка на интериора, приличният звук на музикалната система, скоростите, които влизат точно и прецизно...всичко е перфектно. До тук с плюсовете. Това което не ми хареса е мудността на мотора. Тук чета че колегите пишат за 1.6T и казват че не върви, но Астрата която карах (е вярно по едно време вътре бяхме 5 човека) е изключително тромава и мнооого "мисли", преди да ускори.

п.с. Далеч съм от мисълта, че не се знае 1.7 дали е бензин или дизел, та за това не съм го написал... :mhihi:
Мнението беше редактирано от Марто: 26 април 2010 - 16:25
Отговори

O-Z снимка O-Z 27 април 2010 - 13:59

 Liubeznia, на 13 May 2009, 13:32, каза:

Бива, ама с тия светещи коледни мъркучи във фаровете дето са и боднали... сички правят едно и също :mhihi: , фаровете и са като на аЛди :mhihi:


Туй ще става задължително скоро време за новите коли....т.нар. дневни светлини....
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 27 април 2010 - 14:02

 O-Z, на 27 Apr 2010, 14:59, каза:

Туй ще става задължително скоро време за новите коли....т.нар. дневни светлини....

Мда, прочетох наскоро в Хавто Билд, че ще станат. Въпроса е да намерят индивидуален начин за вграждането им, че тези като на Ауди някак лично на мен не ми се нравят :)
Отговори

wrong_man снимка wrong_man 11 октомври 2010 - 14:51

И аз да се похваля. От една седмица съм горд собственик на новата Астра NG Sport 2.0 CDTI 160 к.с. Дано приемате нови членове на клуба ви :biggrin:
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 11 октомври 2010 - 20:24

 wrong_man, на 11 Oct 2010, 14:51, каза:

И аз да се похваля. От една седмица съм горд собственик на новата Астра NG Sport 2.0 CDTI 160 к.с. Дано приемате нови членове на клуба ви :biggrin:

Приемаме естественно :pardon:
А нещо тема със снимчици и повече инфо за колицата ти ?
Отговори

wrong_man снимка wrong_man 12 октомври 2010 - 11:18

 FBI-Rumen, на 11 Oct 2010, 21:24, каза:

Приемаме естественно :pardon:
А нещо тема със снимчици и повече инфо за колицата ти ?



Днеска ,утре ще я нащтакам . Ами повече инфо .Немога да кажа много неща .Все още е на около 420-30 км. До сега преките ми впечатления са доста добри .Нещата са пипнати . Всяка екстра си е на мястото. Още не съм я изпъвал,но има време :biggrin:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 12 октомври 2010 - 11:49

 wrong_man, на 12 Oct 2010, 12:18, каза:

Днеска ,утре ще я нащтакам

Kakто вече ти казах, честито и ти желая само безаварийни километри.
Ще чакаме твоята тема в този подфорум.
Отговори

wrong_man снимка wrong_man 12 октомври 2010 - 19:34

 Зенит-е, на 12 Oct 2010, 12:49, каза:

Kakто вече ти казах, честито и ти желая само безаварийни километри.
Ще чакаме твоята тема в този подфорум.



Благодаря за уточнението. Ще се стремя да пускам темите в правилния подфорум :biggrin:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 15 ноември 2010 - 21:08

A ето и няколко снимки на новото комби на Астра-та Opel Astra Sports Tourer с лееекички доработки oт "невежите" инж. от Irmscher.

Цитат

Irmscher пусна първите снимки на тунинг пакета за Opel Astra Sports Tourer 2011. Въпреки че подробностите са ограничени колата разполага с преден нож, променена радиаторна решетка, по-оформени странични прагове, както и по-голям спойлер отзад. Другите промени включват по-ниско окачване (което намалява височината с 30 мм) и 18-цолови „Turbo Star” джанти (20-цоловите са опционални).
Нито дума за цената на пакета, но скоро частите ще могат да се поръчват.
Агенция Speed-Press


Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 16 ноември 2010 - 10:45
Отговори

Punisher снимка Punisher 17 декември 2010 - 01:00

В новия Autobild има статия за нея писана от БЪЛГАРСКИ писател а не от долен шваба и утре ако не ме мързи ще ви я сканирам, който иска да си я дръпне да прочете какво мислят българите за комбито. Аз не съм я чел още.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg