Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Температурата на двигателя играе

Rippher снимка Rippher 11 април 2014 - 13:46

Здравейте.Това е таблото http://prikachi.com/...31/7249031m.jpg . Температурата играе по следния начин: Като си загрее колата започва да вдига градусите до 95 градуса(черичката по средата) и пеката включва , спада до 92(първата след 90) и пак тръгва нагоре до 95. Този кръг го прави почти постоянно.Ходих на майстор , каза ми че всияко ми е наред и това е нормално , датчика ми включвал на 95 градуса такъв му бил модела. Малко странно ми се вижда това игране на градусите.Дори като бях при майстора , на място запалена колата си вдигна 95 и включи перката , без да се подава газ.Човекът ми каза , че е нормално.Колата е Опел Корса 1.4 бензин,60 коня , 1994 година. Какво мислите , дали е нормално това?
Отговори

borro снимка borro 11 април 2014 - 17:48

Провери си нивото на антифриза, при недостатъчно количество - това е една от причините. Друга по-малко вероятна е да имаш някъде запушване и циркулацията да е неправилна. Помпата дали работи.
Има маркуче преливно предполагам, което влиза в казанчето - провери дали не е запушено.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 април 2014 - 18:02

 Rippher, на 11 април 2014 - 13:46, каза:

. Какво мислите , дали е нормално това?


Ами колега, нали затова е перката? Колата е нормално да загрее до определена температура, след това отваря термостата. При по-топло време или когато стоиш на едно място вдига по-висока температура и перката е НОРМАЛНО да включи, за да охлади,
Отговори

Rippher снимка Rippher 13 април 2014 - 08:52

Благодаря ви.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg