Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане в двигателя Z16XEP 105HP

Georgi Petkoff снимка Georgi Petkoff 24 април 2017 - 13:52

Здравейте,

Аз съм новорегистриран потреботел и моля да ме извините ако тук не е мястото на темата или вече е дискотирана, но се надявам да намеря полезен съвет тук.

Миналото лято на докато бях на път отказа едния цилиндър на колата. След като се прибрах на ход (около 100км) и отидох в сервиз се оказа че на втори цилиндър няма компресия. Разглобиха я - имаше изгорели клапани.
Майстора обаче каза че има и луфт на буталото и каза че е хубаво да се отвори двигателя и по на долу за ремот (+350лв). Консултирах се с хора които разбират(даже ги отвeдох на място да видят какъв е луфта)и ме посъветваха да не се пипа. Било нормално да има малко луфт. След като се извърши ремонта всчико беше наред. Колата работи нормално, но след като загрее малко се появява ритмичен шум от двигателя. Ходих пак при майстора и първо каза „може да ти е спукан изпускателния колектор”, но след това вика „аааа нали не оправихме луфта в буталото - от там е това тракане. Но няма проблеми може да минеш още 200000км без проблем. ”
В крайна сметка колектора наистина беше спукан, оправиха го в ЕМ Комплект, но тракането си остана.
Моля за мнение(дали е така, както казва майстора) и/или препоръка за специалист, който може да погледне.
Мнението беше редактирано от Georgi Petkoff: 24 април 2017 - 13:59
Отговори

Georgi Petkoff снимка Georgi Petkoff 18 октомври 2018 - 09:17

Здравейте,
Тракането идваше от клaпа за картерни газове. След смяната вече не трака :)
Мнението беше редактирано от Georgi Petkoff: 31 октомври 2018 - 15:07
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2018 - 09:24

Какво е калпа?
И си попълни това Z16XEP в профила, там където си написал Зафира Б
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg