Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Астра ф Х16ХЕЛ срещу кадет С20ХЕ

AlexMav снимка AlexMav 25 октомври 2011 - 16:32

Силно се съмнявам някой да завижда за каквото и да е - решил е да прави х16хел, направил го е. Повечето колеги избират просто да вкарат по-големия мотор. Конкретният сетъп според мен не е конструктивно издържан, ако се не лъжа колегата kalkki смени няколко колянови вала. Така, че следващият, който реши да направи този сетъп може и да не излезе от сервиза, за да накаже когото и да било. Нищо лично. А правописът е демонстрация на личното уважение към останалите потребители на форума.
Отговори

rulemaker снимка rulemaker 25 октомври 2011 - 17:37

:biggrin: ебати хейтърския форум. Сега кво? Яд ви е че вече не само хондите 1.6 бият 20хе, ами и астра 1.6 бие 20хе ли? Евала kalkki, продължавай да мачкаш наред. Погледа на собственик на 20хе след загуба е незабравимо нещо
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 25 октомври 2011 - 17:50

 rulemaker, на 25 октомври 2011 - 17:37, каза:

:biggrin: ебати хейтърския форум. Сега кво? Яд ви е че вече не само хондите 1.6 бият 20хе, ами и астра 1.6 бие 20хе ли? Евала kalkki, продължавай да мачкаш наред. Погледа на собственик на 20хе след загуба е незабравимо нещо

Ето и човека със извънземната хонда се включи :biggrin: да яд ни е че ХЕ-то пада , нека тошко май така му беше името ? Да пише как върви веско и да сподели за кадетта му какво според него е правено . А теб яд ли те е че астра 1.8 115 коня екотек е пред теб :pardon: биеш 20хе а припадаш от 1.8 115 :mhihi: :yahoo:
Отговори

mladeN_ снимка mladeN_ 25 октомври 2011 - 20:05

 qga_racing, на 25 октомври 2011 - 09:52, каза:

Как вървеше със на веско кадетта ? Сподели за доработктие на веско по кадетт-а му че ми е интересно какво знаете за колата :biggrin: и какви времена дава кадетта му ???? Как го виждаш .


3-4 автобуса от тия с хармоника. Колата е по-слаба от ХЕ, кой както иска да храни. Това, че се залъгва по Петрич, Сандански и има милион клипове с няк'ви уникално припаднали кадетчета не означава нищ (дано някой ден тия кадетчета влязат в 15-ките), в Русе мисля че видя какво ти причини зеленото кадетче и бъди сигурен, че въпросното кадетче, е не повече от 145-150 коня на мотора, така че се сети сам какво ще ти причини истинско ХЕ с модове! :newsm05_41: От твоя край незнам защо не се пробваш с на Денишев кадета, а само с някакви които им е трудна работата на 4 цилиндъра. Спора най-лесно ще се реши в ХЕЕД където най-нагледно ще се види какво се случва с ХЕЛчето, до тогава всичко е празни приказки. :newsm05_41:

П.П. rulemaker-чо тебе не те ли пратиха в кулинарния форум да си разменяте рецепти за ориз, стига си хейтвал тука писна ми да ти чета глупостите които са презвели всички автофоруми и тва сичкото самочувствие незнам на какво го дължиш, дано не е на тая количка с работен обем на пароструйка и тюнинг тип fast n furious. :smile3560: Може да отнеса нещо, ама тоя пич не мисля че някой го трае вече. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от mladeN_: 25 октомври 2011 - 20:09
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 20:23

 qga_racing, на 25 октомври 2011 - 17:50, каза:

Ето и човека със извънземната хонда се включи :biggrin: да яд ни е че ХЕ-то пада , нека тошко май така му беше името ? Да пише как върви веско и да сподели за кадетта му какво според него е правено . А теб яд ли те е че астра 1.8 115 коня екотек е пред теб :pardon: биеш 20хе а припадаш от 1.8 115 :mhihi: :yahoo:

http://www.vbox7.com/play:0f4a45252f Ето клипче как стои астрата с на Веско кадета, гонката е от сфетофара на ОМВто на горе съм пътя за варна. Астрата си бе оборудвана със сичко докато на Веско багажника бе празен. На горе определено дърпаше, а и астрата е с оригинално окачване и на завоите се накланя доста и на горе поотпусках газта но на обратно, надолу нещата са коренно различни, астрата до края на 3та е пред кадета, на 4та ме настига и гонката свършва. Незнам какво е правено по кадета но определено си върви доста, това Веско ще каже, аз не съм следовател. Преди него се пуснах с астра с присадено ХЕ, за което момчето каза че е излязло доста и... просто коментара е излишен. http://www.vbox7.com/play:39826983b5 ето и още един старт по надолу който Роман не можа да заснеме поради технически причини. Астрата зима старта и до завоя бяхме кантар. Ако Веско дойде на нашата писта със сигурност ще падне от мен, гарантирам го, астрата съм я настойвал за нашата писта.
Мнението беше редактирано от kalkki: 25 октомври 2011 - 20:24
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 25 октомври 2011 - 20:27

 mladeN_, на 25 октомври 2011 - 20:05, каза:


немога да схвана смисъла на цялата тема след като само се спори , а нагледано никой не каза, че е свидетл на тези гонки (или аз не съм прочел нещо правилно), че видял на живо астрата и мотора и. И защо имаш гонки само с Кадети дай някакво време за 400м на астрата да добием реална представа. Това не е гадателски форум ако мислиш че от клиповете по 2 секунди се разбира нещо скоростта с която карате или нещо друге се лажеш. След като ти е писнало да обясняваш за мотора защо пусна темата :unsure:
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 20:42

 mladeN_, на 25 октомври 2011 - 20:05, каза:


Колега нещо не си догледал хубаво клиповете, махни очилата, по добре ще е, А ако мислиш че на Веско кадета е ного бърз ела го пробвай с наште тука слаби и умрели ХЕта да видим дали ще ги бие или ще припадне. За твое сведение на Иво кадета вече отдавна не се гони с него и по мои последни впечатления не е нещо особенно. Най бърз за сега е на Ванката със жълтото кадетче, ако мислиш че сте ного бързи елате и го пробвайте.
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 20:48

 Burn_0ut, на 25 октомври 2011 - 20:27, каза:

немога да схвана смисъла на цялата тема след като само се спори , а нагледано никой не каза, че е свидетл на тези гонки (или аз не съм прочел нещо правилно), че видял на живо астрата и мотора и. И защо имаш гонки само с Кадети дай някакво време за 400м на астрата да добием реална представа. Това не е гадателски форум ако мислиш че от клиповете по 2 секунди се разбира нещо скоростта с която карате или нещо друге се лажеш. След като ти е писнало да обясняваш за мотора защо пусна темата :unsure:

http://www.vbox7.com/play:c2f9736563 Сичко има бе колега,няма нужда да гадаеш тая година със сичкото си оборудване даде 15.5, но има голяма разлика когато е със задно гърне и без. Тука в Сандански не върви повече без гърнето но на калояново има разлика повече от половин секунда. Така че втория ден се бях подготвил и трябваше да влезе в 14ките, но уви времето бе лошо.
Мнението беше редактирано от kalkki: 25 октомври 2011 - 20:49
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 20:54

 AlexMav, на 25 октомври 2011 - 16:32, каза:

Силно се съмнявам някой да завижда за каквото и да е - решил е да прави х16хел, направил го е. Повечето колеги избират просто да вкарат по-големия мотор. Конкретният сетъп според мен не е конструктивно издържан, ако се не лъжа колегата kalkki смени няколко колянови вала. Така, че следващият, който реши да направи този сетъп може и да не излезе от сервиза, за да накаже когото и да било. Нищо лично. А правописът е демонстрация на личното уважение към останалите потребители на форума.

Колега мисля че открих проблема с коляновия вал и проблема е отстранен, иначе на тази тяга още на първото натискане да бе изгърмял.
Отговори

mladeN_ снимка mladeN_ 25 октомври 2011 - 20:59

 kalkki, на 25 октомври 2011 - 20:42, каза:


Колко пъти трябва да идват ХЕ-та по вашия край за да няма врели некипели :newsm05_41:

 kalkki, на 25 октомври 2011 - 20:23, каза:


Няма кво да не ти е ясно аз ще ти кажа - На Веско мотора е на 200 000 + съвсем стоков и не е отварян от както е станал ХЕ, има един чип и това е, ако мислиш че заради 3-те мокетчета от багажника те е бил - кофти за тебе. За ваще ХЕ-та няма смисъл да се идва и със С18ХЕ защото просто са супер припаднали, говоря конкретно за тия които биеш, да не се засегнат други колеги.

За тая астра която си бил, ако е четириврата с вентилатори джанти, ще ти кажа само че мотора е след 30 отваряния кое то кое по-по-най...

 kalkki, на 25 октомври 2011 - 20:23, каза:


От тия клипове виждам, че и Роман те пляска, а за кантари с Веско неможе и да се говори, както той каза "все едно карам с NE" ;)

Тия глупости за сетъпи в Петрич, че в Баховица не вървал сетъпа от Дойренци и със гърне била по бърза в Бабово от колкото без гърне в Toрбалъжи, няма нужда да ги пишеш, колата толкова си може навсякаде.

Клипа от събора като биеш тая корса веднага е на лице, но не виждам клипа където Борко с С18ХЕ-то ти направи 30-40 влакови композиции? Не е готино да качваш клипове само като биеш. ;)
Отговори

rulemaker снимка rulemaker 25 октомври 2011 - 21:13

 qga_racing, на 25 октомври 2011 - 17:50, каза:

Ето и човека със извънземната хонда се включи :biggrin: да яд ни е че ХЕ-то пада , нека тошко май така му беше името ? Да пише как върви веско и да сподели за кадетта му какво според него е правено . А теб яд ли те е че астра 1.8 115 коня екотек е пред теб :pardon: биеш 20хе а припадаш от 1.8 115 :mhihi: :yahoo:

Ако това се случи ще ме е яд, да. Въпроса е че няма как да стане, щото и аз вървя пред хе-тата :newsm05_41:
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 21:17

 aan_astra, на 25 октомври 2011 - 11:58, каза:

Колега поздравление за това което си постигнал с х16хел наистина е станал вървежен мотор.

Благодаря за поздравлението, но ного добре разбирам колегите какво имат предвид. В началото и аз мислех да си слагам ХЕ в астрата но се отказах по ред причини. Нещата с мотора станаха съвсем случайно. Колега никой не може да каже кой е максимума на даден мотор, жоро карбуратора има една темичка в която пише че постоянно му идват идеи за подобряване на мотора и още не е достигнал максимума, така че няма смисъл да се спори излишно. Това си е мое лично мнение, но така разтърган на 1.8 е сериозен конкурент дори и за тунинговано С20ХЕ. Ако си мислиш че имам ного сериозни модове и ного пари са вкарани в мотора се лъжеш. Кол. вал и бутала се намират по форума както се казва за жълти стотинки, колата има само един спортен см. вал който го зех от Хед 91 за 500лв, мантзелче за 300 и генерация на ф 60, която е не повече от 300-400лв. И като направиш една сметка за 2000 бона караш кола по бърза от стоково ХЕ. А за тия пари ХЕ ли ще къпуваш ще го тунинговаш ли? Само лексмала ти е 700 втора ръка, схвана ли, да не говоря за валове, и други неща.Още веднъж казвам че не желая да споря с никого кой двигател е по добър секи сам си решава какво да кара и тунингова, аз показвам едно решение на задачата и нейния резултат.
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 21:31

 mladeN_, на 25 октомври 2011 - 20:59, каза:

Колко пъти трябва да идват ХЕ-та по вашия край за да няма врели некипели :newsm05_41:

Колегта виждам че изобщо не си в час и си плямпаш поинерция, Роман лично го бе писал че пада от астрата, и той ли ще лъже! Няма нужда да споря за глупости щом в Русе карате най бързите ХЕта а тука са умрели така да бъде. И със Борко на събора въобще не сме се пробвари имаше само по един старт, нищо повече.Борко даде 16ка, без седалки и оборудване а аз дадох 15.5 със седалки и оборудване, та ти си направи сметка колко автовоза ще ми е направил :smile3560: :smile3560:

 rulemaker, на 25 октомври 2011 - 21:13, каза:


Ех колега и теб те почнаха, евала за моабета.
Отговори

mladeN_ снимка mladeN_ 25 октомври 2011 - 21:40

Колега на събора времената се смятаха с хронометръчета смятай колко са истински, Борко си е в 15-ките 100 на 100, а ти си много далече от тях! Тия работи за 14 сек. по-добре не ги казвай друг път някой ще получи инфаркт от смях. На клипа ясно си се вижда, че Роман те дърпа яко след 100 точно когато излезе бусчето той намали и пак върви повече. Дори беше писал някаде, че те бие но няма какво да търся да ти доказвам само като видя как пишеш "НОГО" и как смяташ времената на 400 метра с хронометърчето си ми ясен. Да не говоря за сетъпа ти за пистата в Сандански. Предствям си как си подредил кутията специално за Петрич и в Сандански отиваш с другата настройка и по-мекия слик. :biggrin:

Много добре знаеш какво стана с Борко, незнам какво се опитващ да кажеш. Русе е доста далеч от най-бързите ХЕ-та, но бъди сигурен, че са пред твойта кола. Ама знам ли тя е "НОГО" коне и "НОГО" върви, потенциална заплаха за М-ки. :drinkin:

А тоя клоун rulemaker, вместо да седне и да я продаде тая пласмасарка (за чиито 5 коня над 100-те плащаш големия данък ;D) дето даже няма нищо общо с Хонда заради американския си произход кви ХЕ-та бие не го знам.

Толкова от мен по темата, успех с бегачката. :kinggrin:
Отговори

astraaa снимка astraaa 25 октомври 2011 - 21:44

Яката чесане на езици...
Само мога да кажа на колегата БРАВО за това което е направил независимо от кои колко е падал или бил...
Толкова ли е трудно да се осъзнае че има бързи но и по бързи коли...
Трябва само да се радваме че има такива ентусиасти като колегата,а не само "как ще си го бил тва е невъзможно"...
Извинявам се за тона но прекалявате....
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 25 октомври 2011 - 21:45

Аз ще съм малко офф. Мястото където се правите на рацери в Русе по тези клипове мисля, че не удачно. Точно след ОМВ-то пресичат хора на 2 места поне. Невярвам да успеете да спрете с тези скорости и после ще си носите последствията до живот :newsm05_41: Така, че умата и си подбирайте по подходящи места :smile3560:
Отговори

kalkki снимка kalkki 25 октомври 2011 - 22:12

http://tuning.bg/for...5091&start=3720 Ето я и темата на Роман. Прав си колега че е ного опасно такива улични гонки и затова не съм свикнал да карам на такива места, тука в Сандански поне си имаме хубава писта и нямаме проблеми с безопасноста.
Мнението беше редактирано от kalkki: 25 октомври 2011 - 22:13
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 25 октомври 2011 - 22:39

 kalkki, на 25 октомври 2011 - 20:42, каза:

Колега нещо не си догледал хубаво клиповете, махни очилата, по добре ще е, А ако мислиш че на Веско кадета е ного бърз ела го пробвай с наште тука слаби и умрели ХЕта да видим дали ще ги бие или ще припадне. За твое сведение на Иво кадета вече отдавна не се гони с него и по мои последни впечатления не е нещо особенно. Най бърз за сега е на Ванката със жълтото кадетче, ако мислиш че сте ного бързи елате и го пробвайте.

Веско никога не е претендирал че е много бърз ,мотора му не е отварян както винаги е казвал който не вярва да го отвори но за негова сметка , кадетта има чип генерация и регулатор на горивото. А моето лично мнение е че Веско ще обърне на достатачно от колите ви огледалата!


 rulemaker, на 25 октомври 2011 - 21:13, каза:

Ако това се случи ще ме е яд, да. Въпроса е че няма как да стане, щото и аз вървя пред хе-тата :newsm05_41:

Е как нема да стане ,астрата те е опукала до 120 и ти си пуснал гаста като най смелият рицар , такова ще ти е и гоненето приятел ! Само съвет не приказвай глупости как си биел ХЕ-та и стига си прикривал че си паднал от астра 1.8 115 коня , то срамно няма де но има доста сериозна разлика между астра 115 коня екотек и ц20хе :icon_razz2:
Отговори

kalkki снимка kalkki 26 октомври 2011 - 07:49

Колега не знам защо вкарвате дразги между мен и Веско, особенно оня другия всезнайко, дето ги разбира ного. Всеки уличен гонкаджия си има малки хитринки които да накара колата да дръпне до 1-2 коли повече на 400м. Идеята не беше да се пробвам с Веско а просто звъннах на Роман да се видим и да пийнем по нещо. Момчето следи и нашата тема в Тунинг БГ и му бе интересно на Веско кадета как върви с мен. Не случайно знаете и има клипове където Веско пада от Роман, а сега го бие. Веско му твърди че на колата му не е отварян двигатела и има само чип и генерация и ме попита дали е възможно така да е тръгнала. Не съм следовател и не искам да споря за чужди коли, но определено кадетчето върви добре. В началото като му звъннахме Веско отказа да дойде, ного добре съм му казвал за модовете на астрата и може би не ве ного сигурен в кадета. След първия клип който направихме, думите му бяха ного добре ти върви колата, явно знае за какво става въпрос. Няма нужда да гаворите от негово име и да вкарвате излишно напрежение, познавам се с Веско и никога не е стоял между нас въпроса коя кола е по силна. Ако Веско има желание да дойде към Сандански, няма проблем да се пробва и с тукашните С20ХЕта, но да се спори за глупости просто няма смисъл.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 26 октомври 2011 - 09:59

Какво тук спорите като е ясно че колата е била в началото ХЕЛ.
Май ще се окажа прав че гонки срещу ХЕ-та с превъртяни километражи е лесно. И колегата Борочворо ако е толкова смел може да заложи някой лев на ХЕЛ-а срещу някоя направена астра.., поне има доста от тях, че нали било тъпо правени срещу стокови. На умрял кон нож се вади лесно май? Щото навремето като Явор изкара 1000 коня от аудито не каза, че го прави от стандартния 5-так..така и при теб колега. Блока ти е бивш 1.6 строкнат... а и отделно си спомням, че доста време криеше какво си бил правил по мотора и навсякъде тръбеше че бил стандартен 1.6 леко засилен но без да даваш информация какво точно.
Тези които реват, че не сме се кланяли поне да са обективни. Защо да казвам евала на човек който до преди събора навсякъде тръбеше че бил с 1,6 стандартен а после се оказа че не било точно така....е ако си беше казал от началото - "Колеги така и така направих доработки на този мотор и сега върви добре" - тогава ще му правя евала...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg