Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Corsa B C20NE vs Audi 1.8 - сток

ASTOR снимка ASTOR 20 декември 2011 - 12:37

Возих го даже оттам му дозасилих тръпката да почне ъпгрейтите. Много и се радва :)
Оня ден взехме глава от една аскона - 1,8Е ще се портва малко гумички и водачи, изпускател и евентулано смукател.
преди 2 дена пак се пробваха с аудито (откачена генерация) , корсата с новата помпа и корсата би с малко, но пак ми се струва много малко.
btw плочката с ф35 пак си бе на корсата.
Абе ще го навия да я махне някак си.
Мнението беше редактирано от ASTOR: 20 декември 2011 - 12:38
Отговори

mitakavip снимка mitakavip 20 декември 2011 - 16:30

сложи му един противогаз и го накарай да бяга, даго видим колко ще бяга
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 20 декември 2011 - 17:21

Тази плочка наистина е вредна за колата но има и още нещо което я спъва.Дано по-скоро да я свестите тая корса и да започнете да натупвате разни коли,особено с тези нещица който ще и слагате.Успех и да пишете за всяко развитие :clapping:
Отговори

dreben_no_vreden снимка dreben_no_vreden 28 декември 2011 - 10:22

корсата дори и да няма жокери тряяя да бие с една две коли на 400м.ест ако всичко е в кондиция.а пак с генерация ф55 едно клапанче на горивото да прай 3.5 бара филтарче.....дане говорим за валове и така...че 1.8 125коня тряя да моли за помош от 1.8т 150 коня :)
Отговори

otem снимка otem 08 януари 2012 - 01:06

 sashonikolov, на 28 ноември 2011 - 08:48, каза:

:doh: Аз изобщо не претендирам,че ги разбирам тия работи ама помпата на моно инжекцията работи на налягане под 1 бар......а помпата за C20NE вдига до 2.7-3 бара.За разликите в дебита на горивото изобщо неискам да си мисля.

Не винаги е така.Аз навремето като ми изгоря помпата на 18нз си купих чисто нова от спектроматик. Впослествие смених мотора с НЕ и ме притесняваше че няма да го храни, но се оказа че няма проблем.След това с ХЕ то , същата работа.Храни си го без проблем А е за 1.8 моно
Незнам дали на 1.4 то е по слаба, но не ми се вярва да прави 1 бар само.
Мнението беше редактирано от otem: 08 януари 2012 - 01:06
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 10 януари 2012 - 00:05

 otem, на 08 януари 2012 - 01:06, каза:

Не винаги е така.Аз навремето като ми изгоря помпата на 18нз си купих чисто нова от спектроматик. Впослествие смених мотора с НЕ и ме притесняваше че няма да го храни, но се оказа че няма проблем.След това с ХЕ то , същата работа.Храни си го без проблем А е за 1.8 моно
Незнам дали на 1.4 то е по слаба, но не ми се вярва да прави 1 бар само.


Mи то не го е хранело,само ти така си си мислил :) На монотата помпите правят до 1.5 бара, на пълната инжекция- до 3! - може да не са ми точни числата,но ще са някъде близо до реалността!

Уравнението за дебит Q=VS (където V e скорост,а S площ).Уравнението на Бернули,може да ти онагледи зависимоста на скороста от налягането е pV^2/2+P+pgh=pV^2/2+P+pgh (съответно за двете сечения).Ето ти и производна формула за скороста - v=√2Р/р , или v=√2P/r(1-d1/d2).
Сам виждаш,че няма как налягането да не оказва съществена разлика!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 10 януари 2012 - 01:00

Хех, навремето и аз бях пробвал с помпа от моно,тихи имаше но не можеше да се кара... :newsm05_41:

P.S. Помпата на NE прави 6 бара без регулатор-тествано!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 10 януари 2012 - 01:01
Отговори

hks_turboo снимка hks_turboo 10 януари 2012 - 01:06

мойта като и откача тръбата на филтъра от дросела няма проблеми ,обаче оставам дебитомера включен и изключвам сондата...много хора се опитваха дами обясняват,че неможело да стане...обаче тя си влиза в някъв авариен режим и няма дертове...само немойе да държи обороти и пали много трудно...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 10 януари 2012 - 01:16

Да така работи само по TPS,пробвай да отвориш леко дросела от винтчето за регулиране и трябва да държи оборотите! В повечето от случаите в този "аварииен" режим върви повече отколкото с дебитомера! :icon_wink2:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 10 януари 2012 - 19:53

Днес сложихме глава от 18Е + неговия си всмукател + изпускател от XE и се очакват скоро рейсърски изпълнения.
Отговори

hks_turboo снимка hks_turboo 11 януари 2012 - 02:27

аз си търся вал от 18е,някой да продава и кави ли пари ще е
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg