Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

"Ресурс"

FreekManiak снимка FreekManiak 12 март 2007 - 19:37

Пичове здравейте! Искам да ви питам за тая добавка "Ресурс". Казаха ми ,че много помагала за коля която няма много много компресия. До тук добре, аз се впрегнах и тръгнах да е търся тая добавка но днеска в един магазин в който попитах за нея ми обясниха ,че тая добавка не ставала за кола която е с хидравлични клапани и можело да ми направи колата по зле отколкото по добре :thu: Та я някои ако знае да каже нещо по въпроса
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 март 2007 - 23:05

Не съм чувал за нея, пък и моя опит с каквито и да било добавки до сега винаги е бил спорен... И също така не са ти хидравлични клапаните, ами повдигачите =) Има разлика :dancin:
Отговори

Stoil снимка Stoil 13 март 2007 - 00:47

за мен винаги решението за двигател с позагугена компресия или подобно е било само едно - РЕМОНТ, всичко друго са ташакламизми.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 март 2007 - 08:14

GSI-DOHC, на Mar 13 2007, 12:47 AM, каза:

всичко друго са ташакламизми.
 

......особено тая добавка, иначе като четеш за нея чудеса прави, ама всъщност :thu:
Отговори

manolov снимка manolov 13 март 2007 - 10:59

И аз съм чел само хубави работи за нея, не съм я пробвал.Рекламите и бяха луди била руска секретна военна и сега я пускали на пазара била чудо за мотора.Виждал съм я да я слагат на една лада и оноя вика мноого взе да върви, но така и не измери компресията да види дали само така мисли.Аз иначе също съм на мнението на Стойл-компресията иде с ремонт :thu:
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 13 март 2007 - 16:10

Аз лично съм твърдо против за добавките към маслото.Единствено бих сложил ( и сложих) такава добавка, която не се загенздва перманентно по триещите части и спокойно да излезне при смяната на маслото, като пази мотора от студени стартове.Аз сложих LIQUE MOLI с молибден, защото карам само на къси разстояния с голям интервал и да и кажа доста съм доволен.Мотора доста по меко почна да работи във високите обороти.Между другото - говоря за тая добавка , защото някъде из форума я бяха оплюли.Преди са се навия да я сложа се разрових из интернет и някакъв пич - химик си я беше купил и беше споделил ефекта от нея.Човека я е гледал под електронен микроскоп и е мерил големината на частиците и казва , че няма начин да запуши филтър, а самите частици представляват плочи , между които триенето е много малко.
Някой ще каже защо пиша това!? Просто те съветвам преди да набуташ такова нещо да поровиш да прегледаш и други статии, но от това , което прочетох ми стана ясно , че ако един двигател има проблем с разход на масло или ниска компресия единсвеното разумно решение е ремонт!Вече ако исташ да си предпазиш мотора от такива пикове може да се ползва нещо подходящо, но и там въпроса е доста спорен!Между другото прочетох някъде , че има ментета на ресурс и на тоя преобразувател ( не помня цялото име).

Между другото колегата GSM_BOSS е слагал РЕСУРС на калибрата и е доволен от ефекта..
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 13 март 2007 - 18:10

И аз слагам такава и съм доволен - е не очаквайте чудеса , но помага... за десетина лева толкова...
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 14 март 2007 - 20:45

аз на времето имах жигулка, и налях френска добавка , двигателя беше почти аут но около 7-8 месеца вървя като пушка и послееееееееее спря да върви пак се здуха и така докато не се разпадна,така че според мен зависи от добавката
Отговори

zarake снимка zarake 18 юни 2007 - 11:48

 FreekManiak, на Mar 12 2007, 07:37 PM, каза:

Пичове здравейте! Искам да ви питам за тая добавка "Ресурс". Казаха ми ,че много помагала за коля която няма много много компресия. До тук добре, аз се впрегнах и тръгнах да е търся тая добавка но днеска в един магазин в който попитах за нея ми обясниха ,че тая добавка не ставала за кола която е с хидравлични клапани и можело да ми направи колата по зле отколкото по добре :opel_forever: Та я някои ако знае да каже нещо по въпроса

Колега,тази присадка "РЕСУРС"или"РИМЕТ"в зависимост от фирмата производител не е добавка за маслото,а е реметализант.Тя не взаимодейства с маслото,а прави тънък филм върху триещите се метални части.Това от своя страна намалява триенето при студен старт и предпазва двигателя при високи обороти!Използвам я вече 9 години и смея да твърдя,че си заслужава.Както пише в опътването и тя има продължителност на действие 10-15 хил. км.Значи въобще не е вярно,че запушва хидравличните повдигачи и не се отлага в каналите за маслото!За разлика от молибденовите присадки като в маслото "Лики Моли",която е смърт за повдигачите и не само за тях.След дългогодишна употреба на "РЕСУРС"и близо 200 000 км отворихме два двигателя на Лада Самара 1500's и Опел Астра X16XEL.Износването беше много повече от нормално особено на цилиндрите.Единствено проблеми имаше на изпускателните клапани,но това е нормално при положение,че са карани на газ.
Това естествено е мое мнение,което не искам да налагам.И аз като много други съм скептично настроен към присадките,но не и към "Ресурс".Тя се препоръчва превантивно и за нови двигатели и удължава пробега на мотора.
Отговори

Corsa City снимка Corsa City 02 декември 2007 - 21:51

SLu6ai pi4 taq dobavka e hubavo da se slaga sled vsqka smqna na masloto tq maha nagarite na dvigagtelq ot staroto maslo hybavo e da se slaga za dvigatela olesnqq rabotata my taka 4e slagai ako 6te smenq6 maslo
Отговори

Peshe снимка Peshe 03 декември 2007 - 00:25

На мойта количка тоя "Ресурс" ми докара огромна беля....цял ремонт на главата заради блокирали повдигачи!
Тоя филм дето прави така беше ги "офилмил" че не ми се говори даже!
Пич,мога само да ти кажа-беги от такива простотии като добавки към каквото и да е било!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 03 март 2010 - 22:50

към 2010-та има ли промяна във впечатленията към тази добавка?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 март 2010 - 22:59

Не - само негативни отзиви съм чувал за нея. Като я сложиш колата почва да върви , обаче като смениш маслото става интересно.... Такива неща само съм чувал.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 03 март 2010 - 22:59
Отговори

qdikyp снимка qdikyp 25 ноември 2013 - 16:25

Здравейте,знам че пиша 100 години по късно.
Значи ползвал съм ресурс преди време на една вектра,която беше в доста лошо състояние.
За да не увъртам само ще напиша компресия преди и след въпросната добавка.Може да съм им разбъркал местата,защото е правено преди 6-7 год.
1-ви =9.5
2-ри =6.5
3-ти =6.0
4-ти =9.0
След добавката и известно време каране.(не помня колко време точно)
1-ви =10.8
2-ри =8.1
3-ти =7.8
4-ти =10.1
Проверено и измерено,не си пиша просто така има подобрение,но после постоянно трябва да се сипва при смяна.
След до ден днешен я сипвам и по следващите ми коли.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 ноември 2013 - 14:35

Сигурно е така, но въпросът е какво става след като смениш маслото....
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 ноември 2013 - 14:51

Става ефекта УАУУУУУУУУУ, новото масло измива филма и се получават луфтове, който даже са се разширили в следствие на добавката :)
Отговори

vektra1 снимка vektra1 26 ноември 2013 - 19:37

Тези добавки не се ли използват основно на Горубляне,балсамирането прави човек като жив ама не е.Ползвал съм добавки за бензин,Motul и Castrol TBE те са за почистване на горивната система.Далеч по безобидни са но не правят чудеса,за качеството на бензина всички знаем че е на ниво .Едва ли има препарати спомагащи за милиони километри безавариино,и такива правещи ремонти на мотора.Не си заслужава риска доказано е че евтиното излиза скъпо.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 ноември 2013 - 18:19

 Stoil, на 13 март 2007 - 00:47, каза:

РЕМОНТ, всичко друго са ташакламизми.

Много точно казано.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 27 ноември 2013 - 18:21
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 28 ноември 2013 - 17:03

От опит мога да кажа, че
Ресурс-а е само за да се намали износването на здрав двигател.
Ако е леко износен, може да се отложи времето до ремонта със STOP в картонена кутийка, произведено в Пенсилвания. При здрав двигател се сипва една трета от кутийката.
Тази присадка е добра за опелите и при здрав двигател, защото е подобрител в посока подобряване на издържливоста на маслото към високи температури и увеличаване на миещите качества на маслото, и също така има способноста след спиране на двигателя, частите да остават добре омаслени защото маслото не се отича както при чисто масло.
И двете присадки съм ги използвал над 200 000 км. и нямат никакви отрицателни качества.
След като се сипе присадка, може да се очаква задръстване на повдигачите на клапаните, защото тя отлепя калта от дъното на картера и се разнася из целия двигател, затова е добре преди сипване на присадки, да се измие картера на двигателя.
Мнението беше редактирано от ШУМЕН: 28 ноември 2013 - 17:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg