Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Напръскаха ми колата със спрей

D_M_S снимка D_M_S 12 август 2009 - 13:57

Здравейте , колеги. Някой ми е напръскал през нощта колата със спрей. Има по задния капак и предния капак и по едната врата.
Има ли някой идея дали има начин да се отстрани този спрей. Боята на колата е металик .


Колега, попълни КОД на ДВГ в профила си!
Мнението беше редактирано от Sandman: 12 август 2009 - 14:10
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 12 август 2009 - 14:34

Еми колега с пастиране до лака на основната боя.
Отговори

D_M_S снимка D_M_S 12 август 2009 - 14:41

 BiserRs, на 12 Aug 2009, 03:34 PM, каза:

Еми колега с пастиране до лака на основната боя.

Ами то сигурно трябва с абразивна паста. А тя дали няма да свали и боята ?
Отговори

hudson снимка hudson 12 август 2009 - 14:44

А ти какво мислиш представлява самото пастиране?
Отговори

D_M_S снимка D_M_S 12 август 2009 - 14:50

Аз се притеснявам да не се свали боята ,така че да има нужда от боядисване.
Иначе то е ясно , че се отстранява фин слой.

Благодаря на колегата за съвета за пастата . Ще го пробвам.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 12 август 2009 - 15:48

Пробвай с парцал напоен с корисилин. Парцала да не е много напоен и с много търкане. По съвет на автобояджия така свалих чужда боя от колата си.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 12 август 2009 - 15:57

 p.p.i, на 12 Aug 2009, 04:48 PM, каза:

Пробвай с парцал напоен с корисилин. Парцала да не е много напоен и с много търкане. По съвет на автобояджия така свалих чужда боя от колата си.

Този метод е пробван и работи безотказно,това при контакт на два автомобила,а за спрей нз но предполагам,че ще помогне.Успех колега!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 12 август 2009 - 16:08

И аз съм го пробвал и работи метода с кореселина,но ми се струва,че там където го изтърках се матира лека :hand: !Не си личи ,но ако изтъркаш такава голяма площ на видно място ще си личи и то доста !Според мен използвай пастиране както ти казаха колегите по горе!!!Успех!!

Поздрави!! :newsm05_41:
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 12 август 2009 - 16:21

Мисля че комбинация от кореселин и след това пастиране ще свърши работа.
Отговори

dNp снимка dNp 12 август 2009 - 17:51

Също така и със бензин става.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 12 август 2009 - 18:48

Спокойно колега първо пробвай със бензин ако не става мини с корселин с него ще падне спрея. Да ще се получи матиране на лака но със пастиране след това ще лъсне като нова. Успех и пиши какво е станало.
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 12 август 2009 - 21:31

Колеги тая процедура с отсраняването на спрей съм я правил многооо пъти (не от моя автомобил да чукна на дърво :hand: )
Едно парцалче напоено с малко кореселин и се турка много внимателно без натискане, след като се изчисти се Полира с 2 вида полир паста иначе лака остава матиран но само повърхностно което с полиране на машина става идеално ;) Другия вариант е с най силния спирт от аптеката (примерно 90 или 100 процентов ) :) И двата метода са добри и вършат работа.

Поздрави ! :newsm05_41:
Отговори

vforvrej снимка vforvrej 12 август 2009 - 22:07

 D_M_S, на 12 Aug 2009, 02:57 PM, каза:

Здравейте , колеги. Някой ми е напръскал през нощта колата със спрей. Има по задния капак и предния капак и по едната врата.
Има ли някой идея дали има начин да се отстрани този спрей. Боята на колата е металик .


Колега, попълни КОД на ДВГ в профила си!


Колега зимаш кофа с вода и сапун и търкаш!На моята стара кола ми бяха направили сащото и така го махнах!
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 13 август 2009 - 12:42

 Mr^DeatH, на 12 Aug 2009, 05:08 PM, каза:

И аз съм го пробвал и работи метода с кореселина,но ми се струва,че там където го изтърках се матира лека :hand: !Не си личи ,но ако изтъркаш такава голяма площ на видно място ще си личи и то доста !Според мен използвай пастиране както ти казаха колегите по горе!!!Успех!!

Поздрави!! :newsm05_41:

Подкрепям колегата , търкахме на 1 корса смулата смъкна се всичко !!! спор няма обаче наистина леко матира и се вижда особенно по капака но пък полсе може да я пастираш и няма да личи !
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 13 август 2009 - 21:53

С тея пасти за пастиране ефекта ще е временен.... след второто третото измиване пак ще матира мястото... не се ли полира мястото с полир паста на машина просто сичко ще е временно с тия пасти за пастиране.. Казвам го от личен опит :newsm05_41:
Отговори

D_M_S снимка D_M_S 14 август 2009 - 09:57

Благодаря на всички за съветите. Днес пробвах на едно малко място с корисилин и на пръв поглед става.
Ще изчакам малко да видя как ще стои и после ако всичко е както трябва ще я мина навсякъде с корисилин.
Ако станат хубави снимки ще ги пусна да се види крайния ефект .
Отговори

floyd снимка floyd 15 август 2009 - 09:22

Ама ти не я бави много че боята се пече на слънцето и по-трудно пада. Действай докато е прясна.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 15 август 2009 - 09:57

Подкрепям колегата. Колкото повече съхне толкова по-трудно се маха. Първия ден може и само с вода и търкане но изсъхне ли с всеки изминат ден става по-трудно.
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 17 август 2009 - 09:44

с парцал с корселин преди години си изчистих кадета който го бяха напръскали със спрей целия - не навредих на лака или боята но бая търкане падна а след това веднага на автомивка и хубаво измиване
Отговори

D_M_S снимка D_M_S 17 август 2009 - 11:03

В крайна сметка първо на автомивка, после минах с коресилин навсякъде където имаше спрей , и на края с полираща паста 3 номер на 3М и стана перфектно. Благодаря за съветите на колегите
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg