Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Регулиране интервала на чистачките

georgiev10 снимка georgiev10 25 октомври 2011 - 14:03

Има начин колега,даже и тема има
http://www.opelclub....opic=65239&st=0
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 25 октомври 2011 - 18:36

georgiev10
мерси,замалко да отркия топлата вода:D
a някой знае ли с дали това сегашното реле което се настройва лостчето може да му се добави потенциометър, както е показано или трябва друго реле и на него вече да се прекъсне една от линиите и да се изведе от там един потенциометър.
Отговори

nikiwrcgaz снимка nikiwrcgaz 18 декември 2011 - 22:17

супер искам и аз да го пробвам това тия дни на моята баба вектра
Отговори

martin1977 снимка martin1977 15 януари 2012 - 01:11

Абе колеги, да питам и аз ... Астра Ф Караван .... това реле 99 важи ли за интервала за задната чистачка, че нещо е много бавен и искам да направя по-често движението на задната чистачка ....
Мнението беше редактирано от martin1977: 15 януари 2012 - 01:11
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 15 януари 2012 - 11:35

 martin1977, на 15 януари 2012 - 01:11, каза:

Абе колеги, да питам и аз ... Астра Ф Караван .... това реле 99 важи ли за интервала за задната чистачка, че нещо е много бавен и искам да направя по-често движението на задната чистачка ....


Не. Важи единствено за предните чистачки.
Поздрави
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 23 януари 2012 - 19:09

Това реле важи ли за Вектра Б?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 23 януари 2012 - 19:15

По гореописания начин - не :icon_wink2:
Отговори

Гостavtokurs_* 07 февруари 2012 - 10:06

 Peshotiger, на 23 януари 2012 - 19:15, каза:

По гореописания начин - не :icon_wink2:
ЩЕ го пробвам и аз
Отговори

DEKS снимка DEKS 31 май 2012 - 22:20

Колеги,четох доста,но не разбрах в крайна сметка,това реле "99",става ли за Вектра Б само като се замени фабричното,или трябва да се правят "гимнастики" с окабеляване.Само за Астра F ли е "Plug & Play" ?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 юни 2012 - 05:49

Само със замяна не става.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 юни 2012 - 08:24

Моделите, при които може стандартното реле за чистачки да се замени с програмируемо такова от VW с №99 са:
Вектра А, Калибра, Астра Ф, Корса Б и Тигра А.


По - късните модели не могат да станат само със замяна на релето. При изброените може да се приложи и варианта с лостче с потенциометър от Омега + съответното реле от Омега. Комбинирането на реле от VW с лостче с потенциометър е безсмислено и не работи, понеже и това са ме питали...
Отговори

DEKS снимка DEKS 01 юни 2012 - 13:36

Благодаря,колеги!

Значи закупува се само въпросното реле "99",и се започва "труд и техника" с окабеляване!
А ако някой може да посочи и точната схема и дейности за извършване при Вектра Б,тъй-като видях само за Зафира, ще е :yahoo:
Отговори

menski снимка menski 01 юни 2012 - 21:29

Скоро си купих и каризма 97г,която фабрично го има това на лоста за чистачките.Чрез завъртане на един пръстен на лоста.Интервалите са минимум 3 сек. до 8 сек.Дали не може да се монтира този лост на друг автомобил?
Отговори

DEKS снимка DEKS 22 юни 2012 - 22:05

Колеги сдобих се с реле "99" от VW,и започнах работа по следната инструкция,публикувана от колега във форума: "-към клема 31 си пускаш кабел свързан на маса към купето
-към клема Т свързваш към кабела черен/жълто намиращ се на лостчето за чистачките
-към клема I свързваш към кабела черен/червено намиращ се на лостчето за чистачки"

Обаче,при мен се оказа,че имам по 2 броя от посочените за свързване кабели, на лостечето за чистачките.
-черен/жълт - 2бр.
-черен/червен - 2бр.

Как да разбера,към кой от тях е правилното свързване? :n055:
Отговори

DEKS снимка DEKS 23 юни 2012 - 22:38

:n055: :surrender: :helpsmilie: ....никой ли не знае?..
Отговори

babataM снимка babataM 20 октомври 2012 - 18:42

 DEKS, на 22 юни 2012 - 22:05, каза:

Колеги сдобих се с реле "99" от VW,и започнах работа по следната инструкция,публикувана от колега във форума: "-към клема 31 си пускаш кабел свързан на маса към купето
-към клема Т свързваш към кабела черен/жълто намиращ се на лостчето за чистачките
-към клема I свързваш към кабела черен/червено намиращ се на лостчето за чистачки"

Обаче,при мен се оказа,че имам по 2 броя от посочените за свързване кабели, на лостечето за чистачките.
-черен/жълт - 2бр.
-черен/червен - 2бр.

Как да разбера,към кой от тях е правилното свързване? :n055:


Малко късно, но чак днес се сдобих с тази екстра, макар отдавна да съм се питал дали може да стане, просто тази тема ми е убягнала...
А за колегата отгоре, при мен е така:
Черен/червен са два, но са на късо при лоста за чистачките - няма значение кой ще хванеш. На мен ми бе по-лесно да пусна един кабел двойка от лоста отколкото да ровя из кабелните снопове. Черен/жълт е най-горе в ляво на буксата на лоста /гледана от мястото на водача/ - там подава +12 V, като пуснеш първата степен на чистачките.

Та днес сложих такова реле и при мен се оказа, че Черен/червен е към клема Т, Черен/жълт към I.
Всичко тръгна както трябва, интервала е от min 2 до max 30 сек. Обаче като пусна измиване, чистачката минава само 1 /един/ път, а не 3/три/, както би трябвало. Това от релето ли е /при VW така ли е/ или нещо съм объркал. При някой друг има ли го този проблем?
Мнението беше редактирано от babataM: 20 октомври 2012 - 18:44
Отговори

vekata снимка vekata 01 декември 2012 - 16:51

 babataM, на 20 октомври 2012 - 18:42, каза:

Малко късно, но чак днес се сдобих с тази екстра, макар отдавна да съм се питал дали може да стане, просто тази тема ми е убягнала...
А за колегата отгоре, при мен е така:
Черен/червен са два, но са на късо при лоста за чистачките - няма значение кой ще хванеш. На мен ми бе по-лесно да пусна един кабел двойка от лоста отколкото да ровя из кабелните снопове. Черен/жълт е най-горе в ляво на буксата на лоста /гледана от мястото на водача/ - там подава +12 V, като пуснеш първата степен на чистачките.

Та днес сложих такова реле и при мен се оказа, че Черен/червен е към клема Т, Черен/жълт към I.
Всичко тръгна както трябва, интервала е от min 2 до max 30 сек. Обаче като пусна измиване, чистачката минава само 1 /един/ път, а не 3/три/, както би трябвало. Това от релето ли е /при VW така ли е/ или нещо съм объркал. При някой друг има ли го този проблем?

И аз днес се сдобих с тази екстра. И при мен е така колега :drinkin2:
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 02 декември 2012 - 06:33

За да ти измие 3 пъти стъклото трябва да задържиш малко повече пръскане на течността и ефектът ще е на ниво от 3 почиствания на стъклото ТИ.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 05 декември 2012 - 19:25

Ако "припомпиш" лостчето да пръска вода само тогава чистачките минават веднъж. Ако задържиш лостчето за да пръсне вода тогава чистачките си минават 3 пъти ;) При мен на астра Г е така.
Отговори

vekata снимка vekata 09 декември 2012 - 12:55

:cabrio: Прави сте!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg