Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Финансова инжекция за Опел

Tami снимка Tami 10 февруари 2010 - 11:00

Повече инфо тук:
http://news.automedi.../read/8921.html
Отговори

sdonio снимка sdonio 10 февруари 2010 - 13:33

8 нови модела само през тази година?Че то несменен модел няма да остане!Или пък ще покрият всички ниши?А кога ще ги разработят?Поживем-увидим!
Отговори

Zygot снимка Zygot 10 февруари 2010 - 13:45

Доста съм скептично настроен. Опел имат един проблем и това е ГМ.
Няма да я бъде компанията. Опел са били конкурентни в началото на 90те години сега са изоставащи, за съжаление. Тоя американски мастодонт ги погребва.
Отговори

zandor снимка zandor 11 февруари 2010 - 21:22

опел е към ГМ от 23година някъде........
Отговори

Ivanoff снимка Ivanoff 12 февруари 2010 - 08:58

От 1931 година колега .... цели 79 години !
Отговори

Zygot снимка Zygot 12 февруари 2010 - 09:12

Преди не знам как са били, но сега има плачевен мениджмънт на които се виждат резултатите.
Отговори

Linda&Maiky снимка Linda&Maiky 12 февруари 2010 - 10:08

8 модела, в които се включва малък фейслифт на старите модели от класа на корсата до този на мованото например. :mhihi:

онзи ден в "Пари" пак имаше типичната статия за ГМ, но няма как просто това е един от засегнатите браншове. да се оправят.
Отговори

Mery81 снимка Mery81 12 февруари 2010 - 10:21

 Zygot, на 12 Feb 2010, 9:12, каза:

Преди не знам как са били, но сега има плачевен мениджмънт на които се виждат резултатите.


кои резултати са плачевни колега?!
тези ли:
Новият Опел Астра спечели наградата "Златен волан"
Най добър седан
Награда Plus X
Отговори

Linda&Maiky снимка Linda&Maiky 12 февруари 2010 - 10:29

по принцип тия награди са много измислена работа.
Отговори

Mery81 снимка Mery81 12 февруари 2010 - 10:32

 Linda&Maiky, на 12 Feb 2010, 10:29, каза:

по принцип тия награди са много измислена работа.


мислиш ли?! интересно е да чуя доводи, защитаващи сентенцията ти!
Отговори

Zygot снимка Zygot 12 февруари 2010 - 10:35

 Mery81, на 12 Feb 2010, 10:21, каза:

кои резултати са плачевни колега?!

Ето тези колега GM официално фалира

Опел ако ще гъза да си пръсне няма как да е наред докато компанията майка е с подобно управление.
Мнението беше редактирано от Zygot: 12 февруари 2010 - 10:36
Отговори

Mery81 снимка Mery81 12 февруари 2010 - 10:42

 Zygot, на 12 Feb 2010, 10:35, каза:

Ето тези колега GM официално фалира

Опел ако ще гъза да си пръсне няма как да е наред докато компанията майка е с подобно управление.

Отговорът се крие тук:
GM реши да не продава Opel
Но съм съгласна, че политиката на GM до сега винаги е дърпала Опел назад!
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 12 февруари 2010 - 15:00

Политиката на GM не винаги е дърпала Опел назад. Вижте продажбите на Опел до средата да 90те години. Голямата грешка на Опел според мен беше смяната на имената на моделите в началото на 90те, последвано от доста неуспешния модел Астра Г в сравнение с Кадетт. Основния пазар на Опел е в класа на Голф, и загубвайки го всичко тръгва назад. Грешка е да смениш името на модел който вече се е наложил като водещ в сегмента си.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 февруари 2010 - 15:16

Водещите автомобилни издания и журналисти определят точно ФВ Голф 3 като най-слабия и некачествен модел на групата за тези години и досега. Смятам също така, че няма база за сравнение между Кадет и Астра Г защото ги дели поколението Астра Ф. Астра Г е доста сполучлив модел който от 1998г, когато е пуснат е основния модел който е дърпал Рюселсхайм финансово напред. Със сегашните си нови модели, Астра J, Insignia и идващата Мерива, Опел отново правят /според мен успешни/ опити да се върнат в средния пазар. Точно там обаче конкуренцията е най-силна.
Нямаше как Опел да не върви назад през 90'те след като нямаше нито едно нововъведение ами беше масов производител насочен към обикновенния клиент.
Мое мнение :mhihi:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 февруари 2010 - 15:17

Колега, имаш предвид Астра Ф, нали? Защото Астра Г не е наследник на Кадета. Иначе си прав- след изключителния успех на толкова популярен модел, имам предвид Кадет, дойде това недоразумение Астра Ф, най- вече преди фейса!!! Кой ли малоумник съсипа Кадет и направи Астра Ф?
П.С. Въпросът ми е към Debeliya.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 12 февруари 2010 - 15:19
Отговори

Zygot снимка Zygot 12 февруари 2010 - 15:29

 Debeliya, на 12 Feb 2010, 15:00, каза:

Политиката на GM не винаги е дърпала Опел назад. Вижте продажбите на Опел до средата да 90те години. Голямата грешка на Опел според мен беше смяната на имената на моделите в началото на 90те, последвано от доста неуспешния модел Астра Г в сравнение с Кадетт. Основния пазар на Опел е в класа на Голф, и загубвайки го всичко тръгва назад. Грешка е да смениш името на модел който вече се е наложил като водещ в сегмента си.

хахах колега бъркаш ги щатовете Астра Г не е в класа на гоуф3 нито е след кадет.

Смятай Кадет колко успешен модел е щом Опел му сменят името.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 февруари 2010 - 15:38

 Zygot, на 12 Feb 2010, 15:29, каза:

Смятай Кадет колко успешен модел е щом Опел му сменят името.


Нали няма да се засягаме на модел? За твое сведение Кадет Е е бил кола на годината в Европа за 1986 г, ако не греша годината, и в сравнение с Астра Ф е на много по- добро ниво. А Опел сменяли имената на много успешни модели, но това не е, защото са били некачествени, а политика, макар и спорна, на фирмата.
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 12 февруари 2010 - 15:44

Кадетт е най - успешния модел на Опел и това никой неможе да го отрече, до 2006 година според стастика на Ауто Билд е третият най - продаван автомобил в Германия. Разбира се тук се включват всички модели Кадетт. Кадетт също така е автомобил на годината за 84 година (или 85 не съм сигурен). Смяната на имената идва от идеята за оеднаквяване на имената моделите с тези на Воксхол. Астра Г се явява наследник на Кадетт щом продължава буквените означения след модела. Знам че Инсигня е доста успешен модел и се радвам затова но не е там основният пазарен дял на Опел. До колкото за Голф 3, не съм запознат, но съдейки за днешното състояние на VW и това че Голф продължава да е лидер в класа си, смятам че 3ката не е бил чак толкова неуспешен. Нормално е от всички поколения поне едно да е с по - слаби продажби, но не е нормално вече 3то поколение Астра да след Рено примерно по продажби в Германия.
Мнението беше редактирано от Debeliya: 12 февруари 2010 - 15:45
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 февруари 2010 - 15:49

Колега, Астра Ф е наследник на Кадет Е, а не Г -по буквите си личи, пък и по годините на производство. А, Б, С, Д, Е, Ф, Г е поредицата. А иначе съм изцяло съграсен с теб, че Кадет е най- успешния модел на Опел. Сравнение с Кадет Е Астра Ф е като грозното патенце.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 февруари 2010 - 15:55

Темата взе да прераства в спор .... Кадет <> Астра Ф. :mhihi:
Смятам обаче, че спора е неуместен защото е въпрос на вкус. Кадет е Но.1 според някой защото се произвежда и продава дълги години.
А с какво точно превъзхожда наследника си Астра Ф, нека някой обясни...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg