Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с ГИ на Vectra B - X18XE1

zoev86 снимка zoev86 09 юни 2011 - 14:28

Здравейте колеги,

От една седмица съм ве4е във вашия отбор - купих си Opel Vectra B - X18XE1 ( екотек ). Проблемът е следния: от няколко дни сложих ГИ. Когато е на бензин всичко е наред , но когато прехжурли на газ на таблото светват лампите за ABS и Check Engine. Дали някой има представа на какво се дължи това?

Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 09 юни 2011 - 14:35
Причина за редактиране:: Колега, има раздел АГУ където ти местя темата. Също ще те помоля да си попълниш профила според правилата!
Отговори

landi снимка landi 09 юни 2011 - 15:51

 zoev86, на 09 юни 2011 - 14:28, каза:

Здравейте колеги,

От една седмица съм ве4е във вашия отбор - купих си Opel Vectra B - X18XE1 ( екотек ). Проблемът е следния: от няколко дни сложих ГИ. Когато е на бензин всичко е наред , но когато прехжурли на газ на таблото светват лампите за ABS и Check Engine. Дали някой има представа на какво се дължи това?

Благодаря ви предварително.

ABS няма връзка освен нещо ако не са прецакали при монтажа.Чека обаче си е проблем от газовата и то 100%.Обратно при майсторите за да се изчисти проблема.Успех в отбора на газифицираните. :icon_razz2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 юни 2011 - 17:35

Едни колеги имаха подобен проблем с една Мазда,светваше ABS и TC.
ГИ беше Фобос.
Твоя ГИ да не е и той Фобос? :confused:
А колегите решиха проблема по странен за мен начин!
Отговори

zoev86 снимка zoev86 10 юни 2011 - 11:42

 ivan_pop, на 09 юни 2011 - 17:35, каза:

Едни колеги имаха подобен проблем с една Мазда,светваше ABS и TC.
ГИ беше Фобос.
Твоя ГИ да не е и той Фобос? :confused:
А колегите решиха проблема по странен за мен начин!




Ами ако трябжа да бъда честен - не знам каква точно е ГИ. Ако не е тайна, може ли да споделиш как точно са решили проблема. В понеделник ще ходя да я видят там кадето я сложиха уредбата, но ми е любопитно, на какво се дължи проблема.

Благодаря!
Отговори

gareto_ снимка gareto_ 10 юни 2011 - 12:24

Нещо са ти объркали при сварзването,пълно е с газаджйи,аман.
Отговори

landi снимка landi 10 юни 2011 - 12:48

 zoev86, на 10 юни 2011 - 11:42, каза:

Ами ако трябжа да бъда честен - не знам каква точно е ГИ. Ако не е тайна, може ли да споделиш как точно са решили проблема. В понеделник ще ходя да я видят там кадето я сложиха уредбата, но ми е любопитно, на какво се дължи проблема.

Благодаря!

Как няма да знаеш какво са ти монтирали? :dummy: Ние как тогава да ти помогнем? :pardon: :pardon:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 юни 2011 - 16:44

 zoev86, на 10 юни 2011 - 11:42, каза:

Ами ако трябжа да бъда честен - не знам каква точно е ГИ. Ако не е тайна, може ли да споделиш как точно са решили проблема. В понеделник ще ходя да я видят там кадето я сложиха уредбата, но ми е любопитно, на какво се дължи проблема.

Благодаря!

В понеделник като я оправят,сподели от къде е бил проблема(ако разбереш),че и на мен ми е любопитно.
Отговори

zoev86 снимка zoev86 13 юни 2011 - 20:37

 ivan_pop, на 10 юни 2011 - 16:44, каза:

В понеделник като я оправят,сподели от къде е бил проблема(ако разбереш),че и на мен ми е любопитно.



Днеска бях при майстора... Оказа се 4е е Ламда Сонда-дава, че държи висок волтац- 4.78V и забива на този волтаж. По натам ще трябва да сменям Ламда Сонда ( 240лв) .За сега ще карам така - казаха ми че няма проблем. А лампичката за ABS-a свети защото някой ( или в Италия или на Горубляне са я вързали на чек енджина и така светят и двете. Както и да е - няма да ви занимавам повече с мойте мъки . Споделям просто за Инфо... :icon_wink2:
Отговори

gareto_ снимка gareto_ 13 юни 2011 - 20:58

Как 240 лв.Мани недумай.
Отговори

landi снимка landi 13 юни 2011 - 21:12

 gareto_, на 13 юни 2011 - 20:58, каза:

Как 240 лв.Мани недумай.

Най вероятно е от 0-5волта.Според мен са ти намазали ските. :icon_wink2:
Отговори

zoev86 снимка zoev86 14 юни 2011 - 10:48

 landi, на 13 юни 2011 - 21:12, каза:

Най вероятно е от 0-5волта.Според мен са ти намазали ските. :icon_wink2:



А имаш ли представа колко е нормалния волтаж който трябва да държи? На мен ми казаха че е нормално до 5 волта. Проблема е че забива на 4.8 волта и спира да работи.
Отговори

blagom снимка blagom 14 юни 2011 - 12:50

така като гледам нищо не отбираш от коли .... или поне от тази.
абс е вързан за чек лампата според мен защото блока на абс е за ремонт. има едно реле което трябва да се презапои.
второ - ламбдата най - вероятно забива защото си отишъл при пишман майстори, а тя си е много умна и реагира. сместа ти е богата и затова забива. след 10 сек. е нормално да светне. няма как ламбдата на бензин да работи, а на газ да не работи. ходи при "майсторите" да си оправят майсторлъка.
Отговори

zoev86 снимка zoev86 14 юни 2011 - 13:38

 blagom, на 14 юни 2011 - 12:50, каза:

така като гледам нищо не отбираш от коли .... или поне от тази.
абс е вързан за чек лампата според мен защото блока на абс е за ремонт. има едно реле което трябва да се презапои.
второ - ламбдата най - вероятно забива защото си отишъл при пишман майстори, а тя си е много умна и реагира. сместа ти е богата и затова забива. след 10 сек. е нормално да светне. няма как ламбдата на бензин да работи, а на газ да не работи. ходи при "майсторите" да си оправят майсторлъка.


Прав си колега, наистине не съм много в час с тия неща. Относно АБС-а на какъв майстор мислиш че трябва да отида?
А за Ламнда Сондата мислиш ли че трябва да се смени или мойе да се оправи и така?

П.С. Човек се научава когато пита.

Благодаряти предварително
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 юни 2011 - 17:21

 zoev86, на 14 юни 2011 - 13:38, каза:

Прав си колега, наистине не съм много в час с тия неща. Относно АБС-а на какъв майстор мислиш че трябва да отида?
А за Ламнда Сондата мислиш ли че трябва да се смени или мойе да се оправи и така?

П.С. Човек се научава когато пита.

Благодаряти предварително

Кой реши че ламбда сондата не работи?
Върви на диагностика да се разбере дали сондата работи на бензин и да ти тестват ABS-а.
Ако сондата на бензин работи трябва да се направи правилна настройка на газовата.
Никъде не спомена какъв е газовия инжекцион и къде е монтиран?
Отговори

blagom снимка blagom 14 юни 2011 - 20:30

 zoev86, на 14 юни 2011 - 13:38, каза:

Относно АБС-а на какъв майстор мислиш че трябва да отида?
А за Ламнда Сондата мислиш ли че трябва да се смени или мойе да се оправи и така?

за АБС - не се оправя в оторизиран сервиз. там само могат да ти го диагностицират. иначе потърси във форума - писано е. проблема е в блока за управление, който се намира зад акумулатора с лице към калника. лечението в 99% от случаите е отваряне и презапояване на основното реле което командва хидроклапаните. но първо трябва да се мине на диагностика за да си сигурен.
за ламбда сондата - щом работи на бензин значи всичко е ок. ходи да ти направят прецизна настройка. ако тези тиквеници не могат, кажи каква ти е уредбата, има много хора които могат да те упътят къде да отидеш ... а онези да си платят. аз имам за сега 80 000 с моят ГИ и е светела на газ само в началото като и беше бедна сместа.
Отговори

zoev86 снимка zoev86 15 юни 2011 - 12:15

Благодаря за изчерпателния отговор! Ето и малко инфо за ГИ:
Бутилка - Олимпик
Изпарител - Блутроник
Автоматичен Клапан - Блутроник
Ръчен Клапан - Блутроник
Мултиклапан - Ферони
Електромагнитен клапан - Ферони
Накрайник за пълнен - Ферони
Софтуер - български е но не мога да дам марка ( не я пише в книжката)
Отговори

landi снимка landi 15 юни 2011 - 14:34

С този сбирток май проблема няма да е в колата.Провери си ламбда сондата на бензин и ако всичко е наред,бегом при газджията.Проблема 99% трябва да се търси в ГИ-то.Ефтиното май винаги излиза скъпо.Било то като сума,време или нерви. :newsm05_41:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 юни 2011 - 19:39

 zoev86, на 15 юни 2011 - 12:15, каза:

Благодаря за изчерпателния отговор! Ето и малко инфо за ГИ:
Бутилка - Олимпик
Изпарител - Блутроник
Автоматичен Клапан - Блутроник
Ръчен Клапан - Блутроник
Мултиклапан - Ферони
Електромагнитен клапан - Ферони
Накрайник за пълнен - Ферони
Софтуер - български е но не мога да дам марка ( не я пише в книжката)

Софтуер и компютър предполагам Блутроник...........
А какви са тези "ръчен клапан" и "автоматичен клапан"? :confused:
Отговори

zoev86 снимка zoev86 16 юни 2011 - 10:41

Ръчния клапан предполагам е коп4ето което е с скалата за количеството на газ ( което ве в упето), С него мога от газ да мина на бензин. А автоматичния клапан е ,предполагам, този който прехвърля на газ след като стигне температура = 30 градуса. Така поне си го обяснявам....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg