Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира А Y20DTH

tisho.74 снимка tisho.74 01 юни 2020 - 15:03

Лично съм слагал емулатор за егр на зафира 2.2дти с псг16 и работи до ден днешен, вече шеста година. Ако Дитекс са от Ботевград ще да е бил такъв.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 02 юни 2020 - 14:31

За 120 лв. мога да го премахна софтуерно. Кой е по-добрият вариант според вас ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2020 - 15:27

Твоят.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 юни 2020 - 18:15

 tisho.74, на 01 юни 2020 - 15:03, каза:

Лично съм слагал емулатор за егр на зафира 2.2дти с псг16 и работи до ден днешен, вече шеста година. Ако Дитекс са от Ботевград ще да е бил такъв.

Дитекс са от Ст.Загора и при тях емулатора е 130лв.

Предполагам, без монтаж.
Отговори

Stanimirov_ снимка Stanimirov_ 02 юни 2020 - 21:54

Та неразбрах от къде е проблема в колата.
Толкова диагностика и въпросителни и накрая ЕГР-а остана. Или още е неизвестен.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 02 юни 2020 - 22:07

В петък ще премахна ЕГР-а софтуерно. Ако и това не помогне остава само ГНП. Всички обаче твърдят че не се ремонтира и ме съветват да взема друга помпа втора ръка.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 юни 2020 - 08:00

Механиката подлежи на ремонт и затова BOSCH предлага резервни части...Друг е въпроса кой ще направи качествено ремонта...
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 06 юни 2020 - 19:26

Изключих ЕГР-а софтуерно. Притрисането и пушенето не се повлия. Поне вече не влиза в авариен режим от ЕГР-а. Мисля да я налея с някаква комбинация от добавка, газ, бензин и двутактово масло пък каквото излезе.
Отговори

zaf снимка zaf 08 юни 2020 - 07:52

Същия проблем го имам и аз на Зафира 2005г с този мотор. Пали, карам си 2 мин. и ако спра на светофар в ниските почва да притриса и да пущи като твойта. Ако форсирам спира да тресе. Като покарам още 2 мин и проблема го няма. От 3 години е така, като не се случва постоянно. Горе долу от тогава почнах да слагам 200мл двутактово или Бардал БДЦ, май има ефект.

Видях, че си написал "когато антифриза от около 20 до около 70 градуса". Да и при мен е така, като е студено не го прави!

От както махнах катализатора преди 4г ЕГР не съм чистил.

Малко ме съмнява обаче, гореописания проблем да е от помпата. Според мен си се филмирал, карай си и за успокоение си слагай бардал или двутактово.

Кажи дали има резултат от масло в нафтата при теб.
Мнението беше редактирано от zaf: 08 юни 2020 - 08:01
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 08 юни 2020 - 10:08

Здрасти. Няма разлика с двутактово масло. Обаче като сложа добавка на Лики Моли за почистване на горивната система не го прави проблема. Когато изгоря нафтата и сложа без добавката пак започва. Когато сложа на 40 литра 1 литър газ за осветление на нефтена основа е почти като с добавката, само че пак го прави от време на време. Аз също нямам катализатор.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 юни 2020 - 12:19

 Ka4o_pi4a, на 08 юни 2020 - 10:08, каза:

Здрасти. Няма разлика с двутактово масло. Обаче като сложа добавка на Лики Моли за почистване на горивната система не го прави проблема. Когато изгоря нафтата и сложа без добавката пак започва. Когато сложа на 40 литра 1 литър газ за осветление на нефтена основа е почти като с добавката, само че пак го прави от време на време. Аз също нямам катализатор.

Това само може да ти подскаже, че имаш нужда от ремонт на помпата или смяна с работеща....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2020 - 12:44

 bojo06, на 03 юни 2020 - 08:00, каза:

Механиката подлежи на ремонт и затова BOSCH предлага резервни части...Друг е въпроса кой ще направи качествено ремонта...


За България не знам кой, но има място където ще я направят като нова.
https://www.vp44dies...mps-vp44-psg-16
Пращат се в Полша.

Давам го и като информация, ако няма тук къде и не сте сигурни.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2020 - 12:47
Отговори

djedaq снимка djedaq 27 юли 2020 - 10:12

Здравейте! Да споделя и аз , защото имам абсолютно същия проблем от около 2 години .
Сменил съм ЕГР с чисто нов, подгревни свещи и основна ревизия на генератора. Ефект няма все още.
Търся и аз все още причината. Чудя се, да не би да е някакво реле нещо някъде, защото това се случва в определен период като е студена.
При мен има отражение и в цялото осветление в този период. Имам и отделна тема за това пусната тук.
Ще следя ако има развитие по темата.

Поздрави!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 27 юли 2020 - 23:44

То и при мен е една цветомузика докато не загрее... Явно регулатора на напрежението е заминал.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юли 2020 - 00:03

А не смяташ ли, че когато напрежението подскача компютъра на двг-то няма да работи коректно?
Отговори

djedaq снимка djedaq 28 юли 2020 - 06:48

Аз незнам, дали точно това не се случва в този момент?! Напрежението играе, компа се чуди какво да прави и се получава тази неравномерна работа на мотора и това пушене.След като мине това “явление” ,моторът си работи перфектно ( без пушеци и претрисане), и с осветлението всичко е Ок.
Все едно има някакъв диод който се отпушва със закъснение. :) Не съм вещ в електрониката де, просто вече и аз не знам какво да мисля. При мен , усещам, че все едно нещо се вкл. или изкл. и веднага след това се нормализира всичко.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 28 юли 2020 - 07:20

Добре, освен ревизия на алтернатор друго има ли какво да се гледа ? Аз не съм го ревизирал. Реле регулатора може ли да се смени отделно или е вътре в алтернатора ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 юли 2020 - 08:28

Имах и аз проблем с премигването когато е студена и подаваш газ..
Преди седмица, отвивах кабелното ухо отзад на алтернатора, почистих го със парче шкурка 240, може и по-ситна.
След това отидох на канал и отвих ухото, което е под алтернатора(масата), закачена на двигателя. Нея също я почистих, почистих и там където опира в блока със шкурката.
Смятам че има подобрение, защото този ефект много намаля, даже някой път го няма при палене изобщо. Хайде то сега в това време малко по-трудно може да се каже "студена".. но все пак.

Смятам обаче че след толкова години, не само алтернаторът може да иска пълно рециклиране, но и силовите кабели също е хубаво да се сменят. Вярно с тия специфични клеми за акумулатора, ще трябва намирането на други подходящи, но както се казва правиш и забравяш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 юли 2020 - 08:38
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 28 юли 2020 - 08:41

След морето ще се заема с този проблем. Въпреки че ще е поредното нещо дето правя и забравям и колата продължава да пуши и прекъсва студена.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 28 юли 2020 - 14:20

И без зареждане от генератора да останеш, пак няма да ти претриса и пуши колата.
Профилактиката е добро нещо, ама проблема ти е друг, щом с добавка не претриса и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg