Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

я да пусна още една тема

torbo снимка torbo 06 декември 2007 - 02:11

немам втора! стане ли студено предавките са както следва... 1ва съединител... КРРРРР-КРРР-КР втора нема... съединител КРРРРтт треата и така до 5
после 5-4-3-КРРРРРРАСФЙСАГАСГАС((!^(*&- първа от спряло.
кво и е знае ли някой?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 06 декември 2007 - 12:56

Като гледам караш шейната на дядо Мраз. При това положение трябва да ръгаш само грес от оная руската от едно време за да върви без да хърка. :blink:
Отговори

OuT-OF-CoNtRoL снимка OuT-OF-CoNtRoL 06 декември 2007 - 14:19

 torbo, на Dec 6 2007, 01:11 AM, каза:

немам втора! стане ли студено предавките са както следва... 1ва съединител... КРРРРР-КРРР-КР втора нема... съединител КРРРРтт треата и така до 5
после 5-4-3-КРРРРРРАСФЙСАГАСГАС((!^(*&- първа от спряло.
кво и е знае ли някой?



МНАОГО, ама много се извинявам за оффтопика , ама просто се разревах от смях.......... Колега иди им го дай тва описание на майсторите , вярвай ми ще им разведриш иначе натоварения , мразовит ден :blink: хехе уби ме
Отговори

torbo снимка torbo 06 декември 2007 - 14:52

фън да стаа... иначе подочух че трябвало да наливам масло в иначе неналиваемата скоростна кутия?
Отговори

Гено снимка Гено 06 декември 2007 - 14:55

 torbo, на Dec 6 2007, 01:52 PM, каза:

фън да стаа... иначе подочух че трябвало да наливам масло в иначе неналиваемата скоростна кутия?

да, май това е първото, което трябва да провериш,
а такова нещо за неналиваема няма, нали все отнякъде го наливат първоначално.
Отговори

ivod снимка ivod 06 декември 2007 - 15:01

 gspg, на Dec 6 2007, 01:55 PM, каза:

 torbo, на Dec 6 2007, 01:52 PM, каза:

фън да стаа... иначе подочух че трябвало да наливам масло в иначе неналиваемата скоростна кутия?

да, май това е първото, което трябва да провериш,
а такова нещо за неналиваема няма, нали все отнякъде го наливат първоначално.

Гледай от това подочуване, да не сменяш скоростна кутия. :blink:
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 06 декември 2007 - 15:07

И аз така съм чувал, и май има резон в цялата история! :blink: И аз така на старата ми скоростна кутия като и отвих пробката, по нея се бяха полепили една шепа метални стружки (странно откъде ли) и си глътна 1л масло като за закуска. Действай бързо с проверката на маслото, че аз съм чувал и за друг момент, в който се сменят целите скорости, щото от старите нищо не става вече... Дано при теб не е така! :o
Отговори

Оги снимка Оги 06 декември 2007 - 15:08

 gspg, на Dec 6 2007, 01:55 PM, каза:

 torbo, на Dec 6 2007, 01:52 PM, каза:

фън да стаа... иначе подочух че трябвало да наливам масло в иначе неналиваемата скоростна кутия?

да, май това е първото, което трябва да провериш,
а такова нещо за неналиваема няма, нали все отнякъде го наливат първоначално.


Помислете логично ... какво се има предвид с твърдението/препоръката да не се налива масло в скоростната?

Тя е затворена, няма от къде да има течове (принципно), няма термични натоварвания при които маслото да изгори и да загуби мазащите си свойства, няма налягане, а само разплискване ... реално няма как маслото да се прецака => няма защо да се сменя и долива ... ОБАЧЕ тука е Българийка, не се знае кой какво е правил, какво е сменял, на колко километра е колата и т.н. => трърдението ОТПАДА. От друга страна мислите ли, че като от ОПЕЛ са казали да не се долива (или каквото там) масло в кутията са имали предвид за коли, които за на по 15+++ години и на 300.000+++ км :blink: Според мен е АБСОЛЮТНО нормално да си смениш маслото ве кутията най-малко заради това, че не знаеш на колко РЕАЛНИ км е колата !
Във всеки случай няма да навреди, нали :o

Та първа стъпка е да източиш маслото, да видиш колко трябва да има в нея по каталог и ако е нужно да долееш или направо да си купиш НОВО и да сипеш него ... ако пак не се оправи търсиш проблема другаде
... и не си мислете, че няма от къде да се налее :o , това е абсурдно. Има си пробка за наливане и друга за проверка на нивото!

Успех

П.С. Българина живее със същата заблуда и за спирачното масло!!! Това също е нещо, което е КОНСУМАТИВ и е задължително да се смени!
Отговори

torbo снимка torbo 06 декември 2007 - 15:27

не е така- нали има отдушник? от него се изпарява яко. и наистина няма откъде да се налее. там се отваря нещо ала бала чудеса... после се лепи с дирко... абе идилия
Отговори

Владко снимка Владко 06 декември 2007 - 15:31

 Оги, на Dec 6 2007, 02:08 PM, каза:

няма термични натоварвания при които маслото да изгори и да загуби мазащите си свойства, няма налягане, а само разплискване


Aбе има мноо голяма вероятност да греша, ма според мене в кутията си има достатъчно механично триене и натоварвания които могат да прецакат маслото... Виждал съм да поставят отдушници, отделно се продават и Кит-ове кулери за маслото на скоростната кутия. Разбира се тва са все спортни автомобили мноо далече от 15 год. астри, но мисълта ми е в една кутия има доста фактори които влияят зле на маслото, със сигурност не е само едно разплискване :)
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 06 декември 2007 - 15:39

Не се изпарява а тече! Да сте виждали Опел с чисто скорости? Не че е проблем, ако човек си следи нивото на маслото няма да има ядове. Реално трябва да навъртите много ама много километри преди да падне осезаемо нивото. А може да тече и от гарнитурата на картера на скоростите. А маслото е пълна синтетика и се твърди, че трябва да издържа целия живот на автомобила, но се долива!!! А живота на автомобила конструктивно е макс 400000км. Иначе ако тече от гарнитурата на картерчето на скоростите и решите да я сменияте си сменете и маслото. Важното е да купите точното такова масло! Не имитации с цел по ефтино да е! А маслото може да се долее през пробката. Всеки един маслар трябва да знае къде е тя. Пробката е магнитна и събира стружки наистина. Не са нещо страшно, и мойта имаше и никога не е имала и до сега няма проблеми със скоростите. Първия път когато проверих маслото долях един литър. След това си го и смених. За останалите 50000км. съм долял 300гр.
Иначе скоростите може да хъркат от прецакана една щангичка отпред на пеперудата за смяна на предавките. Не знам каква и е функцията и как се казва но знам, че от там прави такива проблеми.
Последния вариатн за който се сещам, е да не ти е регулиран съединителя и да не отделя напълно. Това може да се получи и съм го срещал като проблем.
Отговори

Оги снимка Оги 06 декември 2007 - 15:47

 torbo, на Dec 6 2007, 02:27 PM, каза:

не е така- нали има отдушник? от него се изпарява яко. и наистина няма откъде да се налее. там се отваря нещо ала бала чудеса... после се лепи с дирко... абе идилия


Е ти знаеш повече от нас брато :o

... защо направо не си оправиш колата ми се обръщаш към нашата помощ ?
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 06 декември 2007 - 16:22

А да не ви казвам, че на предишната скоростна съм и наливал масло и от отвора за датчика за задната. Махнахме датчика, сипах си масло и си го завих. Че е циганийка - циганийка е! Ама го казвам като потвърждение на тезата, че "има ли желание, има и начини". :o
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 06 декември 2007 - 17:42

Скоростите се регулират спрямо скоростни лост не е сложно ако те интересува ми звънни, че сега не ми се пише.
И си виж маслото аз си налях по гъсто ЕП90 миналата седмица.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 06 декември 2007 - 19:21

Наливането на маслото става през пробката за проверка на нивото, като отвориш пробката трябва леко да сълзи масло . Няма ли значи - доливай. Използва се шприц за масло или голяма спринцовка с парче шлаух. А хпобката е отстрани на скоростната кутия някъде по средата, вижда се. :o
Отговори

torbo снимка torbo 06 декември 2007 - 19:29

добре нека си кажа всичко каквото е по проблема за да хванем какво точно да е... пеперуда ли е, настройки ли са масло ли е. като е студена колата прави така... после като се стопли се сдобива с перфектна втора
Отговори

torbo снимка torbo 09 януари 2008 - 03:58

не стана :( смених маслото с опелово от олимпия (евала на тоя магазин всичко имат за опел) ма не се оправи, да же напротив- като е студена при вадене на предавка към нулева има едно мега силно шибано скръцване под колата, но някакси точно под мен идва, пък скоростната е доста по- напред. освен това има 100% заминал лагер на първичния вал дето като я запаля сутрин ръмжи като пес. само се чудя кога ще ме изпохапе. освен това ако я паля на съединител и щом я запаля сутрин, като пусна другаря съединител и колата винаги угасва.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 09 януари 2008 - 23:23

 torbo, на Jan 9 2008, 03:58 AM, каза:

не стана :( смених маслото с опелово от олимпия (евала на тоя магазин всичко имат за опел) ма не се оправи, да же напротив- като е студена при вадене на предавка към нулева има едно мега силно шибано скръцване под колата, но някакси точно под мен идва, пък скоростната е доста по- напред. освен това има 100% заминал лагер на първичния вал дето като я запаля сутрин ръмжи като пес. само се чудя кога ще ме изпохапе. освен това ако я паля на съединител и щом я запаля сутрин, като пусна другаря съединител и колата винаги угасва.


я пробвай да си натегнеш с един два оборота жилото на съединителя
става бързо пък и от опит глава не боли
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg