Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

признаци за смяна на тампон на скоростната кутия

Galeto снимка Galeto 18 март 2013 - 22:48

здравейте! Понеже незнам къде се намира тампона казаха ми да го погледна ако някой знае по какви признаци се познава че има тампон за смяна на скоростна кутия, а и на двигател освен по вида че са напукани и втвърдени? Благодаря на всички предварително. От къде може да се купи качествен тампон защото ми разказаха че били с много ниско качество почти навсякъде-магазин , марка незнам???
Отговори

DNESS снимка DNESS 18 март 2013 - 23:49

имаш предвид за астра 1.4 еколко пьк толкова ти трябва да ги подменяш ..?ако не ти люлее супер много двигатела и скорстната кутия при натискане на ускорител или някой нарочно не ги енаранил дотолкова че да се чува някаво метално триене или не удряна колата не ти трябва да ги подменяш...това че не са нови неозначава че се за смяна освен ако наистина е необходимо..според мен ако имаше нещо подобно то щеше да се усети..

имаш предвид за астра 1.4 еколко пьк толкова ти трябва да ги подменяш ..?ако не ти люлее супер много двигатела и скорстната кутия при натискане на ускорител или превключване на предавки или някой нарочно не ги енаранил дотолкова че да се чува някаво метално триене или не удряна колата не ти трябва да ги подменяш...това че не са нови неозначава че се за смяна освен ако наистина е необходимо..според мен ако имаше нещо подобно то щеше да се усети..
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 март 2013 - 14:27

 Galeto, на 18 март 2013 - 22:48, каза:

какви признаци се познава че има тампон за смяна на скоростна кутия


Познава се ако колата тресе при потегляне.

Като марка препоръчвам Лемфьодер.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 19 март 2013 - 14:32
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 19 март 2013 - 19:30

Ако е задния тампон на кутията при рязко подаване на газ ще тропа на желязо и ще се залюлява, ако има сила де :Д Предния тампон(под акомулатора) се разбира ако като пускаш съединителя скоростния лост се мести назад и при подаване на газ. Примерно караш на 2'ра и даваш газ до доло, ако скоростния лост ти отива на разходка около бъбреците, значи е той. Друг варянт - тръгваш с превъртане на гуми(гледам, че си момиче) и ако имаш чувството, че лоста сам се изключва или отива към 2'ра доста заплашително(все едно е автоматична ръчка :Д ). Това се отнася за тампона под акомулатора!!! При задния - чука при подаване на газ, а при тампон на мотора трябва да ти се люлее колата най-вече на ниските обороти.
Отговори

astranom снимка astranom 13 август 2014 - 17:55

Здравейте,

Извинявам се на колегата, че се възползвам от темата му. И моята кола (тази от аватара) тресе при потегляне и ми се ще да започна проверката от тампон на скоростна кутия, за което ще я закарам в сервиз. Въпросът ми е трудно ли е да се достигне до този тампон и да се провери, съответно смяната му изисква ли някакви сериозни разглобявания и труд? Колко е нормално да е цената на проверка + смяна (ако се наложи) на този тампон?

Благодаря на отзовалите се и поздрав!
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 13 август 2014 - 18:54

 astranom, на 13 август 2014 - 17:55, каза:

Здравейте,

Извинявам се на колегата, че се възползвам от темата му. И моята кола (тази от аватара) тресе при потегляне и ми се ще да започна проверката от тампон на скоростна кутия, за което ще я закарам в сервиз. Въпросът ми е трудно ли е да се достигне до този тампон и да се провери, съответно смяната му изисква ли някакви сериозни разглобявания и труд? Колко е нормално да е цената на проверка + смяна (ако се наложи) на този тампон?

Благодаря на отзовалите се и поздрав!

Ако не танцува скоросната кутия при потегляне не е тампон а дерферните пружини на феродовия диск.
Отговори

astranom снимка astranom 13 август 2014 - 20:31

Благодаря за бързия отговор! Не разбрах какво означава да танцува скоростната кутия, при мен при потегляне освен вибрациите в купето има много леки вибрации на скоростния лост, но не тръгва сам да изключва от скорост или нещо друго необичайно, поне според мен. Може би има значение, затова ще спомена, че понякога при потегляне на наклон или с по-ниски обороти се чува шум отпред като вибрации метал в метал, по-точно като вибрации на ламарина, но не знам дали има връзка.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 14 август 2014 - 05:41

 astranom, на 13 август 2014 - 20:31, каза:

Благодаря за бързия отговор! Не разбрах какво означава да танцува скоростната кутия, при мен при потегляне освен вибрациите в купето има много леки вибрации на скоростния лост, но не тръгва сам да изключва от скорост или нещо друго необичайно, поне според мен. Може би има значение, затова ще спомена, че понякога при потегляне на наклон или с по-ниски обороти се чува шум отпред като вибрации метал в метал, по-точно като вибрации на ламарина, но не знам дали има връзка.

Най добре я закарай в познат сервиз да видят дали усуква кутията или е от съединителя,а дрънченето може да е от счупена дерферна пружина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg