Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 февруари 2020 - 10:48

Всеки сам си решава, а и има сигурно 50 фактора дето оказват влияние. Примерно астрата 17-ките и са с по-малък офсет и съответно са по-навън. По тая причина вози по-хубаво със 17-ките колкото и странно да звучи. Седи и по-добре на пътя. Летните ми 16-ки са с подсилен борд и возят по-твърдо... Континентал имат подсилен борд, но в долната част между борда и грайфера имат една мека лента. Това ги прави здрави и комфортни. Други марки я нямат тая технология. Абе като вземаш такива решения има 1000 неща да обмислиш.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 февруари 2020 - 11:48

 Ne6to Smisleno, на 19 февруари 2020 - 10:48, каза:

Всеки сам си решава, а и има сигурно 50 фактора дето оказват влияние. Примерно астрата 17-ките и са с по-малък офсет и съответно са по-навън. По тая причина вози по-хубаво със 17-ките колкото и странно да звучи. Седи и по-добре на пътя. Летните ми 16-ки са с подсилен борд и возят по-твърдо... Континентал имат подсилен борд, но в долната част между борда и грайфера имат една мека лента. Това ги прави здрави и комфортни. Други марки я нямат тая технология. Абе като вземаш такива решения има 1000 неща да обмислиш.


Не го оспорвам, даже никак. Но ти говориш вече за хептен високите класове гуми.
Аз имам предвид по-обикновените(средния клас), без run flat и разни такива. Никога няма да сложа 18-ка, щото било хубаво. Винаги ще предпочета 16-ката, за да ме вози по-меко.. те масовката са вече с 16-ки. Освен това къде е цената на 16-ка джанта, къде е на 18-ка
Един вид ще правя компромис с това да ми е добре и даже ще дам сума пари отгоре за да не ми е добре, как ще стане...

Такива джанти и гуми нископрофилни си струват само на спортягите(според мен), където и оТкачването си е такова че каквито и гуми да туриш, все камъните в бъбреците са навън.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 февруари 2020 - 11:53
Отговори

benzy снимка benzy 19 февруари 2020 - 12:19

Леле как се "натоварихте" за едни джанти, споко... и в крайна сметка и двамата признахте, че по-голямата джанта е по-красива ;) Уплътнява арките по-добре и пропорцията спрямо купето е друга. Избора на малка джанта е рационален, а Димов повтори това, от което почна целия "спор" - голяма кола, голяма джанта, много пари. Иначе правим компромис, за да си нямаме ядове и проблема не е в голямата джанта, а в калпавите пътища.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 24 февруари 2020 - 07:57

Малко отчет за уикенда. Ходих да видя тази кола: https://www.mobile.b...45&slink=eh6p0h Много добре изглежда, няма ги двете седалки в багажника, няма я и щората на багажника. Търговеца твърди, че била карана от някакво районно в Германия и, че е много гледана кола. Двигателят си пали и работи добре, нищо не излиза за ниско налягане на маслото, но някъде в тема за Инсигния четох, че това може да стане след първата му смяна, ако вътре има някаква добавка.
Вчера пък отскочих до София за това: https://www.mobile.b...07&slink=eh6p0h Добре изглежда, всичко е налице, имаше жулнато по броните и натиснато по калниците на две-три места, задният мост ми направи впечатление, че има ръжда, Опел е, няма как. :-) Работи и се движи много мазно, двигателят почти не се чува, скоростите превключват неусетно. Оказа се, че няма парктроници, дисплея бил за навигацията. Човека упорито твърди, че колата е битурбо и не ще да свали пукнат лев от цената. Та от двете коли повече ми хареса софийската, но цената ми е малко височка.
Имам и още две набелязани, тази: https://www.mobile.b...76&slink=eh6p0h и тази: https://www.mobile.b...82&slink=eh6p0h Първата е на много привлекателен пробег и много ми харесва салона с тоя цвят, но ме притеснява как ще се движи с тоя никакъв двигател, пък и с тая идея за търг, цената вероятно ще е бетон. Не се съобразих вчера да отида да погледна и нея. Втората пък е на доста добра цена, с уж приемлив двигател, но пък ми идва много далеч, ако има колега от форума, който да е ходил да я гледа, ще се радвам да чуя мнение.
Та така, общо взето съм до никъде. Оказа се, че да намеря бензинова Зафира Турър, автомат, е доста трудно начинание...
Мнението беше редактирано от Иван33: 24 февруари 2020 - 07:58
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2020 - 09:50

Не мога да го твърдя със сигурност, но и тези с посолството не знаят какво продават :biggrin:
1.8 мотора съм почти убеден, че не се съчетава с автоматичните скорости в шах съм :confused:

Същото е и със софийската, 99% съм убеден, че не е туинтурбо ама както и да е...

Добре дошъл в приключението "купувам си кола" - няма да се отчайваш, видял си 2 коли до сега, ако си късметлия като видиш 20 ще намериш и твоята
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 февруари 2020 - 10:01

Тази с 1.6 турбото НЕ Е битурбо.
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2020 - 10:23

Щом и Тишо е съгласен, че не е туин - звъниш на човека в София и му казваш, да ти покаже 2те турбини и че за всяко турбо по-малко му сваляш 2 бона и си готов :kinggrin: усещам те, че ти е харесал тоя мотор :)
Отговори

Иван33 снимка Иван33 24 февруари 2020 - 10:23

 benzy, на 24 февруари 2020 - 10:23, каза:

...усещам те, че ти е харесал тоя мотор :)

Хареса ми, да. Но цената ми се струва малко висока за тая кола и за тая година. Но продавача отказва да свали и един лев...

 benzy, на 24 февруари 2020 - 09:50, каза:

...1.8 мотора съм почти убеден, че не се съчетава с автоматичните скорости...
...не е туинтурбо...

И аз не намирам 1.8 бензин на Зафира Турър от тия години. По скоро е A14NEL, 1.4, турбо, 120к.с.
А другата не е нито би-, нито терцо- нито куатротурбо, не знам тоя човек защо упорства. Мотора е A16XHT...
Мнението беше редактирано от Иван33: 24 февруари 2020 - 10:28
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 февруари 2020 - 10:50

Малко спам ама ми е интересно как частно лице продава автомобил с дипломатически номера. Странна работа. Може би тоя убавец я е купил от посолството но има проблем.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 24 февруари 2020 - 11:01

 JorkataG, на 24 февруари 2020 - 10:50, каза:

...Малко спам ама ми е интересно как частно лице продава автомобил с дипломатически номера...

Вероятно се има предвид, че не я продава автокъща.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 27 февруари 2020 - 16:04

Колеги, още един въпрос. B20DTH също толкова проблем двигател ли е като A20DTH? Има ли някакви изразени "детски болести"?
Отговори

benzy снимка benzy 27 февруари 2020 - 17:37

Май всичките 2ки дизел са под тоя знаменател. Някъде четох, че при фейслифта 2014 са правили нещо, ама тия промени май не са довели до резултат...
Отговори

Иван33 снимка Иван33 31 май 2020 - 15:14

Здравейте! Продължавам да търся заместник на моята Зафира А и продължавам да не намирам. ;-) Дали пък някой не е ходил да оглежда този автомобил: https://m.cars.bg/of...97fce046434da67 да сподели впечатления?
Знам за проблемите на A20DTH, цяла карантина прекарах в четене по темата. :-) Искам бензинова кола, но на база на прочетеното взех да си мисля, че от A20DTH и A16XHT по-малкото зло е дизеловият двигател...
Отговори

benzy снимка benzy 31 май 2020 - 22:13

Какво намери като инфо за A16XHT и стигна до извода, че 2.0 дизел е по-малкото зло?
Отговори

Иван33 снимка Иван33 01 юни 2020 - 05:52

Основно проблема с разрушаването на буталата, останах с впечатлението, че няма начин да не се стигне до смяната им. На автомобила от "Дженеръс ауто", който гледах и който е с този двигател, са правени вече два пъти, като между двата ремонта има едни 17000км. При това колата е на реални 85000. После е ангренажната верига, която също се налага да се смени на едни примерно 140-150000км., разтягала се била. След това са някакви балансиращи валове, които също са с верига, която пък е от страната на скоростната кутия и смяната е цифра. Някакъв клапан за картерните газове, който се сменя заедно с капака на цилиндровата глава, на колата от "Дженеръс" веднъж вече е сменен... Това е общо взето. Давам си сметка, че по нашите и чужди форуми пишат хора с проблеми, т.е. няма как да знам дали тези неща се правят на 5% или на 55% от двигателите.
При A20DTH останах с впечатлението, че се сменя една маслена помпа за 700лв. заедно с уплътнението, евентуално основни и биелни лагери и ако двигателят не е вече пътник, би могъл да кара още доста време. Смяната на ангренажен ремък също е по-достъпна като цена от тази на A16XHT... Да не говорим, че и като разход на гориво двата двигателя са доста близки.
Впрочем това е автомобила, който продават "Дженеръс ауто" :
https://www.mobile.b...99&slink=fmg7gf
Разговарях с техен представител и някъде в друга тема бях написал какво ми разказа за колата...
Мнението беше редактирано от Иван33: 01 юни 2020 - 05:54
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2020 - 10:14

То няма мотор с верига, на който не се сменя, като 200-250 хил км е максимума ако не искаш да рискуваш. Тука при нас витаят митовете, че това са необслужваеми мотори, останало още от време на чугунените дизеляци на Мерцедес. В общи линии в дългосрочен план излиза приблизително еднакво във финансов план дали с ремък или верига... а за буталата проблема доколкото знам се решава окончателно с ковани...
Като сложиш разправии с дпф-и и егер-и, които заради саждите дават повече проблеми при дизелите, дюзи и съединител и т.н. и в дългосрочен план дизела излиза не по-евтин от бензина... трябва си голям километраж, за да се избие от гориво тази разлика...
Иначе да, май A20DTH може да кара доста, но ако както казва колегата Димов, го отвориш преди покупката, да видиш какво е дереджето - а това сме го обсъждали, че трудно някой продавач ще го позволи :)
Отговори

Иван33 снимка Иван33 01 юни 2020 - 11:03

По принцип повече клоня към бензина на "Дженеръс". Пък и колата така или иначе вече е правена, според тях към момента е в идеално техническо състояние. Возих се в една, абсолютно същата, и много ми хареса. Докато тази от Германия малко ме съмнява да е баш на 182,500км, пък и не се знае и там какво и къде е човъркано.
Друго се замислих. Следя обявите от месеци а нови коли не излизат. Толкова ли са хубави тия Зафира Турър, та хората не щат да си ги продават? :-)
П.С. Ковани бутала заедно с цената за труд няма ли да отидат на половината от цената на тая кола?
Мнението беше редактирано от Иван33: 01 юни 2020 - 11:20
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2020 - 13:00

Нямам представа каква е цената, чел съм че така се решава проблема просто :)
Предполагам 2-3 хил лева... знам ли. Някой от колегите може да се включи да каже, ако е толкова, там някъде е и ремонта на A20DTH ако е проблемен и вече е късно.
На мен в почва да ми влиза вагарец в з***ка за ново возило и тръгвам по твоя път и така като гледам, в тия години бензин - дизел са доста еднакви като разходи, а идеален модел без някакви слабости няма. От тука нататък трябва да свикваме, че е скъпо и че ще се прави :(

А, че не излизат коли моето предположение е просто, че драстично по-малко са произведените. От първото поколение на Зафирата се продаваха по 200-250 хиляди годишно - от последното, по 70-80 хил... Там някъде стартира бума на СУВ и продажбите на семейните ванчета намалха. Отделно, че в БГ масово се вкарват коли в по-ниския ценови клас до 10 хиляди, защото на тях се пада големия дял от продажбите...
Мнението беше редактирано от benzy: 01 юни 2020 - 13:05
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 01 юни 2020 - 15:25

Погледнете този клип. Отнася се за Инсигния но двигателя е А16ХНТ. https://youtu.be/ehouWT7DvPI
Мнението беше редактирано от Kovardeil: 01 юни 2020 - 15:26
Отговори

Иван33 снимка Иван33 01 юни 2020 - 15:34

 Kovardeil, на 01 юни 2020 - 15:25, каза:

Погледнете този клип...

Гледах го. И този, както и още една камара, като него. Мозъка ми се размъти, чак ме е яд що ги гледах... :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg