Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Относно Вектра Б

Тази тема е заключена « Prev

G2233 снимка G2233 07 октомври 2007 - 13:24

Привет фенове.Обмислям покупка на кола и съм се спрял на Опел Вектра 1,8/16v, 97г. Колите които разглеждах до сега по обявите в нета мн. ми харесват(поне на външен вид), но като гледам описанията за колата ми направи впечатление, че някой са на над 200000км .Понеже се намирам в Швеция и тук хората карат здраво, но и друго че имат достатачно средства да си поддържат колите в перфектен вид. Та.. това ме притеснява ако си взема Вектра на над 200000км, ще имам ли сериозни ядове в близкото бъдеще. Все пак това ще ми е първата кола. Благодаря предварително ако някой сподели мнението си.
Отговори

Vectra_777 снимка Vectra_777 07 октомври 2007 - 18:42

 G2233, на Oct 7 2007, 02:24 PM, каза:

Привет фенове.Обмислям покупка на кола и съм се спрял на Опел Вектра 1,8/16v, 97г. Колите които разглеждах до сега по обявите в нета мн. ми харесват(поне на външен вид), но като гледам описанията за колата ми направи впечатление, че някой са на над 200000км .Понеже се намирам в Швеция и тук хората карат здраво, но и друго че имат достатачно средства да си поддържат колите в перфектен вид. Та.. това ме притеснява ако си взема Вектра на над 200000км, ще имам ли сериозни ядове в близкото бъдеще. Все пак това ще ми е първата кола. Благодаря предварително ако някой сподели мнението си.


Взимай колата не се притеснявай !!!
Аз също си купих аболютно същата като тази която си харесал на 175 000 км , но никои не може ми гарантира че километража и не е връщан поне малко!
Много съм доволен от колцата , но за бъдещи проблеми и тем подобни никой не може да ти каже !
Карай си я ти да си здрав кола се купува ! Пък и нищо вечно няма на този свят и не живеем по 100 години не се знае утре можем да умрем.За туй не му мисли зимай си я и със здраве да си я караш !!! :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 октомври 2007 - 19:09

Бих искал и аз да дам мнение като собственик на такава Вектра Б от 2 години. Първо за колата: супер машина, стегната возия, добра динамичност. Разхода е добър, не пипа масло и като кола ме радва много. Но бих те посъветвал да помислиш за по нова като година и ако имаш възможност да е фейслифтова. Разликата не е само външна, има и отсранени проблеми, които за съжаление се появиха всичките при мен и общо взето в момента карам кола, по която смених всичко. Наистина 10 годинки не са като 6-7! Ремонтите и проблемите които съм имал са както следва: аморти и пружини задни, тапмони макферсони (дотук нормални неща), смяна на скоростна кутия (Ф18 преди фейса е с фабричен проблем, износва вторичен вал на диференциала и става лошо, ремонта ми излезе 950лв със смяна на скорости и съеденител), рециклиране на рейка (от миналата седмица, просто и беше дошло времето и изби, иначе луфт нямаше, общо 300лв). Иначе като кола е перфектна, яд ме е че не взех 2.0 16в, защото като пари и разход няма голяма разлика, но купето е тежко и има нужда от повече мощ. При феисовите са отстранени проблемите, скоростите са вече Ф23 и купето е претърпяло доста промени! Каквато и да вземеш ще останеш доволен, само да не е под 1,8 двигателя. Помисли колко може да отделиш и прецени кое е най-добре за теб, ако имаше преди 2 години кой да ме посъветва щях определено да взема по нова кола и наистина 2,0. Успех с покупката и да споделиш като я вземеш как е!
Отговори

G2233 снимка G2233 07 октомври 2007 - 21:37

Радвам се че се отзовахте с мнение. Истина е, че нищо вечно няма. Колата наиситина мн. ми харесва и се надявам края на другия месец да си харесам някоя Вектра. Може и 1.8 и 2.0 да е, ще зависи и от другите неща по колата,но определено няма да е 1,6. Само ,че не ми е ясно какво ще рече фейслифт и как да я разпозная по външен вид дали е с новия фейслифт.
Отговори

Оги снимка Оги 07 октомври 2007 - 23:24

 G2233, на Oct 7 2007, 10:37 PM, каза:

Радвам се че се отзовахте с мнение. Истина е, че нищо вечно няма. Колата наиситина мн. ми харесва и се надявам края на другия месец да си харесам някоя Вектра. Може и 1.8 и 2.0 да е, ще зависи и от другите неща по колата,но определено няма да е 1,6. Само ,че не ми е ясно какво ще рече фейслифт и как да я разпозная по външен вид дали е с новия фейслифт.



Е тая е след фейслифта, най-лесно ще я познаеш по това, че декоративната решетка е никелирана и по халогенчетата. Задната броня също е по-различна. Като цяло ако борните са изцяло боядисани и има прагове значи е от по-новата
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Тази е преди фейслифта (общо взете преди 00')
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Моя съвет също е да вземеш такава след фейслифта, разликите са много и всичките в + за по-новата, не само заради годината. Все пак модела се произвежда от 96' и на тези след 00' са поправени/усъвършенствани мноооого детайли.
Обикновено към 2.0 двигателя ще има и повече екстри, но и 1.8 си е безупречен
Успех
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 октомври 2007 - 23:39

Разликите, които са най-видими са както каза Оги решетката, халогените, праговете и броните. Задния капак на багажника е разлличен, преди фейса осветяването е от бронята нагоре, след това го слагат в самия капак на багажника. СЪщо отличително са фаровете. Старите са с отделен мигач, новите са цели и "кристални". Лайсните са в цвета на купето. Модификацийте с екстри са CD и върха е CDX. Като екстри, които ще са ти от полза са MID (борд комп, показва доста неща, най-важното от които е разхода), ел.огледала с подгряване (за зимата е супер, в Швеция се съмнявам да има без), климата е ясна, евентуално автопилот, ел.пакет и много е удобен чупещия волан. Други възможни са оригинален шибидах, пръскачки на фаровете, ксенон, теглич и др. Успех и покажи какво си решил да взимаш!
Отговори

G2233 снимка G2233 07 октомври 2007 - 23:55

Боя се че няма да ми стигнат парите за Вектра след 99г (новия фейслифт).Тъй като тук за кола над 26000SEK е задължително пълно автокаско, пък въпросните Вектри вървят над 33000SEK. Така че ще се примеря с Вектра 97 в най-добрия случай 98 старият фейслифт.Другото което е, че ще съм тук още поне месец и половина и не виждам смисъл да се набутвам за пълно автокаско. Остава да случа на бройка и късмет:) Иначе колите тук са доста лачени, невярвам да им въртят километражите:) но кой знае.
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 октомври 2007 - 23:59

Ти като се спреш на екземпляра го снимай и дай да го видиме. После ще му мислиш. Прецени си добре състоянието и ако имаш вариянт да я вземеш без каско и директно да пътува насам е идеално. Може ли само цените да ги обърнеп в друга валута? За Швеция се сещам за други неща, но не и за котировки.

пс: И внимавай в колата да не е сниман някой филм с палави Шведки на историческа тематика!
Отговори

G2233 снимка G2233 08 октомври 2007 - 00:04

xaxaxa Обезателно ще постна няколко снимки на екземплярите на които сам се спрял, но това ще е по-нататак. А относно валутата : 10SEK = 2,13LV
Отговори

NighDriver снимка NighDriver 08 октомври 2007 - 00:07

Приятелю 100% километража е баран,аз съм "пресен" собственник на Вектра Б която по километраж е на 113500км.(97г.),но мислиш ли 4е са реални,аз не.
Виж като цяло поведението на колата,на двигателя,при шофиране,нека километрите и "екстрите' не ти замъглят погледа при избора.
Аз не на празно близо 2 месеца обикалях за кола,и макар и да ми харесва за момента и да си "мърка" доволно не е гаранция 4е утре сутрин като я запаля и нема да изко4и нещо(пепел ми на устата).:mhihi:
Както казах е въпрос на късмет и не ходи сам да си я избираш,забери познати които имат 'око' на тези неща.
Дано си избереш най подходящата. :19a:
Отговори

Maiky снимка Maiky 08 октомври 2007 - 00:09

:mhihi: :19a: :19a:
Говори за двама. Продавам моята и идвам. Хем колите евтини, хем шведки!
Успех!

пс: Вземи по-новата, няма да съжаляваш. Евтиното излиза по-скъпо!
Отговори

G2233 снимка G2233 08 октомври 2007 - 00:15

Ами и на мен ми се иска по-новата, но имам и куп други разходи по прибирането ,такси а и без застраховка няма да се размина поне 30%. А иначе аз си знам какво да и гледам на колицата, все пак имам малко опит с тези неща( бачкал съм в два сервиза преди време,пък и професията ми е ДВГ).Ще забера една партия с мен шведче ,колега от бачкането за преводач:)
Отговори

G2233 снимка G2233 29 октомври 2007 - 22:35

Здарвейте отново:).Искам да купя опел. Днес ходих да гледам една вектра и направих почти вс. което е описано в темата "какво да гледам преди да купя автомобил" и ми направи впечтление като отворих капачката на маслото , по време на работа на ДВГ,че от там духа и хварля масло. Но на мен ми се струва нормално при положение че моторът работи и разпределителните валове се вартят - следователно хварля и масло.От отвора за щеката сащо гледах дали духа - но от там няма проблем,не духа Ауспуха не е омаслен- проверих, чернилката се изтрива почти мигновенно от пръста и не е мазна.
Споделете ващо мнение при такава ситуация. Задължително ли е да има някакъв проблем по ДВГ. Пък и колата си работи мн добре .Поне на мен така ми се стори.Не променя обороти,работата на ДВГ е стабилна.
Отговори

Maiky снимка Maiky 29 октомври 2007 - 22:49

Много е трудно да се дава мнение за нещо, което не си виждал. От описаното горе не би следвало да има проблеми. Като се покара колата ще стане ясно. Нали си знаеш - риск винаги има. Сменяш консумативи и ако не избяга компресията с конете си уцелил добър екземпляр. Кажи повече за колата, двигател, година и др.такива. Има и поне 5 теми от последните 2 месеца специално за Вектра Б, потърси ги с Търсачката и ще имаш четиво! Успех!
Отговори

G2233 снимка G2233 29 октомври 2007 - 23:03

Вектрата е 97г 2.0 16v 135коня. 164000км.Няма климатик. има подгряване на седалките ел стъкла огледала както си му е реда. тракшън контрол. Покарах я към 3км има добро ускорение. ДВГ си реагира прилично. няма никакви съмнителни шумове. Сменени и са масло,маслен филтър,възд.филтър, ремъци. Но както забелязах гърнето е тръгнало не "пърди" но е поизгнило.това е до колкото успях да видя към 8 часа на улично осветление. няма удари по колата.Поне за това огледах щателно няма и ражда по купето никаде.
Отговори

Maiky снимка Maiky 29 октомври 2007 - 23:05

Без клима не бих я взел, дори и златна да е. Как може да няма, главата ми не го побира. Двигателя е най-добрия възможен, маслото не разчитай, сменяваш го задължително, защото не се знае какво може да е сложено като бонус с него. Аз поне бих го сменил! Но за климата - определящ фактор. Освен ако не я дават за 5хил.
Отговори

G2233 снимка G2233 29 октомври 2007 - 23:08

Колата е 4200лв. Но това да не ви заблуждава, тук този модел толкова върви.(Швеция)
Отговори

Maiky снимка Maiky 29 октомври 2007 - 23:11

Днес мой приятел докара за 3-ка ЕВРО същата такава, CDX изпълнение, перфектна от Германия. Зависи къде ще я караш, в БГ без клима вече не си е работа. Цената иначе е трепач!
Отговори

G2233 снимка G2233 29 октомври 2007 - 23:42

Тук за да вкарам кола в какъвто и да е сервиз. Трябва да подам заявка и те да ми насрочат дата кога мога да я докарам за да я видят. Пък и само да я вкарам в сервиза на опел , директно ми взимат около 50 евро.После зависимост от услугите цената почва да се катери.

Незнам дали се получи : http://www.bgphoto.n...78279255000.jpg
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 29 октомври 2007 - 23:48

Нищо ненормално не виждам от описаното горе.Моята също като отвориш капачката духа и мята малки капчици масло,но нямам грижи вече 3 години.Успех!
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg