Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ключовете

anton1975 снимка anton1975 07 март 2010 - 21:40

помагаите моля от два дена търся и немога да намеря нищо за ключове на астра G 2001г. ако има нещо из форума даите линк. взех я вчера от автокъща но като се прибрах разбрах че дистанционните не работят отворих ги поразмърдах батерииките и лампичките на ключовете започнаха да светят на единия ключ като натисна еднократно лампичката свети няколко сек. и тогава огасва ама не става нищо на другия ключ като натисна светва и изгасва мигновенно но и при него нямам резултат. моля помогнете че съм сиромах момче а съм чувал че вземат около 180лв на ключ благодаря предварително иначе заключвам от ключалката и централното си работи отваря и затваря 5те врати и капачката за гориво
Мнението беше редактирано от anton1975: 07 март 2010 - 21:54
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 март 2010 - 22:06

Пробвай с обучение на ключовете:
Включваш на контакт и натискаш някое копче на дистанционното,ако всичко е наред колата ще се отключи и заключи!
Поздрави!
Отговори

Navi62 снимка Navi62 07 март 2010 - 23:36

Колега пробвай и двата един по един. Вкарваш ключа , даваш на контакт и както е така натискаш последователно няколко пъти ,отключване ,заключване.Ако всичко е наред централното ще сработи.{Обучено}
Отговори

Gomes снимка Gomes 07 март 2010 - 23:46

Колега, не искам да те отчайвам, но шанса да са ти оставили фабричната аларма в автокъща е 1 на 1000000. Най-добре отиди и си сложи една аларма, струват между 70 и 140 лева, според екстрите и марката.

Успех!
Отговори

anton1975 снимка anton1975 08 март 2010 - 07:03

мерси колега но мисля, че няма фабрична аларма а само централно което от ключалката работи ама от дистанционното неще. иначе астричката е ато твоята но комби
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:04
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

iwanov снимка iwanov 08 март 2010 - 17:27

Тия батерийки не ги мърдай ами ги смени да видиш дали ще стане. Ако не стане слагай някаква аларма там и да ти я закачат за централното и си готов.
Отговори

anton1975 снимка anton1975 08 март 2010 - 19:48

 iwanov, на 08 Mar 2010, 17:27, каза:

Тия батерийки не ги мърдай ами ги смени да видиш дали ще стане. Ако не стане слагай някаква аларма там и да ти я закачат за централното и си готов.


колега не само че ги смених ами и ходих при приятел в телевизионен сервиз да ми ги презапои :devil-smiley-019: трагна перфектно след сработване на ключа с централното

 Rosen Popov, на 07 Mar 2010, 22:06, каза:

Пробвай с обучение на ключовете:
Включваш на контакт и натискаш някое копче на дистанционното,ако всичко е наред колата ще се отключи и заключи!
Поздрави!


получи се
Отговори

anton1975 снимка anton1975 08 март 2010 - 20:04

благодаря на всички за съветите всичко е наред
Отговори

dinko_stz снимка dinko_stz 06 април 2010 - 19:34

Ключовете ги отремонтирват и по сервизите кадето слагат аларми. Днеска ходих до такъв и срещу 15лв вече заключвам и отключвам с копчетата. Обаче гумата, която е на тях е много скъсана и затова искам да я сменя обаче никаде не мога да намеря само тази част от ключа. Ако някой знае каде мога да намеря такова нещо нека сподели. :good: :flag:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 06 април 2010 - 20:13

Снимай си ключа може и да мога да ти намеря
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 06 април 2010 - 20:16
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение е излишен!
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 27 април 2010 - 13:55

Здравейте колеги ,от скоро съм щастлив собственик на ЗАФИРА А
Но когато я купих ми дадоха само един ключ който няма модул за заключване.
Опитах при местния ключар но той ми каза някакви суми от 180лв за един ключ без модул за заключване , обадих се и в ОПЕЛ СТЕФАНОВ ,там хората ми казаха ,че първо се поръча карта с кодове за 50лв. после ключ за 80лв. модул за заключване 100лв. и 20лв. за програмиране ,всичко 250лв.
Та въпроса ми е следния дали е възможно от моргата да си взема такъв модул и да го програмирам , или емобилайзер с ключове и модули и да го сменя целия.
Ако някой е правил такава гимнастика моля :mhihi:
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:03
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

hudson снимка hudson 27 април 2010 - 14:59

 dinko_stz, на 06 Apr 2010, 20:34, каза:

Обаче гумата, която е на тях е много скъсана и затова искам да я сменя обаче никаде не мога да намеря само тази част от ключа. Ако някой знае каде мога да намеря такова нещо нека сподели.

Скоро купувах за приятел от eBay.co.uk - около 4-5 паунда струва горния капак с гумените бутони.
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 май 2010 - 14:41

Здравей те колеги поръчах си ключ ,дистанционно и чип по ebay.co.uk
Един ключар ми наряза заготовката но аз не мога да си програмирам дистанционното.
Моля помагайте ,какъв е реда и цялата технология ;трябва ли да вадя батерията или не
Аз пробвах като дадох на контакт и натиснах едно копче и задържах 30 сек после с другото но не се получи нищо.
Помагайте :dance: :dance: :dance: :icon_wink2: :mhihi:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 12 май 2010 - 15:34

Отвори стария ключ,вземи платката с копчетата и батерията и я сложи в новия.
След това направи обучението(контакт,после цъкаш 2те копчета 1 след друго)

Иначе трябва да се програмира с Тех 2,ако не се лъжа.

Поздрави!
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 май 2010 - 21:48

За съжаление нямам друго дистанционно освен това което ми пратиха от нета
:dance: :dance: :dance: :icon_wink2: :mhihi:
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:03
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 05 юни 2010 - 21:40

Никои ли няма да помогне.................................................................... :mhihi:
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 30 януари 2011 - 20:09

получи се, извинявам се за СПАМ-а в темата

получи се, извинявам се за СПАМ-а в темата
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 01 февруари 2011 - 16:54

Колеги,
Използвам темата така или иначе да попитам за моя ключ. Има една червена точка - това индикатор за батерията ли е или не? Ако да предполагам не трябва да е червено при нормални други условия, т.е. батерията е за подмяна ли в случая?
Питам, тъй като непосредствено след като закупих Астра-та се забих в севриз и ми поставиха аларма с централно, за да си направя и каско. След това винаги заключвам с дистанционното на алармата. Онзи ден реших да пробвам ключа и се оказа, че само заключва, но не отключва и се налага да използвам или пак дистанционното на алармата или ръчно от ключалката. Искам да знам проблема в ключа ли е или в батерията, след като индикира червено, а и все пак заключва. :newsm05_41:

Публикувано изображение
Отговори

Гено снимка Гено 01 февруари 2011 - 17:52

само 1 ключ ли имаш?
Може да не му е вред бутона за отключване, а може и да му пречи алармата.
Иначе лампичката светва при натискане на бутон за отключване или заключване. Т.Е. ако свети постоянно и/или слабо, явно нещо не е в ред
Мнението беше редактирано от Гено: 01 февруари 2011 - 17:53
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 02 февруари 2011 - 15:48

Да колега, ключа който имам е само един.

Лампичка не виждам да свети, нито слабо, нито силно. По-скоро е неутрално, в смисъл не свети - просто е като червена пластмаса вътре, ох трудно е да го опиша. Нещо като на снимката...
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:04
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg