Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Смяна на масло на автоматик Опел Мокка 1.4Т

botev73 снимка botev73 18 октомври 2020 - 12:42

Здравейте!Имам Опел Мокка 1.4Т,автоматик,на 58.000км.На колко хиляди километра трябва да и сменя маслото на ск.кутия?Благодаря предварително,а и някой да каже за какви пари става въпрос-пълна смяна +филтър
Отговори

benzy снимка benzy 18 октомври 2020 - 19:37

От това, което съм чел... води се необслужваема кутията...
От това, което съм чел... 40 до 60 хил км, за да ти е мирна главата.

за цена ще питам утре шефа колко плаща за неговия Айсин (твойта е GM-ска, но са сходни цените май)...


П.С. 320 лв му е излязла смяната. Но каза че от 300 до 500 според зависи кой и къде...
Мнението беше редактирано от benzy: 19 октомври 2020 - 08:09
Отговори

botev73 снимка botev73 10 ноември 2020 - 23:40

И сега????Така ли никой компетентен не знае???
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 ноември 2020 - 12:46

Ти за повече от половин месец така ли не реши какво да правиш ?
Само ще ти кажа че няма вечно масло, надявам се това да ти е достатъчно и най-накрая да вземеш решение.
Ако пък вярваш че има вечно масло, карай докато се строши и не се тревожи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 ноември 2020 - 12:47
Отговори

Sim снимка Sim 11 ноември 2020 - 12:48

Колега botev73,
Какво не разбра от предния пост? Benzy е отговорил на зададените от теб въпроси.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 ноември 2020 - 12:57

Ако колата е при теб от нова, аз бих покарал още с това масло. Според мен първото може да изкара поне 90 без проблеми, че сигурно и 200, но нагоре е най-добре да се сменя на 60. Все пак въпрос на избор де. Всеки чете, мисли, решава за себе си.
Отговори

benzy снимка benzy 11 ноември 2020 - 18:58

 Ne6to Smisleno, на 11 ноември 2020 - 12:57, каза:

Ако колата е при теб от нова, аз бих покарал още с това масло. Според мен първото може да изкара поне 90 без проблеми, че сигурно и 200, но нагоре е най-добре да се сменя на 60. Все пак въпрос на избор де. Всеки чете, мисли, решава за себе си.

Каква е разликата между това дали е нова или не? Не виждам логиката първоначално да издържи 50% по-голям пробег това масло до 90, а после смяната да е на 60... маслото отговаря на определена спецификация и има определен праг. Това е като да си вземеш нова кола и да кажеш понеже е от магазина ще сменя маслото на мотора на 50 к вместо на предписаните 15 :)
Отговори

botev73 снимка botev73 12 ноември 2020 - 20:24

Добре,айде тогава някой да кажи на колко хиляди километра да го сменя?Един казва 60.000 до 80.000,друг на 200.000....е така ли няма един с такъв Опел да каже?
Мнението беше редактирано от botev73: 12 ноември 2020 - 20:24
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 ноември 2020 - 20:45

Искаш ли да помислим малко ?
Нужно ли е някой да има такъв опел точно, за да има ако щеш и малко логика.
На колко време(забележи казвам време) дават да се сменя маслото в двигателя? На година и половина някъде или километри, което настъпи първо.
Тъй, маслото на скоростната кутия не е подложено чак на такива работни условия, но и то си има срок на годност, нали си съгласен ?
Значи ако 50-60 000 нормално отиват за 4-5 години, не смяташ ли че е нужно да се смени? Не случайно те питаха от нова ли я имаш или от 5-та ръка, на Х милиона км.
Тоест смяна на масло на кутия на всеки 5 смени на двигателното, си е напълно нормално. Да не говорим че автоматиците са много по-капризни към маслото, отколкото ръчните.
Там да "забравиш" да го смениш дори след още 30-40 хиляди, няма да е чак така фатално, но при автоматика не е баш така, защото е в пъти по-сложна система.
Според мен е време да спреш да питаш глупости и да се ориентираш към смяна, без значение кой какво ти дрънка(дали не се сменяло, дали на 50, дали на 100, дали на 200 хиляди).
Или кажи не ми се дават 200 лева и да приключване с тая драма.

Това е последното, което пиша тук, а ти прави каквото искаш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 ноември 2020 - 20:50
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 ноември 2020 - 21:33

Тази тема е за ключ! А авторът да си попълни, както е редно профила!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 ноември 2020 - 08:47

 benzy, на 11 ноември 2020 - 18:58, каза:

Каква е разликата между това дали е нова или не? Не виждам логиката първоначално да издържи 50% по-голям пробег това масло до 90, а после смяната да е на 60... маслото отговаря на определена спецификация и има определен праг. Това е като да си вземеш нова кола и да кажеш понеже е от магазина ще сменя маслото на мотора на 50 к вместо на предписаните 15 :)


Абе има логика, ама не ти се е налагало да я обмисляш. Най-вече тия айсини в повечето представителства ги обслужват с частична подмяна на маслото. После има и други логики, ама за това казах, че универсална истина няма. Човек трябва да си прочете, да си извади изводите за себе си и после да взема решения. Аз казах как аз бих направил.
Отговори

Gordon снимка Gordon 14 ноември 2020 - 11:45

 botev73, на 12 ноември 2020 - 20:24, каза:

Добре,айде тогава някой да кажи на колко хиляди километра да го сменя?Един казва 60.000 до 80.000,друг на 200.000....е така ли няма един с такъв Опел да каже?


Имам Вектра Ц 2.2 Директ с АСК Aisin 55/50 SN от 2008 година. Нa 127 200 км е и съм сменял маслото на кутията два пъти - на 82 000 и на 125 000км. Първия път го смених, когато започна да придърпва при преход към 2-ра и по твърдо да превключва на задна. В сервиза ми показаха на салфетка капка от него- беше като катран. След смяната не се усещаше нищо при превключване на скоростите. Втория път го смених тази година, но не защото съм забелязал придърпване, удари или нещо от сорта, а профилактично - понеже първата смяна не бе на цялото количество масло.Кутията работи като нова. При тежки условия на експлоатация маслото в трансмисията прегрява и губи своите свойства. Ако започне да изгаря, се получават сажди, които запушват хидравликата и соленоидите. Сиптомите за прегряло масло са специфична миризма, трудно превключване на предавките и смяна на цвета на заслото от червено към тъмно-кафяво до черно.
Отговори

mminkov снимка mminkov 19 август 2021 - 15:54

Темата е стара, но ще пиша и аз, тази година астрата седя 6 месеца в сервиз (двигателя x16szr), превъртял биелен лагер, докато намеря биела, после се оказа и коляновия вал "изяден", и това намерихме. Сглоби я майстора и що? щото си я обичам (астрата), въпеки, че е на 23 години (взех я на 8г и на 160к км.) сега е на 414к км. Глава смених миналата година и явно последствието от спукването на същия цилиндър по лагера. Съединител смених преди 2-3 години на към 360-380к км. А ако искате вярвайте ако искате не, масло на скоростна кутия не съм сменял, проверявали са я за ниво, преди време - добре било... Преди месец, вечерта когато ми се обади (майстора) да я взема след големия ремонт - на обяда вече бях привел пари за Мока Х 1.6. Та сега си търкаляме и 2-те...
Мнението беше редактирано от mminkov: 19 август 2021 - 15:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg