Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

ключовете

hudson снимка hudson 02 февруари 2011 - 16:05

Светодиода (лампичката) свети само при натискане на бутон. Ако като заключаш свети, а като отключаш не, значи проблема ти е в бутона за отключане или в платката.
Отговори

Гостivozet_* 04 февруари 2011 - 16:31

И при мен беше така. Смених батерия и готово, без обучаване и разни!
Мнението беше редактирано от ivozet: 04 февруари 2011 - 16:32
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 08 февруари 2011 - 17:33

 hudson, на 02 Feb 2011, 16:05, каза:

Светодиода (лампичката) свети само при натискане на бутон. Ако като заключаш свети, а като отключаш не, значи проблема ти е в бутона за отключане или в платката.


Да, точно така е и в моя случай - светодиода светка само при заключване, но не и при отключване. Все пам мисля да се съобразя и с мнението на @ivozet и да сменя и батерията за по-сигурно, преди да съм го отписал със сигурност, ако ли и така не стане ще го карам с дистанционното на алармата, тъй като както казах, ключа ми е само един.

Благодаря за съветите и коментарите!
Отговори

hudson снимка hudson 08 февруари 2011 - 19:42

Няма нужда да сменяш батерията - или носи дистанционното на ремонт или си вземи ново.
То се отделя от ключа (само внимавай да не изпадне чипа на имобилайзера).
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 19 март 2011 - 10:15

А някой знае ли как се програмира ключа да вдига прозорците при заключване ???
Отговори

Astra Wagon снимка Astra Wagon 04 април 2011 - 22:35

Това не е ли опция на алармената система?
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:02
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

m0rssiten снимка m0rssiten 14 април 2011 - 03:04

 kBa3uMoD4o, на 19 март 2011 - 10:15, каза:

А някой знае ли как се програмира ключа да вдига прозорците при заключване ???




how to mount total closure eй това е гайда. Само трябва да си купиш тази джаджа "Total closure" от ebay примерно... и после си следваш стъпките. Иначе това го има фабрично (поне на моя астрал), когато ръчно заключиш колата (през ключалката)... просто вкарваш - завърташ и задържаш, докато не се вдигнат прозорците :)
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 14 април 2011 - 10:19

 m0rssiten, на 14 април 2011 - 03:04, каза:

how to mount total closure eй това е гайда. Само трябва да си купиш тази джаджа "Total closure" от ebay примерно... и после си следваш стъпките. Иначе това го има фабрично (поне на моя астрал), когато ръчно заключиш колата (през ключалката)... просто вкарваш - завърташ и задържаш, докато не се вдигнат прозорците :)


Благодаря ти колега, ще разгледам:) А иначе и при мен става със завъртането и задържането ама трябва да се чака :mhihi: Мерси още веднъж :)
Отговори

hudson снимка hudson 14 април 2011 - 11:02

 kBa3uMoD4o, на 19 март 2011 - 10:15, каза:

А някой знае ли как се програмира ключа да вдига прозорците при заключване ???

Eто така се програмира или си добавяш модул към алармата.
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 15 април 2011 - 09:40

 hudson, на 14 април 2011 - 11:02, каза:

Eто така се програмира или си добавяш модул към алармата.


Благодаря колега :) :love_opel:
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 27 април 2011 - 20:27

 Astra Wagon, на 02 февруари 2011 - 15:48, каза:

Да колега, ключа който имам е само един.

Лампичка не виждам да свети, нито слабо, нито силно. По-скоро е неутрално, в смисъл не свети - просто е като червена пластмаса вътре, ох трудно е да го опиша. Нещо като на снимката...

Лампичката в светодиод които свети еднократно при изпращане на комада заключи или отключи колкото и да го задържаш.
Ако не свети или батерията не прави контакт или бутоните или не работи дистанционното бих те посъветвал да го отвориш и да го измиеш със спирт като за начло CR2028 мисля че са батериите или CR2032 Случвало ми се е при смяна на Батерия да СЕ ЗАБРАВИ дистанционното от приемника.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 юни 2012 - 10:30

Не открих по-сходна тема и ще задам въпроса си тук..

Случайно някой да е правил следната манипулация ->

Публикувано изображение

Така и така трябва да си правя 2-ри ключ, реших да направя единия по-шукаритетен. В момента имам един напълно функциониращ и 2-ри такъв като моя, но не е от моята кола. Знам, че с програмата за ОПЕЛ и car pass-a (който имам) може да се обучи платката към моето ECU, или има и друго нещо ? Пък така и така ще нарязвам 2-ро 'острие', та дойде ми на ум тая чудата кутийка.. чудя се сега да ли някой е правил въпросната манипулация и да ли лесно и безпроблемно всичко от обикновения ключ може да мине в нея ?
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 13 юни 2012 - 10:38

В раздел продава Peshotiger е пуснал обява за продажба на доста неща и едно от тях е оригинален сгъваем глюч ГМ, модел "Инсигния", "Астра Ж", като е добавил и "Предлагам също съдействие за прехвърляне на платката на аларма/централно от ваше дистанционно в сгъваемия ключ - за Вектра Б, Астра Г, Зафира А, Астра Ф, Вектра А, Калибра..."
Прати му едно ЛС и сигурно ще ти помогне.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 юни 2012 - 10:59

 RAPTOR, на 13 юни 2012 - 10:38, каза:



-Принципно зададох въпроса като се надявах някой колега от форума, който АКО е правил въпросната РАЗМЯНА НА КУТИИ :biggrin: да сподели, да ли е срещнал някакви трудности и да ли изобщо е толкова лесно, колкото го описват навсякъде, където предлагат въпросните заготовки. Аз имам от къде да взема кутийката, която ми трябва, не ми трябва помощ в търсенето.

п.п. Тая, която предлага колегата е съвсем различна от тази, която е съвместима с моята.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 13 юни 2012 - 11:31

Да напиша два реда от скромния ми опит :icon_wink2:
За въпросните китайски кутийки (заготовки) е сравнително лесно да се
прехвърли оригиналната платка + батерия + чипчето от стандартната
кутия на Вектра Б/Астра Г.
Самото острие също може да се прехвърли, с лека модификация на вътрешния
край за закрепването, или пък да се направи ново острие на заготовка
за сгъваем ключ, някои автоключари предлагат тази услуга.
Основният недостатък на тези кутийки, според мен, е гадното качество на
пластмасата и бутоните, разликата с оригинален ключ е осезаема.
И самият сгъващ механизъм е по-паянтов, след няколко месеца ползване
могат да се очакват вече дефекти и износване. Пробвал съм с 2-3.

Разбира се, това си е лично мое мнение и нямам претенции да е меродавно,
пък и какво ли разбирам аз от сгъваеми ключове :mhihi:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 юни 2012 - 12:44

Ясно, значи по-скоро ще се ориентирам към по-евтиният и лесен вариант (поне в моя случай) - а именно, ще си купя само 'острието'.

Публикувано изображение

Дано само пасне на оригиналната кутийка, която имам..
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 юни 2012 - 14:56

Така, ако някой реши да прави нещо подобно, вече имаме човек с опит (визирам себе си) :mhihi:

Значи, пластмасата.. за която казвате била скапана не знам си каква.. аз като я гледам ми изглежда по-добра от моята на оригиналния си ключ. Самото "пренасяне" пък е НАПЪЛНО plug&play, всичко пасва много точно, без да се налагат никакви преправяния или подобни интервенции. Бутоните се натискат много добре, диодчето има отвор и светлинната индикация също се запазва. Относно отварянето и затварянето, и ЕВЕНТУАЛНОТО "износване" там - ми че то всичко на всичко 1-пружина 'отговаря' за това, сменяте с друга, по-стабилна и сте отново в играта. От друга страна, ключа заедно с доставката до мен стигна за точно 25лв., не искам да правя никому реклама, или пък обратното - да подливам вода някому, просто споделям ако на някой му е интересно.

п.п. Ако някой живо се интересува от къде как и колко - нека драсне Л.С. за подробности, човека с който контактувах беше невероятно коректен и точен!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 септември 2018 - 11:31

Здравейте. Да ползвам темата. Налага се да сменям батерията на резервния ключ. На основния е лесно има си капаче но резервния как се отваря? Взех колата с два ключа оригинални.Колата е Астра Н комби 2005 Z17DTH /колата от профила и снимката на аватара/
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2018 - 12:46

 JorkataG, на 19 септември 2018 - 11:31, каза:

Здравейте. Да ползвам темата. Налага се да сменям батерията на резервния ключ. На основния е лесно има си капаче но резервния как се отваря? Взех колата с два ключа оригинални.Колата е Астра Н комби 2005 Z17DTH /колата от профила и снимката на аватара/


Разделя се на две. Чакай сега ще снимам. Вкарваш си ноктите на двата палеца в цепнатината и го отваряш. Мн е лесно.

Публикувано изображение


Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 септември 2018 - 12:50
Отговори

боян-м снимка боян-м 19 септември 2018 - 14:32

:icon_razz2: Извинявам се за спама, но от толкова образно описание и развинтената ми фантазия не се стърпях.
По едно време, в диско времената, когато се носеха диско-коланчета и тънки кожени вратовръзки имаше и такава мода- маникюр на малкия пръст.
А сега, ако нямам нокти, как да го отворя пустото му дистанционно.
Поздравления за Ne6to Smisleno.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg