Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Печката...Кога и как се включва?

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 12 октомври 2005 - 21:37

Колеги, зад двигателя имам нафтова печка, но в купето нямам никъде управление за нея. Бях забелязал зимата, че когато температурите са много ниски (под нулата) и когато дам контакт се включва печката и работи около минута. Казвали са ми че тази печка е да подгрее двигателя ако е много студено, за да запали по лесно. Но не вярвам за 1 минута да подгрее достатъчно. Дали не е имало някакво управление в купето и да са го изтръгнати? Да не би компютъра да си определя кога да се пуска и за колко печката? Според мен тя не е само за ДВГ ами и за купето...
Някой ако си има напредстава да казва.
Отговори

Владо снимка Владо 12 октомври 2005 - 22:00

трябва да имаш един малък (черен) панел за управление в купето , с малко дисплейче

тва е ако ти е на Вебасто печката
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 12 октомври 2005 - 22:53

Нямам си на представа на коя фирма е печката, ама в купето нямам никво управление за нея. Ще видя на коя фирма е.
Отговори

cecooooo снимка cecooooo 13 октомври 2005 - 19:37

Печката се вклучва автоматично , когато температурата падне под 0 градуса . Не е Вебасто , но в момента не мога да се сетя фирмата . Пулт за управление имат само допълнително монтираните печки . Твоята е оригиналната .
Отговори

Stefo G. снимка Stefo G. 13 октомври 2005 - 20:23

Извинявам се за офтопика, ама каде я видя тая печка точно, за да проверя в моята да не би да има, че и аз съм с такъв двигател?
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 13 октомври 2005 - 21:54

Stefo G., на Oct 13 2005, 08:23 PM, каза:

Извинявам се за офтопика, ама каде я видя тая печка точно, за да проверя в моята да не би да има, че и аз съм с такъв двигател?
<{POST_SNAPBACK}>


Печката е в двигателния сектор от лявата страна зад мотора.

При мен печката е на марката
Публикувано изображение

И е този модел
Публикувано изображение

Тази печка я дават да се монтира на Турбо Дизели.

За повече информация посетете сайта Eberspacher

Цитат

cecooooo Публикувано на Днес, 07:37 PM
  Печката се вклучва автоматично , когато температурата падне под 0 градуса . Не е Вебасто , но в момента не мога да се сетя фирмата . Пулт за управление имат само допълнително монтираните печки . Твоята е оригиналната .


Добре де, тя се включва автоматично, ама работи около 1 минута? Не мисля че е достатъчна 1 минута да подгрее 7-8 литра антифриз? Има нещо нередно май.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 14 октомври 2005 - 13:06

Цитат

Добре де, тя се включва автоматично, ама работи около 1 минута? Не мисля че е достатъчна 1 минута да подгрее 7-8 литра антифриз? Има нещо нередно май.


Е добре, нали на таблото имаш показания за температурата?
Ако зимата колата ти загрява бързо, и още 1-2 минути след като запалиш
стрелката се размърдва, то значи всичко е наред.
Отговори

cecooooo снимка cecooooo 14 октомври 2005 - 13:19

_-^Pampi^-_, на Oct 13 2005, 07:54 PM, каза:

Stefo G., на Oct 13 2005, 08:23 PM, каза:

Извинявам се за офтопика, ама каде я видя тая печка точно, за да проверя в моята да не би да има, че и аз съм с такъв двигател?
<{POST_SNAPBACK}>


Печката е в двигателния сектор от лявата страна зад мотора.

При мен печката е на марката
Публикувано изображение

И е този модел
Публикувано изображение

Тази печка я дават да се монтира на Турбо Дизели.

За повече информация посетете сайта Eberspacher

Цитат

cecooooo Публикувано на Днес, 07:37 PM
  Печката се вклучва автоматично , когато температурата падне под 0 градуса . Не е Вебасто , но в момента не мога да се сетя фирмата . Пулт за управление имат само допълнително монтираните печки . Твоята е оригиналната .


Добре де, тя се включва автоматично, ама работи около 1 минута? Не мисля че е достатъчна 1 минута да подгрее 7-8 литра антифриз? Има нещо нередно май.
<{POST_SNAPBACK}>

Би трябвало да работи по-дълго , ако не се лъжа . Трябва да я чуеш че се включва и при възпламеняването на горивото леко да изпуши . Ако не го прави или пуши много , значи има проблем .
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 14 октомври 2005 - 15:42

Колата не загрява бързо. Когато е студено след 10 мин. поне каране и стрелката почва да се отлепя от ограничителя. За пропушването знам, ама аспуха и е някъде под колата и нищо не се вижда. Пък сега и да искам не мога да видя защото темп. не са под нулата за да се включи печката.
Отговори

cecooooo снимка cecooooo 14 октомври 2005 - 18:41

Ще дойде зимата и ще се разбере дали всичко е наред . А ако пуши не се притеснявай , ще видиш пушека , нищо че ауспухчето е отдолу .
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 14 октомври 2005 - 22:24

cecooooo, на Oct 14 2005, 06:41 PM, каза:

Ще дойде зимата и ще се разбере дали всичко е наред . А ако пуши  не се притеснявай , ще видиш пушека , нищо че ауспухчето е отдолу .
<{POST_SNAPBACK}>


Ше я видим тая работа.
А някой да знай дали има начин да свържа управление с часовник и регулиране на оборотите на печката отделно? Управлението е на WEBASTO, ама го има абсолютно същото и на EBERSPACHER, дали ще стане?
Отговори

cecooooo снимка cecooooo 15 октомври 2005 - 09:12

Може да се монтира пулт за управление , но трябва да се монтира и допълнителна водна помпа и разделящ клапан .
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 15 октомври 2005 - 11:13

cecooooo, на Oct 15 2005, 09:12 AM, каза:

Може да се монтира пулт за управление , но трябва да се монтира и допълнителна водна помпа и разделящ клапан .
<{POST_SNAPBACK}>


Аха ясно, значи няма да е...
Отговори

RuDyTo снимка RuDyTo 02 февруари 2007 - 20:41

Виждам че по тая тема от давна не се е говорила, но ми се иска ако някой има някаква нова информация за тия печки да я сподели че ми е наболяла тема сега след последното захлаждане.

Няма ли някакав начин за управление на тая печка?

Споделете
Отговори

Kossio снимка Kossio 17 декември 2016 - 14:50

Здравейте колеги,
да вдигна малко темата с печките. :n055:
-
Карам Vectra C, 1.9 CDTI, 2005, имам оригинална печка, която си работи нормално (поне според мен).
Засякал съм, я че се включва когато температурите паднат под 7 градуса.
-
Печката няма управление в купето и колкото изчетох за нея, тя е автоматична.
Имам обаче следните въпроси, ако има запознати да помагат.
- Тези печки, какви параметри спазват за да се изключат? Достигната температура, която е зададена в купето? Атмосферните условия? И на последно място, загряването на двигателя, за да поеме той отоплението на купето?
-
Моята работи постоянно, но при мен термостата не е наред и колата почти винаги е студена.
Сега ще го сменя, но това ще повлияе ли на работата, на печката? Защото ми "яде" нафтата. :ranting:
-
За съм благодарен на всякакви мнения.
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 декември 2016 - 15:03

Включват се при минус 7 на въздуха, с датчик до филтъра и изключват на 70 на водата, която минава през печката с вграден в нея датчик.
Отговори

Kossio снимка Kossio 17 декември 2016 - 16:00

Моята се включва при положителни температури 5,6,7 градуса.
Забелязал съм, че при 9-10 градуса не се включва.
-
Другото, което съм забелязал, е че след като запаля колата на вън е примерно 15-16 градуса, след 300-400 метра започва да духа топло.
Печката не работи. Означава ли това, че може да има реотани, които да помагат за по-бързото затопляне на антифриза?
Мнението беше редактирано от Kossio: 17 декември 2016 - 16:01
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 декември 2016 - 16:24

За реотани не съм чул да има, освен на нафтовия филтър. Парното е на малкия кръг и при 15-16 градуса е нормално да духа от рано топло.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 17 декември 2016 - 19:06

Тези печки топлят точно антифриза, въртят го в малкия кръг и като си пуснеш парното трябва да усетиш веднага топлото... ако е наред печката, де.
Отговори

indi снимка indi 18 декември 2016 - 11:11

 distefano59, на 17 декември 2016 - 19:06, каза:

Тези печки топлят точно антифриза, въртят го в малкия кръг и като си пуснеш парното трябва да усетиш веднага топлото... ако е наред печката, де.

Случайно се зачетох в темета, и вече получих отговор на въпроса,който си "самозадавам" вече почти година--"Как така 2-3 мин. след стартиране през зимата,колкото и да е студено,парното започва да духа топло,докато стрелката на термометъра си стои в синята зона,без да мърда изобщо,около 10км. след потеглянето. :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg