Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Суперчарджър / турбо z22se

calibra_stz снимка calibra_stz 25 февруари 2019 - 20:38

Здравейте,
От няколко месеца започнах да се интересувам как да си засиля количката. С няколко думи карам Vectra C 2.2 147hp автомат. Прочетох варианти с supercharger eaton m62 като вариант. Доколкото съм запознат на Speedster/VX220 , също така в щатите на още няколко модела се позлва въпросния екотек (2.0,2.2,2.4L), но на практика са си същите работи. Относно Турбо вариантите C20LET и до там ми стигат знанията за Орлите.
Та въпроса ми е дали някой се е занимавал, чул е че някой го е правил, знае как се прави или се блъска като мен да го направи. Какви допълнителни неща се правят и т.н.
Това което разбрах от z22se.co.uk
-взима се турбокомпресор заедно с всмукате/изпускател , дюзи и ремап/друго/ ECU., стойка и по-дълъг ремък + лагер/шайба за пистовия.
Предполагам доста неща. Като резултат с чарджъра става до 220/240 коня без небходимост от засилване на мотора(ковани бутала и т.н..)

Ако знаете нещо по темата, или да ме поправите или допълнте, не се притеснявайте да спамите :)

Поздрави!
Мнението беше редактирано от calibra_stz: 25 февруари 2019 - 23:18
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 26 февруари 2019 - 13:00

Здравей,

Със сигурност си чел тази статия. http://www.vx220.org...r-to-the-z22se/
Според мен варианта за 200+ коня е смяна на двигателя с 3.2 V6. Може би ще излезе по-евтино така.

Ако си се спрял все пак на добавяне на supercharger бих те посъветвал да се свържеш с tcmtuning.ro . Работя с тях и смятам, че са правили подобен проект на само, че на астра Г и тогава сменяха много части. Не вземат никак евтино, но все пак, щом си решил supercharger да слагаш си отделил към 3-4 хиляди лева за всичко.
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 февруари 2019 - 17:59

И кутия трябва да се сменя, че и нейния софтуер. Абе играчка и 4-5 хилки отгоре а резултатът неизвестен. Решението е да се продаде вектрата да се добавят 4-5-6 хилки и Ако се държи на Опел скача на Инсигния двойка турбо., пък ако мерака е много голям и парите позволяват може и 2,8 да разгледа.
Мнението беше редактирано от Коцето: 26 февруари 2019 - 18:10
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 26 февруари 2019 - 20:28

 Коцето, на 26 февруари 2019 - 17:59, каза:

И кутия трябва да се сменя, че и нейния софтуер. Абе играчка и 4-5 хилки отгоре а резултатът неизвестен. Решението е да се продаде вектрата да се добавят 4-5-6 хилки и Ако се държи на Опел скача на Инсигния двойка турбо., пък ако мерака е много голям и парите позволяват може и 2,8 да разгледа.


Здравей, кутията защо трябва да я сменям, и софтуера и ?
Поздрави!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 февруари 2019 - 20:46

Какъв ти е бюджета за това начинание имаш ли представа че атмосферка да се направи с принудително пълнене независимо какво (турбо ,компресор или др.) струва 4500-6000 лв за да стане както трябва а не да те е страх да и стъпиш и не знаеш дали ще се пребереш след като си я изкарал от гаража всеки път.
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 26 февруари 2019 - 20:57

 mrsch66, на 26 февруари 2019 - 20:46, каза:

Какъв ти е бюджета за това начинание имаш ли представа че атмосферка да се направи с принудително пълнене независимо какво (турбо ,компресор или др.) струва 4500-6000 лв за да стане както трябва а не да те е страх да и стъпиш и не знаеш дали ще се пребереш след като си я изкарал от гаража всеки път.



Бюджета не е важен в момента. Сега питам да се споделят мнения как и какво може. Дали е по-удачно чарджър или по-удачно е турбото... какво може, какво не може да се направи.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 февруари 2019 - 21:11

Всяко пълнене има плюсове и минуси турбо варианта е по-евтин и Бюджета е най важен не става с няколко железа за 500-1000 лв. Най-евтиния вариант е заводски направена кола,след това е варианта да купиш заводска кола направена на фуния от предния собственик купуваш я за донор и прехвърляш чарковете на твоята и най-скъпия вариант е да я правиш и да купуваш чаркове на парче.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2019 - 21:49

Предимствата и недостатъците на механичния компресор и турбото са много широко обсъждани още от преди 50 години в литературата, и доста по- скоро в нета :icon_wink2: и има толкова много инфо, та не е истина. Накратко: с турбо е по- евтино.
Интересувал ли си се каква е точно твойта кутия и какви са нейните възможности, та си учуден от констатацията на колегата по- нагоре?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 февруари 2019 - 21:51
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 26 февруари 2019 - 22:14

 tisho.74, на 26 февруари 2019 - 21:49, каза:

Интересувал ли си се каква е точно твойта кутия и какви са нейните възможности, та си учуден от констатацията на колегата по- нагоре?

КУТИЯТА е тази. Доста неща пише за Aisin-а.
Ето малко повече инфо за колата.
Code = Description
*** General information: ***
4DU = EXTERIOR PAINT,SEE MODEL CATALOGUE FOREWORD PAINT CHART
CU9 = FOR UNITED KINGDOM
CUV = EQUIPMENT ADDTIONAL UNITED KINGDOM
K51 = KEY,ADDITIONAL,IGNITION,WITHOUT EMBLEM
NC0 = EQUIPMENT,EUROPEAN UNION
V4J = BREAKPOINT IDENT CONTROL
XQ2 = FOR VAUXHALL
Z1G = SPEEDOMETER - MILES
*** Drive (engine, transmission): ***
FH9 = AXLE RATIO 2.60
L61 = 22 PETROL ENGINE
M43 = AF23 AUTOMATIC TRANSMISSION
MM1 = USED WITH AUTOMATIC TRANSMISSION
NT4 = EMISSION,EEC 05
*** Suspension and wheels: ***
N65 = TYRE,SPARE,SPACE SAVER
QD2 = WHEEL ROAD,ALUMINIUM,61/2JX16
QFP = TYRES,215/55 R 16 93V
*** Glass and mirrors: ***
AXR = WINDSCREEN WITH VIN PLATE AREA
DDG = MIRRORS ELEC CONTROLLED WITH HEATING, MANUALLY FOLDING
*** Lighting: ***
C95 = LAMP,ASSY,ROOF,WITH DUAL READING LAMP
T94 = HEADLAMPS,LH TRAFFIC
TR0 = LAMP INTERIOR,ROOF,REAR,COURTESY AND DUAL READING
*** Bodycar: ***
CF5 = SUN ROOF,TRANSPARENT,ELECTRIC
VG2 = PROTECTION WAX,DELETE
W2W = LETTERING,LS
W2Z = EMBLEM,OPEL,REAR,DELETE
*** Interior: ***
80I = INTERIOR-BLACK
80X = BODY INTERIOR TRIM-BLACK
80Y = DOOR PANEL TRIM,BLACK
B76 = FOR INSTRUMENT WITH BLACK DIALS
DT4 = ASHTRAY AND CIGARETTE LIGHTER (SMOKERS PACK)
EA1 = POCKET,FRONT SEAT BACK,LH
EA2 = POCKET,FRONT SEAT BACK,RH
N46 = STEERING WHEEL,FOUR SPOKES
RHD = RIGHT HAND DRIVE
T6C = TRIM PANEL,INNER,STANDARD,VARIANT 1
UC4 = SPEEDOMETER INST,KILO & MILES,MILES ODOMETER,POSITIVE BIAS
W6C = TRIM,CLOTH,STANDARD,VARIANT 1
*** Safety: ***
AF8 = LOCK CONTROL SIDE DOOR,ANTI THEFT PROTECTION
AY0 = AIR BAG,ROOF,FRONT
JL9 = ABS
NW9 = TRACTION CONTROL
UA6 = ANTI-THEFT WARNING SYSTEM
*** Multimedia: ***
U66 = SPEAKER,7
U71 = AERIAL,ASSY.,ROOF
UY8 = RADIO,CDR 2005
W1Y = FOR STEERING WHEEL RADIO OPERATION
W8X = ADDITIONAL PARTS,RADIO INSTALLATION
*** Heating and air conditioning: ***
C60 = AIR CONDITIONING
*** Equipment and comfort: ***
A51 = FRONT BUCKET SEAT
K34 = CRUISE CONTROL
*** Electrical system: ***
K09 = ALTERNATOR,120AMP
TN7 = BATTERY,66AH
Мнението беше редактирано от calibra_stz: 26 февруари 2019 - 22:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2019 - 22:28

Твойта кутия е ф23 на аисин. Държи до 230 Nm. Каквото и принудително пълнене да спретнеш чупенето и е сигурно, въпреки, че май са държеливи. От ръчните ще ти трябва или ф35, или ф40. М32 не я пиша, щото и бездруго са си трошливи. Оттам нататък ще трябва да се провери коя от тях става на блока. Автомат ф33 става също, ама пак трябва да видиш дали става на блока.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 февруари 2019 - 22:48

Принципно съм за kompressor-a, но в случая и с турбо и компресор - тази кутия е "капут".
Ако се сменя кутията, може да се наложи да се сменят и полуоски и главини.
Вариантът запазване на автоматична скоростна кутия минава през ползване на TF-80sc, която позволява 210 к.с и 400 Nm, как и дали ще пасне блока - е труден въпрос. По скоро е въпрос на разход.
Минаването на Инсигния 2.8 или OPC е примамлив, особено на фона на вървежа, и че със там ще има потенциал за 300 коня от 2.8, и 400 от OPCто...
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 27 февруари 2019 - 15:08

 tisho.74, на 26 февруари 2019 - 22:28, каза:

Твойта кутия е ф23 на аисин. Държи до 230 Nm.

Това откъде го намираш като информация? Доколкото знам кутията е една и съща, реално номера и не ф23 , а AW55-51LE като ТУК си пише, че я слагат и на къде къде по-големи мотори. Като цяло на тази вектра и дават 203 нютона стоково. Ако можеш да ми дадеш малко повече информация къде намери до колко държи кутията, ще съм благодарен.

това което намерих е, че държи до 329 нютона, ЦЪК

Поздрави!
Мнението беше редактирано от calibra_stz: 27 февруари 2019 - 15:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2019 - 17:03

В това, което си постнал го пише. Ето ти го: M43 = AF23 AUTOMATIC TRANSMISSION
В кутията има поне две части, които са различни при различните версии на предавания въртящ момент. И тези чарколяци влияят върху цената на кутия. Та като са писали АФ23 значи е АФ23, а не по- голямата.
329 Nm държи АФ33.
При опел цифричките в обозначението умножени по 10 дават максималния момент за кутията. Или поне така е при повечето кутии след 1997.

А това е качено във форума отдавна, ама търсене иска, търсене: https://www.opelclub...showtopic=55549
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2019 - 17:37
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 февруари 2019 - 19:55

Мисля си че този проект ще си остане само на клавиатурата няма как да стане, без пара и познания в материята да стане супер кола. Нищо лично колега не се сърди но това е истината.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2019 - 20:02

Много си прав, ама не исках аз да го пиша. Та благодаря :biggrin:
Но, ако ни опровергаят във времето ще е добре.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2019 - 20:03
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 февруари 2019 - 20:48

Много ми е интересно с какъв комп смята да го кара тоя супервентилатор тя само Мегата с настройката ще му излезе над 1000 лв, то има и по-ефтин вариант да присажда ламповата електроника от Г-60 само за мотора ама ???? иска се човек дето ги разбира тези неща пък и да съгласи да си играе дето малко ме съмнява.
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 27 февруари 2019 - 20:51

Ами аз точно за това пиша, чета, търся информация и т.н. :). Ако знаех как се случват нещата щях да съм ги направил. В момента събирам информация, парите за момента не са проблем. Колега по-горе с идеята за инсигнията ще трябва да го разочаровам (карал съм 3 000 км инсигния и съм отвратне, да по-нова е но е в пъти по-НЕкомфортна, по-тясна, по-гадно вози и т.н...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 февруари 2019 - 21:19

То като се хвърлят 5-6000 лв вече не се гледа комфорта ами се оглеждаш какво да изхвърлиш от колата първо се почва от салона пък после хващаш флекса и режеш всеки излишен грам дето видиш по колата затова ти препоръчвам купи си заводско турбо а да имаш удобството,комфорта и удоволствието от карането.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 27 февруари 2019 - 21:27

Нека и аз се изходя с извинение в тази тема ! :icon_wink2:

Не съм срещал до сега подобен тунинг на този мотор с турбо или компресор . На времето този двигател го водиха като наследник на 20ХЕ-то за атмосферните агрегати , подлежал доста на атмосферен тунинг и имал доста доработки за правене . Вярно маслояд бил , но за коли над 200к какво да искаме . Имаше един колега беше минал през този път на Астра Бертоне и постигна атмосферно 190 коня ако не ме лъже паметта . Но както и да е , тук се търси доста по-различен тунинг .
От към идея всичко ми харесва , винаги съм харесвал тунинги на не популярни двигатели . От финансова гледна точка този проект ще надхвърли Х2 цената примерно от присаждане и ревизиране на готов двигател 20ЛЕТ , 20ЛЕХ или Б204 примерно . Знам тръпката е по-голяма от това да се вземе нещо готово и явно това е идеята .
Обсолютно за мен трябва да се ревизира мотора , сменята на биелите и буталата задължителни . Това със стокови карантии все едно да тръгнеш да прекосяваш пустинята Сахара само с една бутилка вода . Това карантии , дюзи , изпускателн системи са лесната работа , по-трудна ще е софтуерната работа , намиране на добра кутия с подходящ маховик и съединител за целта . От 147 коня към 210/220 говорим и за едни 100Nm отгоре !

Ще четем , гледаме и учим . Чесането на езици и даването на акъл е важно и не е за пренабрегване . Без ядове !

Успях ще разгледам в УК има ли някаква информация ! :icon_wink2:
Отговори

calibra_stz снимка calibra_stz 28 февруари 2019 - 11:02

 miro_rz, на 27 февруари 2019 - 21:27, каза:

Нека и аз се изходя с извинение в тази тема ! :icon_wink2:

Не съм срещал до сега подобен тунинг на този мотор с турбо или компресор . На времето този двигател го водиха като наследник на 20ХЕ-то за атмосферните агрегати , подлежал доста на атмосферен тунинг и имал доста доработки за правене . Вярно маслояд бил , но за коли над 200к какво да искаме . Имаше един колега беше минал през този път на Астра Бертоне и постигна атмосферно 190 коня ако не ме лъже паметта . Но както и да е , тук се търси доста по-различен тунинг .
От към идея всичко ми харесва , винаги съм харесвал тунинги на не популярни двигатели . От финансова гледна точка този проект ще надхвърли Х2 цената примерно от присаждане и ревизиране на готов двигател 20ЛЕТ , 20ЛЕХ или Б204 примерно . Знам тръпката е по-голяма от това да се вземе нещо готово и явно това е идеята .
Обсолютно за мен трябва да се ревизира мотора , сменята на биелите и буталата задължителни . Това със стокови карантии все едно да тръгнеш да прекосяваш пустинята Сахара само с една бутилка вода . Това карантии , дюзи , изпускателн системи са лесната работа , по-трудна ще е софтуерната работа , намиране на добра кутия с подходящ маховик и съединител за целта . От 147 коня към 210/220 говорим и за едни 100Nm отгоре !

Ще четем , гледаме и учим . Чесането на езици и даването на акъл е важно и не е за пренабрегване . Без ядове !

Успях ще разгледам в УК има ли някаква информация ! :icon_wink2:



Здравей, да там има инфо за Vauxhall VX220 (опел speedster) и доста Astra G , които ги правят така. Относно мотора ще бъде ревизиран и подкован. Номера е да се види кой вариант излиза по-резонен, дали чарджър или турбо. Понеже явно е много НЕ популярен мотора тук, мисля че е доста пренебрегван. Колата е от 2ри собственик купена (на около 100 000 Мили / 160 000 км ) няма горене на масло, единствено има една семеринга която сълзи.
като цяло идеята на колата е не да я правя супер бегачка и да и личи. Цялостната ми идея е да е sleeper 220 кончета стигат, колкото да се гъбаркаш с чипосаните А3 1.9tdi и т.н..
Не искам да я правя за гонки или за писта, просто да е малка изненада.


Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg