Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Кадетт Е 16NZ vs BMW E30 320

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 10 януари 2012 - 10:35

Та в Монтана, "бегачковите коли" са 80% BMW 19% Golf2-3 i 1% Opel които като се изкарат, наказват подред... И в уикендната вечер когато се събираме за гонките, един приятел беше изкарал въпросното BMW Е30 125 коня, понеже нямам никаква конкуренция (слаба ми е колата) не се пускам кой знае колко освен ако няма някое фиатче 1.6 16V, някоя хондичка 75 коня или нещо по съпнато, нали седа и наблюдавам и пускам някой базик от време на време от сорта на ако са знаели че корабите вървят толкова бързо са щяли да да именуват великия кораб вместо Титаник, BMW и прочие... Та въпросния Авер, почна да базика таратайката ми, че не съм се пускал че е ръждясала и щяло да изпадне някоя гума и т.н... Та ръчна ме много сериозно и ме нави да се пуснеме, отвих корпуса на филтъра и го свалих целия и се наредихме... Правиме старт взима ми го естествено.. 2 ра скорост врата и калник разтояние... 3 та скорот започна едно набиране, и точно на 115км/ч преди да ми свърши 3 та бях почти един калник пред него и четвърта вече бях с много пред него... Спираме, аз ухилен до уши го бъзкам, ръжда ръжда ама е по лека от карбона, нашия вика бегай че нещо не ми върви колата, и започна показателно да я бута извън пътя :kinggrin: Викам му кво бе дане да увари боба тоя кораб, той не нещо не ми работи дебитомера нз си какво, но си умря от яд... След въпросната случка пича продаде BMW то и сега си купи Сивик 1.5 Vtec, с който пак иска да се пускаме, и този път вече ще ме точкова много силно... :61:
Отговори

didko_just снимка didko_just 10 януари 2012 - 15:44

Бравус :confused:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 10 януари 2012 - 15:51

Докато не видя клип не вярвам!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 10 януари 2012 - 16:11

Колега май не си карал такъв кадет с тоя мотор за това не вярваш. 1.6 има много потенциал от малолитражките върви много хубаво а още по хубаво върви на ГАЗ стига да е добре регулиран.
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 10 януари 2012 - 16:42

Незнам за коя Е30-ка става реч нито за кадета кои е, но просто този мотор 2000 куб редови 6 цилиндров 12 клапанов е най спънатия и не варвящ мотор които съм виждал та за да ти се поема като нормална кола между 2 и 3000 оборота ти трябва да го вкараш след 4500 просто нещо не се е получило с този мотор особено на Е34 е пълен мъртвец не се учудвам че колегата с кадета го е наказал.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 10 януари 2012 - 17:44

Като стана на въпрос за ГАЗ имам чувството че този мотор си е правен да работи на газ, тъй като доста по-добре върви на ГАЗ при мен отколкото на бензин само когато е студена колата на бенз е по-вървежен иначе не... Колкото до BMW то наистина това е една от най-съпнатите машини включително и 520 150 коня от старите кораби Пак е много съпнято не могат да вървят грам, това е като омега с 20NE... Интересно беше наистина моят мотор си е стоков, няма нищо правено по него, е на 15 хиляди е от пълен основен ремонт на двигателя и започва да се поразвърта като хората :19a:
П.С може да са съпнати точно тези Е30 ки, но с много леко преправяне им се слага безпроблем Турбо и стават вървежни доста...
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 10 януари 2012 - 19:19

Е то с турбо всичко върви.
Отговори

pisara снимка pisara 11 януари 2012 - 17:17

:blink: омега с 20NE мотор щети е малко трудна
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 11 януари 2012 - 18:27

Тя трябва да е много изстрадала за да я бия с моя мотор... Мисълта ми беше че Омегата с този мотор си е леко тромава като горепосочените BMW`та, така де не чак толкова много но става като сравнение :newsm05_41:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 януари 2012 - 19:29

Явно си гледал все омеги, които не са в кондиция... :mhihi:
Отговори

Sh@rKo снимка Sh@rKo 12 януари 2012 - 00:33

Колега както гледам си от монтана някои път ако искаш ще те повозя в моето комби което не е много много в кондикция но върви що годе прилично.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 14 януари 2012 - 19:22

 Sh@rKo, на 10 януари 2012 - 16:42, каза:

Незнам за коя Е30-ка става реч нито за кадета кои е, но просто този мотор 2000 куб редови 6 цилиндров 12 клапанов е най спънатия и не варвящ мотор които съм виждал та за да ти се поема като нормална кола между 2 и 3000 оборота ти трябва да го вкараш след 4500 просто нещо не се е получило с този мотор.

Късоходов е мотора и за да върви трее се вкарва в оборот.Тва значи износване т.е. риска да е бил полуумрял е мноо голем.Иначе 3 секунди разлика в полза на бмв-то и то само до 100 по каталог немат друго обяснение освен шофьор пълен некадърник или проблем с колата.А и кадю е младенец (на 15к след ремонт).
Отговори

svpenev снимка svpenev 24 януари 2012 - 20:57

да не забряваме ,че тези бмв-та зависи от коя година са има стра6но бавни деференциали което е голям минус за тях , лично един приятел има такова
и колата си е направена да върви извън града , а иначе за 402 метра не става ! така че вярвам на колега ! опел -the best :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 януари 2012 - 21:30

 espero2000, на 10 януари 2012 - 16:11, каза:

Колега май не си карал такъв кадет с тоя мотор за това не вярваш. 1.6 има много потенциал от малолитражките върви много хубаво а още по хубаво върви на ГАЗ стига да е добре регулиран.

Съгласен! Който не е карал такъв двигател в Кадет, той не знае неговите неподозирани възможности. Карал съм 2 кадета с такъв двигател на газ и мога да кажа, че вървят по- добре на газ, отколкото на бензин. Правил съм 190 на магистрала с кадета и колкото и да е давало отклонения в скоростта на скоростомера това пак си е висока скорост за този двигател. Така че нищо чудно колегата да е наказал тази бима.
Отговори

Mishonti снимка Mishonti 24 януари 2012 - 21:34

 zdravkop, на 24 януари 2012 - 21:30, каза:

Съгласен! Който не е карал такъв двигател в Кадет, той не знае неговите неподозирани възможности. Карал съм 2 кадета с такъв двигател на газ и мога да кажа, че вървят по- добре на газ, отколкото на бензин. Правил съм 190 на магистрала с кадета и колкото и да е давало отклонения в скоростта на скоростомера това пак си е висока скорост за този двигател. Така че нищо чудно колегата да е наказал тази бима.



На километраж беше 200! :p

П.П. В Плевен колко са плакали от моята стара Капка c16nz... само те си знаят.. :)
Мнението беше редактирано от Mishonti: 24 януари 2012 - 21:34
Отговори

espero2000 снимка espero2000 25 януари 2012 - 19:45

Преди време един човек ми каза - ако знаеш как да направиш сносен реглаж на газовото и да пипнеш някои работи колата ще върви в пъти по одбре от бензина. Все пак ктановото число на газта е по високо от на бензина и е нормално. Въпроса е че ние го ползваме за икономия. Карал съм от 1.2 бенз до 1.6 дизел, 1.4 бенз,1.3 бенз, 1.6 бенз. висчко в кадет и корси. Счупил съм 2 мотора НЗ и мога да твърдя че 1.6 е уникален мотор. 190 трудно ще се направят, скоростите ограничават на около 175-180 (185) но пак е добра скорост за моторетката. Мотора е много по хубава от новите лайна които ги правят. Това наистина е мотор все едно правен за ГАЗ.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 25 януари 2012 - 22:55

В тоя пост нема нищо с нищо верно.Колкото и да пипаш газовото,ако щеш и да го прегърнеш,ако щеш и делкото върти на пропан-бутан тоя мотор не можеш да го подкараш повече от на бензин точно никога.Октан може и да има ЛПГ-то, но мотора само с 9.2:1 и затворен вал изобщо не може да се възползва от тва.
Нито да превъзмогне по-големата калоричност на бензина.Внушението иде от факта,че като се кара на газ се нещо в бензиновата уредба се позакучва и колата почва да върви по-зле на бензин.Скоростите нищо не ограничават -най-вече дългите ф13 с които са оборудвани повечето кадети ц16нз позволяват точно 245км/ч на 6000 оборота на 5-та с гуми 13-ки.Но конете свършват между 170 и 180.Колата си е 13 секунден мъртвец до 100 отсекъде особенно 940-950 килограмов седан с дълги скорости.Едва след сериозно пипване (ръчкам един такъв кадет и за ся съм около 90-те коня) колата става приятна за каране но пак не мога да кажа,че е бърза:-)
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 25 януари 2012 - 23:21

Брей колко барани НЗ-та излезнаха в тази тема,а когато някой попита какво да бутне по мотора си всички мълчат или "вземи си едно ХЕ и не се занимавай с глупости".
Сравнен с еквивалента си в другите марки Ц16НЗ се представя по-добре.
Както е казал колегата по нагоре, от двигател който ускорява за 14сек 0-100км купе един тон за какъв вървеж да говорим.С късата скоростна кутия,вероятно дава усещането за бързо,което се изпарява като до тебе спре на светофара 1.8моно 90коня и те бие.
Дългите скорости го правят като тролей.Не знам колега преди мен от къде му дойде това 245км/ч със 6000об/мин, предполагам не е пробвал да го направи.Защото аз съм пробвал колко може-пробата беше на магистрала Тракия,на спукането от Вакарел посока Пловдив като още от отбивката за с.Лозен натиснах педала до долу и връщах предавки.Резултата беше на края на спускането малко над 5000об/мин на 5-та,което по километраж бяха 210км/ч,които много бързо спаднаха до 180-190 нато наклона все да намалява.
Извода е че и за високи скорости не става.Остана да си ги караме нормално и да се радваме на евтина поддръжка и нисък разход.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 25 януари 2012 - 23:23
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 26 януари 2012 - 02:05

Колега, много си категоричен,а явно не четеш достатъчно, споделил съм си "тунинга" в е тая тема http://www.opelclub....pic=94980&st=20 .Колегата Del също е писал. В нета също има материали.Ако се гони някаква максимална мощност то ХЕ-то е по-надежния и бюджетен вариант и за тва естествено е и по-разпространен.А 245-те км/ч ми дойдоха от е тва "твърдение" на колегата espero2000

espero2000 каза:

скоростите ограничават на около 175-180 (185)
.Ta при диф 3.74 и пета 0.71 скоростите си позволяват и 245 км/ч и то с 13-ки, но просто трябва да намериш по-голямо надолнище:-)Аз засега съм около 190 на равно -като сгъстя и сменя вала може и 200 да ковна:-)Щото не скоростите,а пауъра не стига.Ето с 13-ки и къси скорости на 6000 оборота на 5-а трябва да съм на 205 км/ч:-)Но засега оборотомера не може да прескочи 5500 на 5-та колкото и да давам газ:-)
Мнението беше редактирано от borochvoro: 26 януари 2012 - 02:13
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 26 януари 2012 - 11:49

 borochvoro, на 25 януари 2012 - 22:55, каза:

В тоя пост нема нищо с нищо верно.Колкото и да пипаш газовото,ако щеш и да го прегърнеш,ако щеш и делкото върти на пропан-бутан тоя мотор не можеш да го подкараш повече от на бензин точно никога.Октан може и да има ЛПГ-то, но мотора само с 9.2:1 и затворен вал изобщо не може да се възползва от тва.
Нито да превъзмогне по-големата калоричност на бензина.Внушението иде от факта,че като се кара на газ се нещо в бензиновата уредба се позакучва и колата почва да върви по-зле на бензин.Скоростите нищо не ограничават -най-вече дългите ф13 с които са оборудвани повечето кадети ц16нз позволяват точно 245км/ч на 6000 оборота на 5-та с гуми 13-ки.Но конете свършват между 170 и 180.Колата си е 13 секунден мъртвец до 100 отсекъде особенно 940-950 килограмов седан с дълги скорости.Едва след сериозно пипване (ръчкам един такъв кадет и за ся съм около 90-те коня) колата става приятна за каране но пак не мога да кажа,че е бърза:-)

Наистина ли го вярваш това че ф13 ще издържи 170 коня , точно едно ХЕ ще е скърши доста бързо ! А за максималната няма да го коментирам ! И само ще ти кажа едно първата кола която карах тогава още нямах книжка беше кадетт ц16нз от тогава съм фен на опел . Компресията му беше еднаква на всички цилиндри и беше със стойности близки с тези по книжка ! Знам какви са му възможностите прекрасно моторче е ! Икономично , здраво не е претенциозен и няма трудности при изпреварване тоест динамично е за конете си ! С него бяхме вдигнали 170 със 5 човека в колата и колата ги държеше какво повече от 75 коня .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg