Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Подгряващи свещи от магазин олимпия

reload снимка reload 12 декември 2012 - 15:54

 krasi73, на 08 декември 2012 - 16:33, каза:

Продавача беше нещо изнервен каза някакъв номер на помощника и ми каза италиански са по 9 лева броя попитах дали имат шампион каза че имат на 13лева но не е убеден че са по добри от италианските.Започнах да се чудя дали да ги взимам и продавача ядосано каза ,че така губя тяхного време да решавам по бързо


Какво ли би станало, ако вместо свещи си купиш спирачни маркучета не от скъпите 13 лв, а от по-добрите италиански за 9 лв!

 donal, на 12 декември 2012 - 14:28, каза:

А искам да питам колегата reload, дали някога е пазарувал от там и дали въобще е в час за тях.

Е, сега вече съм в час!
Отговори

lupo13 снимка lupo13 12 декември 2012 - 17:40

 reload, на 12 декември 2012 - 12:18, каза:

Колега, ти пък какви глупости говориш..! Не виждаш ли, че този продавач е набутал на човека други свещи и то предполагам не от незнание, а единствено с цел да му вземе 36 лева! Няма нищо общо дали е евтино или скъпо едно нещо, а това, че умишлено е подведен човека за свещите, че са за него и така си е повредил колата! Аз дори си мисля, че вече не е нужна КЗП, защото не вярвам някой да рискува да си купи нещо "евтино" от този магазин!

а ти колега къде видя или по какво съдиш че са му дали свещи за друга кола?
Отговори

reload снимка reload 12 декември 2012 - 17:52

 lupo13, на 12 декември 2012 - 17:40, каза:

а ти колега къде видя или по какво съдиш че са му дали свещи за друга кола?

Публикувано изображение
...италиански свещи от магазин Олимпия
Отговори

krasi73 снимка krasi73 12 декември 2012 - 18:14

Здравейте колеги маи се разминах с отваряне на главата в началото като я карах като чели издишаше.на другия ден го имаше същия звук но по едно време почна да претриса все едно работи на 3 цилиндара за около половин минута и се оправи все едно не е имало нищо набира си нормално изпушва нормално според вас дали ако е имало накакво парче е излезнало?Възможно ли е през турбото без поражения?С майстора сме се разбрали да я покарам до понеделник ако покаже нещо тогава да я отваря.
Отговори

donal снимка donal 12 декември 2012 - 18:24

 krasi73, на 12 декември 2012 - 18:14, каза:

Здравейте колеги маи се разминах с отваряне на главата в началото като я карах като чели издишаше.на другия ден го имаше същия звук но по едно време почна да претриса все едно работи на 3 цилиндара за около половин минута и се оправи все едно не е имало нищо набира си нормално изпушва нормално според вас дали ако е имало накакво парче е излезнало?Възможно ли е през турбото без поражения?С майстора сме се разбрали да я покарам до понеделник ако покаже нещо тогава да я отваря.


Покарай малко и тя сама ще си каже. А ако наистина имаш проблем заради свещите, аз ще ти съдействам, но е нужно да си запазил касовият бон.

 reload, на 12 декември 2012 - 17:52, каза:

Публикувано изображение
...италиански свещи от магазин Олимпия


Коментара май е излишен, както и към отговора на моя въпрос.
Отговори

krasi73 снимка krasi73 12 декември 2012 - 19:00

 donal, на 12 декември 2012 - 18:24, каза:

Покарай малко и тя сама ще си каже. А ако наистина имаш проблем заради свещите, аз ще ти съдействам, но е нужно да си запазил касовият бон.



Коментара май е излишен, както и към отговора на моя въпрос.

Здравей колега благодаря ти за желанието да ми съдеистваш, но нямам касова бележка не поисках а не ми и дадоха,добре че минах само с кобилица, повдигачи и хубави свещи.
Пуснах темата за да може и други колеги на които им предстои смяна на свещи да ги видят възможно е точно тези четири свещи да са били дефектни, възможно е ида не са били за този модел.За сега още никой не е писал че е със същите свещи дали никой не ги купува или аз ли съм бил първия,дано да няма други потърпевши.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 декември 2012 - 20:09

Към автора, колега тия свещи каква марка са. Виждам нещо като каталожен номер и ААА, можеш ли да напишеш?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 12 декември 2012 - 20:31

 Liubeznia, на 12 декември 2012 - 20:09, каза:

Към автора, колега тия свещи каква марка са. Виждам нещо като каталожен номер и ААА, можеш ли да напишеш?

Същия въпрос,имам бизнес с авточасти,такова нещо виждам за пръв път.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 13 декември 2012 - 01:05

За мен са изключително коректни как за над 10 години един път не ми продадоха нещо което да не е като например от бош за авточасти и хайде от майстора до магазина и сменявай, имал съм дребен проблем при тях и винаги са ми казвали има ли проблем сменяваме или връщаме парите ти си избираш какво искаш, скъпо продават и това не ме кефи ама хич, ама си ходя при тях щото нямам проблеми с тях и имат всичко от менте, алтернативно, италианско, немско та се стигне до оригинал ГМ каквото ти душа иска. За колегата силно му съчувствам.
Мнението беше редактирано от swetla777: 13 декември 2012 - 01:09
Отговори

krasi73 снимка krasi73 13 декември 2012 - 06:55

 Liubeznia, на 12 декември 2012 - 20:09, каза:

Към автора, колега тия свещи каква марка са. Виждам нещо като каталожен номер и ААА, можеш ли да напишеш?

Само това пише колега няма марка само някакъв номер и made in italy
Отговори

lupo13 снимка lupo13 13 декември 2012 - 18:12

 reload, на 12 декември 2012 - 17:52, каза:

Публикувано изображение
...италиански свещи от магазин Олимпия

а защо реши че тези свещи не са за този двигател колега ..... според теб как трябва да изглеждат за двигателя на колегата . Това че са се оказали дефектни или ментета е друг въпрос ... но затова са му и върнали парите до колкото разбрах въпреки, че за евтините стоки гаранцията е според продавача той си преценява дали да дава.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 декември 2012 - 18:42

Голяма драма начи. Няма значение дали частта е евтина или скъпа. По ЗАКОН са длъжни да дават гаранция на това, което продават. Ние, като потребители трябва да го изискваме това, а не да разчитаме на добрата воля. В конкретния случай мога да заема страна и това е на колегата, който е пострадал. Но и ние потребителите сме си виновни донякъде. Все искаме да е евтино и качествено, а това са две несъвместими неща. Да, вероятността да попаднеш на менте на някоя реномирана марка съществува, но е по-малка. Затова пазарувам само от едно единствено място. Хората, които продават там с течение на времето ми станаха лични приятели и нямам никакви ядове. Колеги, дръжте си на правата и изисквайте да Ви ги спазват! Ако не искат в един магазин те ще загубят. На друго място ще бъдат любезни и внимателни.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 13 декември 2012 - 18:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg