Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новата Astra OPC

martin_kolev снимка martin_kolev 17 септември 2010 - 16:37

 VanVan, на 17 Sep 2010, 14:41, каза:

Тея изисквания обаче не са ли малко като за рали кола? Аз все си мисля, че е ОПЦ-то е ежедневен спортист, който е направен както да те вози от точка а до точка б комфортно, така и ако искаш да се заядеш с някой да можеш да го пребиеш набързо... Тва им е целта и според мен са си я постигнали на 100%, вижда се и от времената на нюрборгринг, че колата определено си я бива. Не можеш да очакваш Опел да произвеждат бутиков спортист и да го предлагат на скромна сума, която можеш да събереш от спестени закуски...


Мислех и аз да се включа с мнение, но колегата каза това, което мисля за Опел, за Астра и модела ОПЦ.
Някак си не се връзва- аз си карам колцата със 116 коня, както правят и повечето от вас колеги.С мъка събираме някой лев за нови (а и не само) гуми, консумативи, данъци и застраховки, а се пънем на 2 пъти по- мощни и определено спортни коли какви били и какво НЕ правили.
С изключение на без да ги познавам може би не повече от 5-6 човека от форума другите откъде имате мнение кое недозавива, кое завива и кое презавива?
"Карал съм", "Возили са ме" (возенето не го коментирам, и аз съм се возил в мощни коли, това което правя е да стискам ръчката и изобщо и не усещам завиваме ли или кво), пичове айде стига.
Човек за да има мнение по горното според мен трябва да е покарал доста коли, все спортни и с различно задвижване.И тогава сигурно мнението пак е относително...
Не може да се очаква от една народна марка, правеща коли за бачкери и изобщо ниската и средна класа в Европа и по света да изкара перфектната и балансирана спортна кола.
Не че Астра ОПЦ не е такава, напротив според мен е убийствено красив автомобил (Астра Х) и въобще не ме е*е за Джеръми или който и да е друг журналист, да дойдат те да карат нашите кензефи из нашите пътища пък тогава да говорят пак...
Чакам с нетърпение новото ОПЦ!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 20 септември 2010 - 10:44

Виж сега колега, точно на теб никак не ми е таргет да ти обяснявам какво мисля за ОПЦ :biggrin: Дал съм мнение което е лично мое и никъде не е ангажирано с теб и твоята личност за да се опитваш да ми правиш анализи :rofl:

Ако ти караш изорубена астра то моята е далче от изкорубено :love_opel: ХЕ :fire:

Тва че не ти харесва мнението ми за новите "спортисти" на ОПЕЛ мен пак не ме греее(забележи кавичките на спортисти).... Кво, що било ми е през оная работа, аз за мен си знам че 50 макарона няма да дам за ОПЦ :knee: щото не си заслужават и половината :wall: :icon_razz2: Както може би и доста хора от Европа които са очаквали доста добър заместител на GSI :icon_wink2: но най вероятно сме криви и ние :icon_wink2:

Наблюдения имам и то достатъчни, че да имам мнение по въпроса :icon_wink2: и естествено че като изкарвам пари за нещо ще искам да е най близо до това което искам - затова или ще е къстъм по мой вкус или ще е нещо близко до това което искам или търся...
Аз изисквания имам като ФЕН на марката и съм в правото си да имам ИЗИСКВАНИЯ нататък не ми се обяснва, безмислени спорове мразя.....
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 септември 2010 - 10:59

 Бижо Бижев, на 20 Sep 2010, 11:44, каза:

Виж сега колега, точно на теб никак не ми е таргет да ти обяснявам какво мисля за ОПЦ :biggrin: Дал съм мнение което е лично мое и никъде не е ангажирано с теб и твоята личност за да се опитваш да ми правиш анализи :rofl:

Ако ти караш изорубена астра то моята е далче от изкорубено :love_opel: ХЕ :fire:

Тва че не ти харесва мнението ми за новите "спортисти" на ОПЕЛ мен пак не ме греее(забележи кавичките на спортисти).... Кво, що било ми е през оная работа, аз за мен си знам че 50 макарона няма да дам за ОПЦ :knee: щото не си заслужават и половината :wall: :icon_razz2: Както може би и доста хора от Европа които са очаквали доста добър заместител на GSI :icon_wink2: но най вероятно сме криви и ние :icon_wink2:

Наблюдения имам и то достатъчни, че да имам мнение по въпроса :icon_wink2: и естествено че като изкарвам пари за нещо ще искам да е най близо до това което искам - затова или ще е къстъм по мой вкус или ще е нещо близко до това което искам или търся...
Аз изисквания имам като ФЕН на марката и съм в правото си да имам ИЗИСКВАНИЯ нататък не ми се обяснва, безмислени спорове мразя.....


Верно са безмислени, Бижо! Само като прочетох тва как ОПЦ-то не било читав заместител на GSI и ми стана ясно, че твойто мнение нема абсолютно никва давност... Нема толко завиваща и бърза кола като GSI и нема по-як мотор от C20XE... Тва си е било винаги основна песен в тоя форум...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 20 септември 2010 - 15:04

Колега, то кой си че да определиш кое мнение е меродавно ?
Аз съм ги карал и говоря на база!
Теб не те знам какво си карал но явно си морален стожер в ОПЕЛ и опитваш всячески да защитиш нещо в което не си убеден и ти май самият. Спора е безмислен ЗАЩОТО - (пиша ти за пояснение)

Ти говориш на база данни от писта в швабско и т.н което не е критерии за мен. Аз кола няма да си купя само защото вървяла добре на ринга :love_opel: Ако за теб е манна небесна това за мен не е ;)

Спора е безмислен защото изказвайки мнение аз написах че не ангажирам с него никого и това мнение е мое от гледна точка на фен и купувач. Това че на теб ти бъръкна някъде мен грам не ме касае... и мога само да си го преместя от единия в другия :icon_razz2: Не се бъхти няма да ме навише че Хюндая е читав :biggrin:
По добри от теб се пробваха и не успяха :fire:

Когато критикуваш или се опитваш да правиш анализи и оценки бъди конструктивен.




П.С Ако продължаваш споровете темата накрая се наложи да позатрия мнение и може да минем на лични не да пълним с глупости.Но от сега ти казвам че няма да се хабя да те убеждавам както и ти не се хаби... :rofl:

Или пиши нещо по темата или почивай :knee:
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 септември 2010 - 15:56

Хи-хи...

Мисля, че тона се изостри прекалено много, няма нужда да ми се доказваш наистина.

Говорите за личен опит и личен вкус - това е нещо неизмеримо. Варира от човек до човек.
Обаче мнения като "тая кола яко недозавива", "тая кола не върви", "тая кола е по-бавна от ГСИ" са измерими. Именно на писта. С профи шофер. Не виждам защо намираш намесата на "швабските" писти за неуместна. Дразгата започна от такива обвинения, които аз смятам че оборих до някъде със истински факти, а не със думи от рода на "чичо ми има такава и я карах и не ме кефи"...

Това, че на теб ти се иска ОPC да е еквивалентно на Impreza WRX STI (примерно говоря, защото не знам какви са личните ти предпочитания) за да си влизаш у детелината на Бояна със 140 (честно казано не го виждам тва как е възможно) мисля, че си няма нищо общо с темата също...

И нямам абсолютно никакво желание да ви убеждавам каквото и да било - просто разсявам някакви митове и градски легенди дето се носят от уста на уста...
Отговори

fanatic снимка fanatic 20 септември 2010 - 16:42

Аз ще споделя нещо от преди време. Качих се на спортната Корса а Иван Шопов се качи на Астра ОПЦ и после кара корса. Думите му бяха буквално "С моята Астра тая ще я откъсна зверски", а на неговото мнение може да се вярва. В същото време каза, че Корсата се държи доста по-добре чисто като поведение на пистата..

Аз лично повече се шашнах от вървежа отколкото от влизането в завоите. Може би / не може би а сигурно/ поведението беше много добро заради сликовете...

Идеята ми е, че по това време такава кола струваше 53 000 лева без глезотии а Корсата беше 38 000 база, което е страшно много пара за такава кола...

Другото, което имах предвид, е че Опел като марка страда от хронична липса на имидж и признание. Това си е изцяло по вина на фирмата разбира се- никакво присъствие във висок клас, няма големи мотори и няма истински бегачки и.т.н.

За да се промени това с годините за мен Опел трябва да погледне по- смело към хората, чиято оценка е най- важна а именно феновете на високите скорости и най- вече платежоспособните такива...

Иначе ефтина бегачка всеки прави, няма да изброявам, но едва ли има европейски производител, който да няма такава...

Та мисълта ми е, че за да се излезе от тая ситуация трябва да се предложи нещо наистина добро защото тая нова астра просто не е нищо особенно... а варианта е открит преди много години от много фирми преди Опел...


И последно- именно когато Опел е следвала тая формула са се появили легендите- Манта, Лотус Омега или ХЕ мотора мислен всеки знае къде...

От 1994-5 година е пълна тишина в имиджа и техниката... жалко за което..
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 17:02

 fanatic, на 20 Sep 2010, 17:42, каза:

...


Аз пък мисля, че мнението на Шопов не е важно в случая, защото Корсата му НЯМА НИЩО ОБЩО с ОПЦ-то освен, че са автомобили :biggrin: Къде е едното къде е другото :love_opel: както се казва къде отиваш ти може би! Отделно защо да правят големи двигатели като трябва да се бият с големите мъже както по качество и динамика, така и по цена - битка, която ще загубят поради дългогодишния опит на съперниците. Ето Нисан сега вадят 1,6 190+ коня, Фолксваген отдавна имат подобен като КПД и т.н. И пак питам ... 300 коня :knee: ТРИСТА КОНЯ пак ли са ви малко е :fire: колко трябва да е за да влезе в клас бегачка :icon_razz2: После искаш да си запалиш самолета да отидеш за хляб, ама ако е Корсата първо трябва да и направиш основен ремонт, после да я подгрееш 10 мин и т.н. Както разправя Иван системите за стабилност се ИЗКЛЮЧВАТ и можеш да си правиш с колата каквото искаш!
В крайна сметка всичките сте умни момчета, не вярвам да спорите за това, че кола за 100 000 е по-добра от кола за 50 000. Ето Бижо иска такава от 100к, ама докато ги няма ще кара ГСИ, а друг ще даде 50 и ще мине на другото ниво :rofl:
Въпрос на личен избор ...

... докато пишех си представих една Астра OPC минала през EDS или Courtenay как не е никаква бегачака :wall:
Мнението беше редактирано от Оги: 20 септември 2010 - 17:12
Отговори

Shades снимка Shades 20 септември 2010 - 17:21

Бях казал, че няма да пиша повече в тази 2-ра спам тема, но не се сдържах! Някой сериозно ли е на мнение, че на тази кола могат да се спрат на 100% системите за сигурност и "да си правиш каквото искаш"? Стана ми интересно просто, затова питам, може да излезе, че аз съм карал дефектна или пък са ме возили в дефектна :icon_razz2:
Ха сега да видим на кой какво са му казали и кой какво е прочел по нета :biggrin:
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 17:33

 Shades, на 20 Sep 2010, 18:21, каза:

...


Ехаа ко тънко ми изскочи :biggrin: каквото знам за колич е от на Димо Астрата :icon_razz2: само в това ОПЦ съм се возил, в нета само снимки гледам. Ще отречеш ли, че на всички нови коли самото ECU ги управлява някакси мудно? Съжалявам, че трябва да го спомена, но на един Екотек като му натъпчеш газта рязко какво става и при едно NE или XE примерно. Едното директно се набира, другото мисли :rofl: т.е. каквото и да изключиш НИКОГА няма да усетиш това, което при oldschool машината! Като цяло съм сигурен, че ако спорим за части от изреченията, а не общо по темата ще изпадна от класацията :love_opel:
Отговори

fanatic снимка fanatic 20 септември 2010 - 17:36

Просто дадох пример на човек, който кара бързо и какво му дава "спортната" кола.

спортна кола

Ето прост пример въпреки, че и тия вече не са кой знае колко истински... но ценовия диапазон е сходен... как да си купя Опел тогава...
Отговори

Shades снимка Shades 20 септември 2010 - 18:21

 Оги, на 20 Sep 2010, 18:33, каза:

...

Tи пък сега как се навря сам! Хич и не мислех за теб като го пишех ама айде ... Това за ЕКУ-то си много прав, което не пречи да дразни много ... Абе в общи линии спорим върху дребни отклонения от истината, обаче аз какво да направя като искам тая задраскана емблема да живне малко. Има си трески за тези пари и това е. Отделно, че е факт, че още чакаме истинското Опелско 4х4 ...
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 септември 2010 - 18:47

 Оги, на 20 Sep 2010, 18:02, каза:

Аз пък мисля, че мнението на Шопов не е важно в случая, защото Корсата му НЯМА НИЩО ОБЩО с ОПЦ-то освен, че са автомобили :biggrin: Къде е едното къде е другото :love_opel: както се казва къде отиваш ти може би! Отделно защо да правят големи двигатели като трябва да се бият с големите мъже както по качество и динамика, така и по цена - битка, която ще загубят поради дългогодишния опит на съперниците. Ето Нисан сега вадят 1,6 190+ коня, Фолксваген отдавна имат подобен като КПД и т.н. И пак питам ... 300 коня :knee: ТРИСТА КОНЯ пак ли са ви малко е :fire: колко трябва да е за да влезе в клас бегачка :icon_razz2: После искаш да си запалиш самолета да отидеш за хляб, ама ако е Корсата първо трябва да и направиш основен ремонт, после да я подгрееш 10 мин и т.н. Както разправя Иван системите за стабилност се ИЗКЛЮЧВАТ и можеш да си правиш с колата каквото искаш!
В крайна сметка всичките сте умни момчета, не вярвам да спорите за това, че кола за 100 000 е по-добра от кола за 50 000. Ето Бижо иска такава от 100к, ама докато ги няма ще кара ГСИ, а друг ще даде 50 и ще мине на другото ниво :rofl:
Въпрос на личен избор ...

... докато пишех си представих една Астра OPC минала през EDS или Courtenay как не е никаква бегачака :wall:


Eвала! Мислите ми на 100%!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 20 септември 2010 - 19:07

Значи заключението като гледам е следното:
Subaru Impreza WRX STI с двигател C20XE е колата... :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 20 септември 2010 - 19:08
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 20 септември 2010 - 22:34

1. Ако на великолепния за времето си ХЕ му набуташ една камари системи за да стане поне евро 4 колко ли великолепен ще бъде? Едва ли някой може да отговори на този въпрос.
2. А коя марка от ефтинджос бегачките заслужава 70к лв? Голф ли, Форд ли, Субару и тн. Въпрос на вкус казало кучето и си облизало оная работа.
Спора ми се струва безсмислен - сините викат червените са боклуци и после обратно. Нови по високи изисквания за екология, пазар, най вече търсене от клиента и още много. Пийс брадърс.
Отговори

KingWolf снимка KingWolf 20 септември 2010 - 23:54

Връщам се на темата и пояснявам че това е новата GSI и ще бъде официално представена на изложението в Париж тази година
Отговори

kirenski снимка kirenski 21 септември 2010 - 08:25

Добре изглежда ама какво от това :icon_razz2:

В последно време хубава визия .лошо Качество и лошо обслужване по сервизите
ама за 35 - 50 к толкоз :biggrin:

Ако е наблъскана с копчета ,така гадното като новата Астра
около 50 ++++
и ако ще 1 000 коня да е, 6 по 6 да е все ще ми е тая никога не бих си я купил
Както новата Астра ,така и Новото ОПС

Избор Бол от коли :rofl:
Мнението беше редактирано от kirenski: 21 септември 2010 - 08:25
Отговори

VanVan снимка VanVan 21 септември 2010 - 09:23

Между другото лошото качество на услугите по сервизите си е проблем на нашата държава - познавам хора, които предпочитат да си обслужват гаранционните автомобили в чужбина, например в Гърция...
Отговори

vasil16 снимка vasil16 21 септември 2010 - 10:35

Ако може да добавя, че Subaru-то което е показал fanatic също го оплюха в Топ Гиър и Fifth Gear, не приличало на спортна кола, защото било хечбек и т.н. така че тяхното мнение изобщо не е меродавно както каза по горе колегата vanvan
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 21 септември 2010 - 11:59

Може би не напразно са се отказали да пварят 4x4 автомобили, може би тогава цената ще стане твърде плашеща и никой няма да предпочете Опел пред Субару СТИ или Мицубиши ЕВО които са се доказали и се доказват от доста години насам и наистина знаят как да правят 4x4 бегачки......
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 септември 2010 - 13:00

 VanVan, на 21 Sep 2010, 10:23, каза:

Между другото лошото качество на услугите по сервизите си е проблем на нашата държава - познавам хора, които предпочитат да си обслужват гаранционните автомобили в чужбина, например в Гърция...

Абсолютно! Когато ходих в Булвария дори признаха, че и гаранционни се отказват и си ходят на други места..


 vasil16, на 21 Sep 2010, 11:35, каза:

Ако може да добавя, че Subaru-то което е показал fanatic също го оплюха в Топ Гиър и Fifth Gear, не приличало на спортна кола, защото било хечбек и т.н. така че тяхното мнение изобщо не е меродавно както каза по горе колегата vanvan


Остави модела. Виж какво се предлага като системи на бегачка...


 Stenli_, на 21 Sep 2010, 12:59, каза:

Може би не напразно са се отказали да пварят 4x4 автомобили, може би тогава цената ще стане твърде плашеща и никой няма да предпочете Опел пред Субару СТИ или Мицубиши ЕВО които са се доказали и се доказват от доста години насам и наистина знаят как да правят 4x4 бегачки......


Ем да ама нали всеки гледа да е сред най-добрите...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg