Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем Ел. Ръчна спирачка с Опел астра j

Bratset снимка Bratset 10 декември 2020 - 19:46

Колата е Опел астра j 2011г. С двигател 1.4 120 кс. От няколко дена при тръгване на зад се чува силно стържене за секунда след което изчезва. Не съм използвал руната и на таблото няма никаква индикация за грешка или да свети или мига ръчната спирачка.Не съм сигурен дали е от ръчната. Но няма според мен от къде идвастърженето Колата има накладки. Моля за помощ
Отговори

benzy снимка benzy 10 декември 2020 - 20:12

Не е нещо конкретно, но някъде бях чел, че J-ките имат проблеми точно със „затягането” на задните дискове и износването на супортите. Търси нещо в тази посока
Отговори

Bratset снимка Bratset 10 декември 2020 - 21:03

Колега благодаря за мнението. Когато тръгна и карам няма проблем при спиране. След като минах няколко километра спрях и включих на задна скорост няколко пъти и нямаше проблем със стържене или по точно задържане на задните колела. Ако някои друг помогне със съвет ще бъда благодарен.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 декември 2020 - 21:16

Огледай апаратите отзад. Спирачната система в задната част по- точно. Друго няма какво да задържа!
Отговори

Bratset снимка Bratset 15 декември 2020 - 13:42

Зд. колеги. Посетих сервиз където ми беше извършен преглед на задните спирачни апарати. Майстора каза,че всичко е наред и най вероятно от влагата са били залепнали накладките за диска. Между другото, четох в интернет, че на j модела много бързо им ръждясвали задните апарати и имало нужда понякога от профилактика и ремонт.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg